Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SCOOTER DÜNYASINA GİRİŞ DJANGO150 BWS125 YUKİ RETRO...

Motovento
    REKLAM ALANI

İYİ BAYRAMLAR DİLERİM. Merhaba istanbulda üniversite öğrencisiyim yurtta kalıyorum scooter dünyasına giriş yapmaya karar verdim pek çok sorum var yardımlarınızı bekliyorum. 12000tl civarı(+-1500) bütçem var aklımda bir kaç model belirledim.
    1.django 150 (2.el 12000-13000tl civarı)
    2.bws125 (2.el 12000-13000tl civarı)
    3.yuki retro 150 (0 8000tl civarı)
    ihtiyaçlarıma gelirsek ben motordan çok anlamam elime anahtar almışlığım yoktur o bakımından herhangi bir arıza durumunda servisten başka seçeneğim olmadığı için ve okuduğum bölümün ders yükü ağır olduğu için zırt pırt motorun arızalarıyla uğraşamam. temiz bakarım tabi bakımlarını falan aksatmam soğukken basmam vs. motoru en az 4 5 yıl kullanıcam satmak gibi derdim yok . uzun km gitmek gibi derdim yok en fazla 100 km.scooterdan istediğim yazın olsun, güzel havalar da olsun gönlümce gezeyim,kışın okula git gel yapayım(7km) bu yani hız sevdalısı değilim otoyol da sıkıntıya sokmayacak hızlarda gitmesi benim için yeterli. yukarda ki modelleri aklımda belirledim kafamı bulandıran mevzular oldu tabi django yedek parçası çok pahalı demişler gerçi bws nin altta kalır yanı yok. yuki çinli olması sebebiyle biraz korkuttu ama bir yandan 0 km olması da kendine çekiyor. bu modellerden hangisini önerirsiniz ya da bak bu daha mantıklı dediğiniz model varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.
    gelelim diğer sorulara daha önce hiç motorum olmadı o yüzden mtv,sigortası vs. gibi devletin zorunlu aldığı paralar ne kadar tutar ortalama olarak yıllık ve son olarak motoru şehirler arası taşıma yolumuz var mı internette okuduğum kadarıyla otobüs firmaları götürüyormuş bilgisi olan varsa yazarsa çok mutlu olurum.tüm sorularım bunlar biraz uzun oldu ama eğer yardımcı olursanız bu dünyaya girmek isterim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Yuki ve peugeot’u ele. Sym fiddle 3 veya sym jet14 bak. Bu motorlar kalitelidir.senin bütçene de uygun.
    mesirmacunu bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir kere Yuki'nin orada işi yok, onu listeden çıkar. Scooter'da Çin markalarına bulaşma, başın çok ağrır.

Ben olsam Django'yu alırdım, onun tarzında başka scooter yok. BWS yanında oyuncak sayılır. Bunlara alternatif olarak arkadaşın dediği Jet14 ve Symphony de var. Aslında 20000 TL'ye çıkabilirsen bunlardan (200 cc) birini sıfır olarak alabilirsin. Bahsettiğin bütçeyle çok fazla model yok aslında. Django ve BWS'yi nereden buldun, ilan linki var mı ?

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Çin malına yaklaşma scooter için.
    SYM daha iyi bir karar olur

internetten değil tanıdıklara sordum onlar söyledi fiyatları cevap için saol.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    - Sym Fiddle III 125
    - Sym jet14
    - Yamaha D'elight
    - Yamaha Xenter 150
    - Yamaha X-City 250(yuksek km takintiniz yoksa)
    - Aprilia Scarabeo 200ie

Ilk aklima gelenler. Son 3'unu siddetle oneririm. Aprilia biraz nazlidir, parcalari ucuz degildir. Yamaha daha mantikli gibi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    11 12 django 150 bulabilirsen hemeen al.tarz ve kalite olarak iyi.parça fiyatları ve bulunabilirlik bilmiyorum.senin listeden en güzeli fiyatı dediğin gibiyse al.yoksa sym jet 14 tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler