Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya nostalji 125T arkadan metal sürtme sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Kolay gelsin arkadaşlar 1 ay önce 2. el motor aldım. İşe gidip gelicem uzun mesafe olduğu için bakıma götürüp herşeyine bakmalarını söyledim. Yağını arka fren balatasını ve kayışı değiştirdim. Bir gün sonra gittim gözümün önünde tazzikli suyla heryerini yıkadılar ve teslim ettiler. Yanlız şuan tahminen arka şanzımandan difarensiyelde deniyo galiba ordan metal sürtme sesi geliyor, yanlız ses motor yavaşlayıp boşa düştüğünde kesiliyor. Gaz açtığımda motor sesinden pek anlamıyorum ama gazı kapattığımda ötüyo. Sebebi sizce nedir ne olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW g310r
    2007-2012 arasi asya nostalji kullandim (40-50 bin km arasi kullandim gösterge son sene 40 binde arizalandigi icin net rakam veremiyorum) ilk modellerdendi yasamadigim sorun kalmadi diyordum bak bir tane varmis bende daha önce böyle birsey olmadi. Kayis motora uygun degildir nasilsa hepsi ayni diye alip herhangi bir parca takiyorlar o yüzden bazi aksamlarda problem yasamistim
    Cözüme gelecek olursak bence ne yap et biraz daha nakit bul az birazda imkan varsa krediyle 3-4 bin fazlasina bir hintli al eger evliysen cocuklarin varsa ailen varsa ve onlari düsünüyorsan.
    Öyle nalet bir alet ki kac kere ölümle burun buruna getirdi yerli yersiz istop etme kopan gaz,fren telleri...göt cebimde anahtar tasimaktan 14-15 anahtar izi kaldi götün sol lobunda aradan okadar zaman gecti halen duruyor dövme gibi.
    Ozaman imkanim hic yoktu ögrenciydim 5 yil nasil idare ettim hic bilmiyorum suanki aklim olsa bisiklete biner o makinaya binmezdim.

Hocam ne yaptın ya çok korkuttun beni. Okulum yeni birti işe başladım yanlız yaşıyorum. Sadece 6 ay kulşanıcam sonra maddiyatı ayarlayıp değiştiricem zaten 6 ay dayanmam lazım şimdide gidiyorum göstermeye çözümü yazıcam inşallah

Motosikleti
    BMW g310r
    Alıntı Mertcan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ne yaptın ya çok korkuttun beni. Okulum yeni birti işe başladım yanlız yaşıyorum. Sadece 6 ay kulşanıcam sonra maddiyatı ayarlayıp değiştiricem zaten 6 ay dayanmam lazım şimdide gidiyorum göstermeye çözümü yazıcam inşallah
    Motorun sasisi kirilip ortadan ikiye ayrilinca kuzenimle eve kadar sirtimizda getirdigimizde ben de cok korkmustum,sikisik tirafikte iki arabanin arasinda ani gaz actigimda tam ikisin arasinda gaz teli kopuncada korkmustum, önümdeki arac ani fren yaptıginda ön arka frene basip yavaslarken arka fren teli koptugunda da...
    Dershanenin en güzel kizini gezdirirken bozulup elim kir pas icinde önce kizi evinin sokagina kadar yayan birakip kostur kostur motorun yanina gidip eve kadar 7 km ittigimde de cok üzülmüstüm...
    Sonra sattim demem o ki eger alti ay kullanacaksan iki kat daha fazla dikkat edeceksin iki kat daha fazla fren mesafesi birakacaksin haa birde biraz motordan anlayip cevre edineceksin ozaman idare eder
    Seni simdi yasadiklarimla korkutiyimde sürerken korkma hayatta kal anlatiklarimda eksik var fazla yok inan bana cok cok dikkat et ha bu arada eger motorun 2016 ve üstü ise onlarda bagzi problemler cözülmüs yeniler bir tik daha iyimis diye duydum ama genede dikkat et. Sonucu da yaz buraya.

Motosikleti
    MT-07
    Walla kullanmadığım halde ben bile korktum. Bu ne yahu Final Destination serisi gibi

Motosikleti
    BMW g310r
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla kullanmadığım halde ben bile korktum. Bu ne yahu Final Destination serisi gibi
    5 senede aklar düsmüstü liseli saclarima bu motor yüzünden... daha yolda giderken tek gidis tek gelis yolda kamyon sollarken istop etmisti onu anlatmadim bile ( son iki sene; 10 dk’dan fazla 70 km/h üstü hizlarda seyredince istop etme huyu vardi ki gerilim vol 8373739383) ben yandim baskasi yanmasin diye anlatiyorım bu motorun ilk 2 senesi cicim aylari geri kalan yillari ise cile...Babam bile ki kendisi bana sıgır muamelesi yapar ve motora karsidir, bana oglum; canina yazik sat su mereti madem bukadar seviyon motoru üzerine biraz koyiyim baska birsey alalim demistir (adam o motora ragmen motordan vazgecmedigimi görünce motora olan askimi anlayip imana geldi ki kendisi bana nadiren oglum der) ben de inada binip o halde 2 sene daha sürdüm sonra teklifi kabul ettim.

Alıntı devrimkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 senede aklar düsmüstü liseli saclarima bu motor yüzünden... daha yolda giderken tek gidis tek gelis yolda kamyon sollarken istop etmisti onu anlatmadim bile ( son iki sene; 10 dk’dan fazla 70 km/h üstü hizlarda seyredince istop etme huyu vardi ki gerilim vol 8373739383) ben yandim baskasi yanmasin diye anlatiyorım bu motorun ilk 2 senesi cicim aylari geri kalan yillari ise cile...Babam bile ki kendisi bana sıgır muamelesi yapar ve motora karsidir, bana oglum; canina yazik sat su mereti madem bukadar seviyon motoru üzerine biraz koyiyim baska birsey alalim demistir (adam o motora ragmen motordan vazgecmedigimi görünce motora olan askimi anlayip imana geldi ki kendisi bana nadiren oglum der) ben de inada binip o halde 2 sene daha sürdüm sonra teklifi kabul ettim.
    Valla hocam şöyle söylim motoru aldım 1 hafta işe gidip geldim günde 60 km ve 80 90 altına inmedim temde. Sonra dedim ki ben baya km yapıyorum günde buda çin motoru şunu sağlam bir bakıma veriyim baksınlar herşeyine sonradan canım yanmasın. Verdim vereli 1 haftadır hergün gidiyorum ya birşeyi olmayan motorun kusurları çıkmayı başladı. oysaki vermeden önce sesi çekişi gidişi falan herley çok iyiydi 25 dk tapagaz gittim banamısın dememişti. Ama sen şimdi böyle diyince korktum sabahın 6 sında temde yolda kalmak istemiyorum ben en iyisi en yakın servise kadar gidiyim :D Sağolasın bu arada bilgi için motoru bu günlük bıraktım difaransiyeline bakıcaklarmış. Bu arada motor 18.000 km de.

Motosikleti
    BMW g310r
    Alıntı Mertcan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam şöyle söylim motoru aldım 1 hafta işe gidip geldim günde 60 km ve 80 90 altına inmedim temde. Sonra dedim ki ben baya km yapıyorum günde buda çin motoru şunu sağlam bir bakıma veriyim baksınlar herşeyine sonradan canım yanmasın. Verdim vereli 1 haftadır hergün gidiyorum ya birşeyi olmayan motorun kusurları çıkmayı başladı. oysaki vermeden önce sesi çekişi gidişi falan herley çok iyiydi 25 dk tapagaz gittim banamısın dememişti. Ama sen şimdi böyle diyince korktum sabahın 6 sında temde yolda kalmak istemiyorum ben en iyisi en yakın servise kadar gidiyim :D Sağolasın bu arada bilgi için motoru bu günlük bıraktım difaransiyeline bakıcaklarmış. Bu arada motor 18.000 km de.
    Rica ederim Cin mali motorda usta da cok önemli bu tarz motorun servisleri yada servisi oldugunu söyleyenler pek iyi degil bence iyi usta bul asiri dikkat ederek kullan insallah kazasiz sorunsuz atlatirsin su 6-7 ayi sonrasinda güzel bir makine en olmadi sifir hintli ceker keyfine bakarsin.Tekerin düz bassin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)