Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

varyator kayisi koptu yardim

Motovento
    REKLAM ALANI

slm arkadaslar benim atv em var bunun varyatör bilyalarini degistirmistim üstündeki orjinal bilyalar 22 gr di ben bunu dr bluyle bilya 24 gr yaptim cünkü daha yokuslarda daha iyi ceksin diye yükselttim hakkattende yararini gördüm kalkislar daha seri ama motor devri yüksekti böyle 3 ay kullandim ve bugün basima gelen varyator kayisi koptu atv daha 4100kmh de acaba normalmi kopmasi yoksa yükseltigim icinmi koptu bilgili arkadaslardan yardim bekliyorum orjinalinden 2 gram fazla taktim toplam 6 bilya var acaba neden acaba bu bilyayi 1 gram asagi düsürsem dahami iyi olacak yardim bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Orjinal kayışı adidir bide belki depoda yatmıştır motor biraz satılana kadar, yeni bir kayış takın devam edin bilyaları hızlanmayı artıracak şekilde değiştirmenin kayışda normal dışı bir aşınma yapması söz konusu değil.

yani varyator tahrik bilyasindan degi he bende bilyayi yükselttim diye oldu dedim yardimin icin cok tskür
    birde bu kayis kac kmh de kopar

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    zaten kayışların ömrü 5 bin km civarı. sonrasında her an kopabilir. siz bilyaları takınca ön varyatör daha yüksek devirde döndüğünden daha erken esnemiş deforme olmuş olabilir. bundan sonra kayışınızı "bando" marka kayışla değişin ve 5 binde bir değişin.

kaliteli japon ve italyan varyatör kayışları normal kullanım şartlarında en az 20.000 km gider

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)