Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kız İşi ? Erkek İşi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

KIZ İŞİ (?), ERKEK İŞİ (?)

Elimin hamuruyla sizin işinize karışıyorum ama kendimi motosikletten mahrum edemem. Nerden çıktı şimdi bu değil mi? Günlerdir kafamda yankılanıyor “Bir bayan asla bir erkek gibi motosiklet kullanamaz!”. Kim demiş? Bir erkek bir kadın gibi yemek yapabiliyorsa, pek tabi bir kadın, bir erkek gibi motor kullanır. Ne zaman kıracağız ön yargılarımızı çok merak ediyorum.

Geçtiğimiz günlerde pist yarışlarındayken bir arkadaşımla (yarışçı) ayaküstü konusu açıldı. Kendisi çok sevdiğim ve düşüncelerine değer verdiğim çokta iyi pilotajı olan bir arkadaşım. Fakat erkeklerin fiziksel gücünün fazla olmasından dolayı bir kadının asla bir erkek gibi motosiklet kullanamayacağını iddia etti. Tahmin edeceğiniz gibi ben de aksini savunup durdum.

Fiziksel güç derken neden bende olmadığını düşündü onu bilmiyorum. Sürekli asıl işimin spor salonu ve antrenörlük olduğunu, 2001 ve 2003 Tr fitness şampiyonu olduğumu söylemeye çalıştım. Hatta bir ara kendimi kaptırıp çocukluğum çiçek toplayarak değil, halter kaldırarak geçti dedim, ama beni dinleyen kim? Aslında çok keyifli bir atışma oldu ama sonuca bağlanamadı. Sanırım ben yanlış bir örnek oldum arkadaşımın tezi için.

O günden beri sürekli aklımda bu konuyu düşünüp duruyorum. Hatta başka motosiklet kullanıcısı ve yarışçısı arkadaşlarımla da aynı konu üzerinde konuşup tartıştık. Karşıt fikirler sürekli çıktı ama benden yana düşüncelerde oldu. “Name sen kendini sıradan bir kızla ölçme bu konuda” cevabı beni tatmin etmedi. Çünkü ben bir bakıma hemcinsimi sembolize ediyorum. Türümün tek örneği olmadığıma göre başka bileği ve yüreği güçlü bayanlarda var.

Arkadaşımın haklı olduğu yerler de var, yok değil tabiki. Hayatında hiç spor yapmamış yada hızlı bile yürümemiş bir bayanı ele alırsak motosiklet kullanırken zorlanabilir. Evet bu doğru ama aynı bayan alışveriş poşetini taşırken de zorlanır yada iki kat merdiven çıkarkende. Konuşmamız sırasında gözümün önüne birkaç kız arkadaşım geldi. “Hadi atla motorla gezelim” dediğim ve cevap olarak ta “saçıma yeni fön çektirdim” diyen. Arkadaşım yine haklı ama tam şu cümlede. Manikürü bozulur diye motora binmeyen bayanlar. Zaten onlarında yarışmak gibi bir iddiası yok tahminimce.

Bir de olaya şuradan bakmak lazım. Madem bu iş “Erkek işi” o zaman nasıl oluyor da, erkeklerle yarıştığım yarışta ikincilik kupası alabiliyorum. Eğer bu olay erkeksi bir bilek ve yürek gerektiriyorsa, yarışta geride kalan diğer erkek yarışçıların durumu ne olacak? Bu yüzden bu tezi kesinlikle kabul etmiyorum. Geride kalanlara haksızlık oluyor.

Belli bir ölçüde spor yapabilen ve motosiklet tutkusu yüksek devirlerde olan her Motorize’ye bu konuda cinsiyet ayırt etmeksizin güveniyorum. Ben şahsen kaslarım yerine; teknik, taktik ve dengemi geliştirmeyi tercih ederim.
    Bu arada konusu açılmışken, yemek yapmayı hiç beceremem.

Name Ekin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    Yemek yapmak zor ama o konuda haklısınız
    Bayanların motosiklet kullanmasına gelince bence hiç bi sorun yok hatta sonuna kadar bayanlarında motosiklete yakınlaşması konusunda desteklıyım yalnız özellikle istanbul daki ofislerde çalışan arkadaslarımız gıbı spora vakıt ayırmamıs vucudu fazla kuvvetlı olmayan bayanlarında zorlandıgı ve zorlanacagı da bence bı gercek
    Örnek : kız arkadasım

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan zordur demiş einstein

ve o önyargılar nice dünyalara, nice renklere, nice keyiflere, nice tutkulara duvarlar örer... yaşamak için harcayacağınız emeği, zamanı ve gücü duvar atlamak için harcarsınız... sonra koşmaya devam edersiniz ama hızınız kesilir.. kimileri de duvarların içinde yaşamayı seçer... kimileri ise daha şanslıdır çünkü toplum tarafından onlara kurulan duvarlar ya daha incedir, ya da daha alçak, hatta yoktur bile...

bir kadın olarak varlığınla o duvarları hepimiz için alçalttığını ve incelttiğini düşünüyorum ve bu bana gurur veriyor.. teşekkürler

Motosikleti
    zat150
    çok güzel olmuş bea. . . tebrikler. . . .

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Boşver yemek yapmayı....Sanki diğerleri biliyor?....

Yazılarınla aramızda olman güzel...Sevindirici...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Bi toplantımıza gelirsin imza alırız artık

Motosikleti
    zat150
    Bak bak ''bayan abla. . . biz senin hayranınım. .. bi imza alabılirmiyim

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Geçtiğimiz günlerde pist yarışlarındayken bir arkadaşımla (yarışçı) ayaküstü konusu açıldı. Kendisi çok sevdiğim ve düşüncelerine değer verdiğim çokta iyi pilotajı olan bir arkadaşım. Fakat erkeklerin fiziksel gücünün fazla olmasından dolayı bir kadının asla bir erkek gibi motosiklet kullanamayacağını iddia etti. Tahmin edeceğiniz gibi ben de aksini savunup durdum.
    Allah (c.c.) erkeği ve kadını birbirlerini tamamlayan bir çift olarak yaratmış. ikisinede farklı kulvarlarda farklı yetenekler vermiş. Karşılıklı olarak bir diğerinin yaptığını diğeri yapamamış , ama bu bir eksiklik mi? hayır. kimin kime üstünlüğü, biri olmazsa diğeri olmaz ki.
    Bayanlar zerafetin, erkekler gücün timsali olmuş, bugüne değin. arada istisnalar çıkmamış mı çıkmış ve çıkacaktır. Bu da normal.
    Adeta ''benim babam senin babanı döver'', en uzağa sen tükürürsün, yok ben tükürürüm'' muhabbeti.
    Kişi kendini geliştirmiş ve aşmış, klasik kalıpların dışına çıkmış ne mutlu.
    Varsın erkekler çok iyi motor kullansın, kime ve neye faydası var, kendinden başka. Toplum erkeklerin iyi motor kullanmaları nedeniyle bir adım öteye mi gitmiş. Nayır.
    Ben iyi bir motosiklet kullanıcısımıyım? Nayır. daha çok fırın ekmek yemem lazım, eeeee şimdi yarışlara girip derece almış Name hanım var, netçez şimdi; ''müsaade edin ben kendimi atcem şimdi'' yooo hiç de öyle değil. ''bravo'' derim.
    Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır.

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    valla ben yemek yapmayı bılıyom ama zerre hazzetmem 18 imden beri yeterince yaptım zaten , hem motosiklet kullanmak daha eğlenceli
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

BENDE BAYANIM YENİ ÜYE OLDUM, MOTOSİKLET KULLANMASINI BİLMİYORUM AMA ÖĞRENMEK İSTİYORUM EN KISA SÜREDE

Motosikleti
    zat150
    Ghostfree. . .Aramıza hosgeldiniz öncelikle. . .
    Bende dun mezun oldugum liseyi ziyaret ettim. Genc bi bayan coğrafya hocamız motosikletimi görünce içindeki aşkı bi anda ortaya döktü resmen. .
    Bende ufak tefek bilgiler verdim ve sitemizden bahsettim. . .
    Bayan erkek hiç farketmez bence yeterki insanlar bilinçli bi şekilde motosikletlerini zevkle kullansınlar.Hatta bayan motosikletçiler ne kadar artarsa bazı insanların gözündeki kotü motosikletçi imajının yavaş yavaş düzeleceğini düşünüyorum. . .
    Benden tam destek (tabi sen destek versen nolur diyen cıkarsa saygı gosterırım )

Motosikleti
    Ramzey QM125T-10E
    Alıntı ghost free adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENDE BAYANIM YENİ ÜYE OLDUM, MOTOSİKLET KULLANMASINI BİLMİYORUM AMA ÖĞRENMEK İSTİYORUM EN KISA SÜREDE
    O zaman aramıza hoşgeldin. Nerede yaşadığını yazmadığın için ben sana motorsiklet kullanmaısnı öğretirim diyemeyeceğim. Ama bir bayanın bir erkek gibi motorsiklet sürebileceği kanısında değilim. Erkeklerden daha iyi otomobil süren bayanlar gördüm ve bir tanesi ile yarıştım da açıkçası beni çok zorladı. Ama dediğim gibi bir bayan bir erkek gibi motorsiklet kullanamaz. Bu benim görüşüm kimse kusura bakmasın.
    imistanbullu "Dünyada her millet icraatına tahmmül ettiği hükümetin mes'uliyetine ortakl sayılır." K. ATATÜRK

Kaiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    bayanlarla erkekleri kıyaslamaya kalktığımızda bu topik kıyamete kadar sürer ve yinede bir sonuca varmaz.bence gerçekten gönlünün istediği şeyleri yapabilecek güce ve azime sahip olan bir birey için sınırlar yoktur.
    duygusen bunu beğendi.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    Ramzey QM125T-10E
    Kaiser seni kutlarım kardeş. Çok güzel şeyler söylemişsin. Açıkçası bende böyle bir konuda bu tarz şeyler yazdığım için senin yazdıkların karşısında durup düşünmek zorunda kaldım.
    imistanbullu "Dünyada her millet icraatına tahmmül ettiği hükümetin mes'uliyetine ortakl sayılır." K. ATATÜRK

ne kalabalık konu bu böyle

bayan yerine kadın deseniz.. nasıl erkek deniyorsa... yani bayan -erkek komik oluyor.. sanki cinsiyetsiziz gibi.. kadın-erkek diyebilsek artık.. kafadaki kalıpların bi kısmını da o zaman kırmış olacağız..

Motosikleti
    zat150
    Yaw arkadaslar bu konu sabah programlarına dönmeden kabullenelım bazı şeyleri . . . Ben bayanlar erkekler kadar iyi motosiklet kullanamaz diyebilecek kadar iyi görmüyorum kendimi ki bence benden ve çoğumuzdan katkat iyi motosiklet kullanan bayan motosikletçilerimiz var. .
    Biraz tecrübe olayı gibi geliyor bana. . .Ve kesinlikle bayanlarda erkekler gıbı motosiklet kullanabilir diyorum. . Fiziksel kapasite meselesimi?
    Ozaman 200kg lık bı moto deılde 120kg lık bı motorda gorelım bayanları. . .

Ben İSTANBUL'danım öncelikle, çok saol 'immigrant' hoşbuldum. Dediğim gibi hiç bir iddam yok ama bende herkez gibi motosiklet kullanmayı öğrenmek istiyorum.
    O rüzgarı hissetmek o tadı almak bence bayanlarında hakkı! sadece artcı olmamalı...

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Öncelikle yarışlardaki başarınızdan dolayı tebrik ediyorum.

Yaradılış itibarı ile erkek ile kadın aynı fiziki güçte olmamalarına rağmen, herhangi bir alanda genellemeler yapmayı doğru bulmuyorum.

Bu topiği klasik kadın-erkek rekabetine çevirmeden, kadın motosiklet kullanıcılarının ve yarışçılarının sayısının artmasını diliyorum.

Sitemizde bir topik açarak, aramızda olduğunuzu göstermenizden dolayı da teşekkür ediyorum.
    duygusen bunu beğendi.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Bayanların biyolojik olarak erkeklere oranla güçsüz kaldığı yadsınamayak bir gerçek ama, sürat yarışlarının güç istediğine de inanmıyorum açıkçası. Sürat yaparken hafiflik ön plana çıktığı için bir bayan erkeklerle çok rahat aşık atabilir. Güç ve dayanıklılığın ön plana çıktığı Dakar Rallisi tadındaki yarışlarda ise bayanların çok da iyi yerlere gelebileceğini zannetmiyorum açıkçası.
    Yemek konusuna gelince. Çevremde güzel yemek yapan tiplemelerin hepsi erkek. Kızlarda fazla iş yok. Hep bu feminizm propagandaları yüzünden
    Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayağı uzun bir süreden sonra tekrar motorumla yollara döndüm.(1 ay oldu).Ben bu işin fiziki performans gerektirdiğini unutmuşum ve ilk günümde 93km yaptıktan sonra eve döndüm.1 hafta boyunca heryerim ağrıdı.Kıssadan hisse;motora kadın veya erkek olarak binmiyoruz.Koordinasyonu ve performansı yeterli insanlar olarak biniyoruz.Hiç kimseyede birşey kanıtlamaya ihtiyacımız yok.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)