Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Abla Sen Bayan misin?

Motovento
    REKLAM ALANI

“ABLA SEN BAYAN MISIN?”

Trafikte bir çoğumuza Kaç basıyor?, Kaç para? Gibi benzer sorular sorulur ve hepinizin değişik anıları vardır eminim. Bende aklımda kalan ve hatırladıkça gülümsediğim birkaç anımı yazmak istedim.

2003 yılının mayıs ayında ilk motosikletime sahip oldum. 50 metreden uzak olan her yere motosikletimle gitmeye başladım. Önce ailemin ve arkadaşlarımın sonra çevremdekilerin gözü alıştı ama yine de ilk verilen tepkiler gibisi yok. Yani karşınızda ki kişinin bir anda düşünmeden aklından geçen ilk cümleyi size söylemesi ya da suratında ki o ilk ifade gerçekten çok hoş. Bunların dışında hoş olmayan tepki ve hareketler de yok değil tabi.
    Geçen senelerde tek başıma İzmir’e giderken mola verdiğim bir yerde yanıma gelen genç delikanlı başlıyor klasik sorulara:

Çocuk: Abi bu senin mi?
    Ben: Abi değil, “abla” ! evet benim.
    Çocuk: Abi kaç basıyo bu ?
    Ben: (Gülümseyerek) Abla, Abla! Abi değilim ben. Çok basıyor.
    Çocuk: Tamam abi kızma ya, nerden geliyorsun?
    Ben: İstanbul’dan geliyorum! (kamera şakası galiba)
    Çocuk: Tek başına zor değil mi abi?
    Ben: Canım abiye benzer bir yanım mı var benim?!
    Çocuk: Yok abi ondan değil, yorucu oluyordur diye.
    Ben: !!??!! Yok olmuyor merak etme sen.
    Çocuk: Hadi abi Allah’a emanet ol, yolun açık olsun
    Ben: Eyvallah bilader, sağol sende.

İstanbul trafiğinde E-5 karayolu üzerinden sakin sakin gidiyorum. Aynamda dikkatimi bir araba çekti. Bir sağ bir sola sürekli şerit değiştirerek hızlı hızlı arkamdan geliyor. Eyvah dedim sakata bağlamış geliyor ben sağa geçeyim. Sinyalimi verip sağ şeride geçiyorum. Trafiği alt üst edip, kornaya basarak peşimde. Acaba motosiklete bir şey mi oldu da beni uyarmaya çalışıyorlar diye hızımı kesip aracın içindekilere baktım. 3 tane adam kafalar camdan sarkmış ve bir anda “Karıymışşş olummm ben sana dimedim mi? Muhahahha…” (Yorumsuz)

Bunların yanında bir de bayan sürücünün kendilerini geçmeye tahammülü olmayan araba ve motosiklet sürücüleri var. Sözüm meclisten dışarı. Yolun akışına uyumlu gidiyorum, haliyle kasıtsız birkaç araç solluyorum. Sen misin beni geçen vay anam vay… O nasıl bir hırs ve öfkedir öyle. Peşimden kaptırmış beni geçmeye çalışıyor. Aracın içinde direksiyonu kemirir cinsten hareketler. Hadi geçtin, ne oldu? Tabi geçince ego tatmini hat safhada ve son derece haz almış bir şekilde arkasına yaslanmış dikiz aynasından beni kesiyor. Her an tetikte yaklaşırda geçerim diye. Tamam, gaza gelmemek lazım ama haz alma sırası bende. Usulca yaklaşıyorum aracın yanına, hafif bir ara gaz (bu sana der gibi) ve aralardan yola devam. Arkamdan selektör ve korna. Tamam amca ya bu kadar hırs yapma J
    Yine tek başıma Antalya’dan dönerken trafik kontrole giriyorum. Zaten giderken 2 kere radar yüzünden çevirmişlerdi. Hızlı da değildim yine ne için acaba derken; polis yanıma yaklaştı.
    Polis: “Evraklarınızı verin lütfen”
    Montumun cebinden çıkarıp verdim. Polis ruhsata bakarken bende kaskımı çıkardım. Polis bir anda irkilip evraklarımı geri uzattı.
    Polis: “Ben sizi erkek sandığım için durdurdum, kusura bakmayın buyurun”
    Ben: “Öyle mi? Tamam o zaman, önemli değil”
    Çok şaşırdım ama polise bir daha olmasın gibi baktığımı hatırlıyorum.

Motosiklet kullanmaya ilk başladığım sene kırmızı ışıklarda küçük bir çocuk: “Abla siz bayan mısınız?” evet der gibi başımı sallıyorum. Çocuk: “Hep erkek olan ağabeyler kullanıyor bunlardan” (nasıl yani??!) Seviyorum yurdum insanını.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    sitemize hoş geldiniz.bayan sürücülerin artması sevindirici,hele professional anlamda daha bi güzel.

lordskeldan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    evet maalesef türkiye abicim
    eğer milletin dediğine takıcak olsaydık :
    vay halimize
    sadece bayanlar için değil
    örneğin bir gezide duruyoruz adamın sorusu : niye geziyorsunuz ? (yorum yok)
    ya da hiç mi işiniz gücünüz yok ??
    tabi bayan olunca çok tatsız durumlarda ortaya çıkabiliyor maalesef
    kazasız belasız sürüşler dilerim
    duygusen bunu beğendi.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bu yazıyı askerdeyken okumuştum. Askerde bir tek Motorize'ye ulaşabiliyordum Hey gidi, anılarım canlandı
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Güzel bir başlık....Hoşgeldin aramıza....Katılımlarınızı bekliyoruz....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Name Ekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    “ABLA SEN BAYAN MISIN?”

Motosiklet kullanmaya ilk başladığım sene kırmızı ışıklarda küçük bir çocuk: “Abla siz bayan mısınız?” evet der gibi başımı sallıyorum. Çocuk: “Hep erkek olan ağabeyler kullanıyor bunlardan” (nasıl yani??!) Seviyorum yurdum insanını.
    çocuk aklı çocuk haklı güldürürken düşündürüyorum da aynı zamanda
    erkek abilerinin yanısıra ablalarıda trafikte arttıkça herkes alışacaktır.. ilk zamanlar bayan otomobil sürücüleri de marstan gelmiş gibiydi..

yazı çok güzel bu arada , ilk birader e çok güldüm

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Bu yolda çevirip soranlar yok mu
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    ne güzel işte sana sormuşlar ben hiç araba kullanırken yada bilumum toplu taşıma araçlarındayken abi kaça aldın kaç basıo gibi sorular gelmio

ayrıca seni aramızda görmek çok güzel Namık ekin yaklaşık 13-14 sene önce benim karete hocamdı bakırköyde hastanenin arkasındaydı yanlış hatırlamıosam salon bende oraya geliodum hey gidi günler bee

neyse konuyu dağıtmayalım kıymetini bil o sorular için neler feda edecek kişiler war
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı ferrari_gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne güzel işte sana sormuşlar ben hiç araba kullanırken yada bilumum toplu taşıma araçlarındayken abi kaça aldın kaç basıo gibi sorular gelmio

ayrıca seni aramızda görmek çok güzel Namık ekin yaklaşık 13-14 sene önce benim karete hocamdı bakırköyde hastanenin arkasındaydı yanlış hatırlamıosam salon bende oraya geliodum hey gidi günler bee

neyse konuyu dağıtmayalım kıymetini bil o sorular için neler feda edecek kişiler war
    Konuyla ilgili topic bile var....Ne muhabbetler....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

WarrioR SakO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hosgeldiniz öncelikle
    toplumumuz olarak bayanlarin motor kullanmasina alisik deil milletimiz zamanla alisirlar
    DREAM OF POWER SAKO

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı Name Ekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların yanında bir de bayan sürücünün kendilerini geçmeye tahammülü olmayan araba ve motosiklet sürücüleri var. Sözüm meclisten dışarı. Yolun akışına uyumlu gidiyorum, haliyle kasıtsız birkaç araç solluyorum. Sen misin beni geçen vay anam vay… O nasıl bir hırs ve öfkedir öyle. Peşimden kaptırmış beni geçmeye çalışıyor. Aracın içinde direksiyonu kemirir cinsten hareketler. Hadi geçtin, ne oldu? Tabi geçince ego tatmini hat safhada ve son derece haz almış bir şekilde arkasına yaslanmış dikiz aynasından beni kesiyor. Her an tetikte yaklaşırda geçerim diye. Tamam, gaza gelmemek lazım ama haz alma sırası bende. Usulca yaklaşıyorum aracın yanına, hafif bir ara gaz (bu sana der gibi) ve aralardan yola devam. Arkamdan selektör ve korna. Tamam amca ya bu kadar hırs yapma
    Bu salaklar bayan erkek dinlemiyorlar. Sollayan görünce gözleri dönüyor. Ama tabii ki finali bizim yapmamızın tadı ayrı oluyor.
    Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    iyi fikir, benim de motorize bir komsu var ayni sekilde gidip bi "hanfendi siz bayan misiniz" diyim, cevap olarak korumali mont vs bayan cantasi gibi bi ihtimal de var
    Been here, done that before and survived

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    aramiza hos geldiniz..bu tip sorulardan veya bu tip olaylardan baya egleniyorsunuz galiba gercekten eglenceli bir sey cunki..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskımın çene kısmı kapalıysa herkes benimle de abi diye konuşuyor

bi kere artçılı bir kurye barboros bulvarında tıkalı trafikte yanıma gelip erkek diliyle motorumla ilgili sorular sormuştu. erkek sandığı için argoca konuşmuştu yani. benim tiz sesimi duyunca da kibarlaşıp inanılmaz utanmıştı

başka anılar da var ama hoşuma gideni erkek sandıklarından benimle kendi dillerinde konuşmaları. yani erkek erkeğe konuşur gibi.. yani bu kadar mı değişir bu cins.. tamamen farklı konuşuyorlar şunu farkettim, bir erkek varsa yanınızda ve erkek erkeğe konuşuyorlarsa yanınızda bilin ki aslında erkek erkeğe konuşmuyorlar erkek erkeğe konuşmanın nazik olanını yapıyorlar... çünkü ilk defa motorda kaskımın çene kısmı kapalıyken farkettim ki jargonları aslında tamamen farklı
    shadowangel bunu beğendi.

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    ya herkes için geçerli diildir o
    değilmi? yani kibar olanlarımızda vardır diyorum

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı T_uruncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bi kere artçılı bir kurye barboros bulvarında tıkalı trafikte yanıma gelip erkek diliyle motorumla ilgili sorular sormuştu. erkek sandığı için argoca konuşmuştu yani. benim tiz sesimi duyunca da kibarlaşıp inanılmaz utanmıştı

başka anılar da var ama hoşuma gideni erkek sandıklarından benimle kendi dillerinde konuşmaları. yani erkek erkeğe konuşur gibi.. yani bu kadar mı değişir bu cins.. tamamen farklı konuşuyorlar şunu farkettim, bir erkek varsa yanınızda ve erkek erkeğe konuşuyorlarsa yanınızda bilin ki aslında erkek erkeğe konuşmuyorlar erkek erkeğe konuşmanın nazik olanını yapıyorlar... çünkü ilk defa motorda kaskımın çene kısmı kapalıyken farkettim ki jargonları aslında tamamen farklı
    Siz sanki farklısınız
    Dedikodu damarınız nasıl açılıyor bilmiyoruz sanki
    Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı T_uruncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

su kadarini soliyim bi ara kizlara ait pijama partisinin ses kayitlari gecmisti elime hic acmayin bu konuyu derim
    Been here, done that before and survived

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    hehehee
    ben en çok buraya koptum ama süpermiş...
    Montumun cebinden çıkarıp verdim. Polis ruhsata bakarken bende kaskımı çıkardım. Polis bir anda irkilip evraklarımı geri uzattı.

bide herfin sürekli abi demesine...
    delirtir be adamı....

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erginbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hehehee
    ben en çok buraya koptum ama süpermiş...

bide herfin sürekli abi demesine...
    delirtir be adamı....
    erginbay polisler ile kibar iletişim için saç mı uzatsak .. durdugumuzda kaskı çıkartmadan şansımızı deneriz

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    off süper ya. Harbyden yurdum insanı yorumları cok süper acaip eğleniyorum bu ülkede.
    Soda Ayran Cool

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)