Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ilk motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    CankutKaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Abi ahkam kesmek gibi olmasın sadece görüşümü bildirmek istiyorum şimdi. Bende 600cc'lik motor kullanmayı çok istiyorum. Ehliyetimi almama çok az bir süre kaldı fiziğim yerinde daha önce çok scooter kullandım Allah'a şükür maddi durumum bir 600cc'lik motor almayada yeter. Ama edindiğim tüm bilgilerle ve gerçekte de konuştuğum motorcu abilerimden öğrendiklerimle 250 cc almaya karar verdim. Düşük ccli ve güzel görünümlü motordan bahsetmişsin. Ben şahsen bu klasmanda Kawasaki Ninja 250R hastasıyım bir bakmanı öneririm.
    sunset77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    sana tavsiyem şudur.

hondanın güvenli sürüş kursları var git oradan başla. 1-2-3 bunları başarıyla geçersen yada geçme seviyene göre anlarsın gsx 600 kullanabilirmisin diye.

bende şu 2 ye gidicem biraz daha teknik öğreneyim diye ama o paraya motor kiralamak ta var karar veremedim :D

Motosikleti
    xciting250i
    amerikalıların bi lafı var şuan hatırlıyamadım ama türkçesi şu "bu soruyu soruyosan cevabını muhtemelen anlamıcaksın" bence bu 600lük motor alim mi sorularının cevabı yok olsa da bunu soran cevabını kesinlikle anlamıcaktır. bence motor ya alınır ya alınmaz kimseye sorulucak bişey diil bu. yanlış anlamayın sizi eleştirmek maksatlı sölemedim kolay gelsin
    braingulp bunu beğendi.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    bari gsr 600 alma...98 hp olup gsxr600'ün motoru var üzerinde...ufak tefek değişiklikler yapmışlar...ben kaç yıldır motor kullanırım ama üzerine binince afalladım...ben 600 lük olup gaza bu kadar hızlı tepki veren naked görmedim...daha düşük beygirli ve daha düşük devirli bir motosiklet öneririm...kesinlikle hatanı telafi etmez...1 mm gazı çekince bile ben burdayım diyen bir motordur...aygır gibi altında titriyor daha ne diyeyim...
    braingulp bunu beğendi.
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    KTM 200 Duke
    düşük cc li nakedların tipini beğenmemişsin. bence bir ktm duke 125 veya 200ün tipine bak. ben daha şık bir naked görmedim.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı angelus55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen bi şunu izle derim:

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Kısacası 600cc olmaz! :D
    gayet açıklayıcı olmuş..
    birGarip..

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Konuyu acan arkadasa tavsiyem,

600 cc le hic baslama,
    direk hayabusa yada zx14 r al bence,
    zaten halen aramizda olursanki , ins olursun, motor buyutme derdin olmaz.

( yukaridaki yorum bi şaka dir )

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Alıntı CankutKaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ahkam kesmek gibi olmasın sadece görüşümü bildirmek istiyorum şimdi. Bende 600cc'lik motor kullanmayı çok istiyorum. Ehliyetimi almama çok az bir süre kaldı fiziğim yerinde daha önce çok scooter kullandım Allah'a şükür maddi durumum bir 600cc'lik motor almayada yeter. Ama edindiğim tüm bilgilerle ve gerçekte de konuştuğum motorcu abilerimden öğrendiklerimle 250 cc almaya karar verdim. Düşük ccli ve güzel görünümlü motordan bahsetmişsin. Ben şahsen bu klasmanda Kawasaki Ninja 250R hastasıyım bir bakmanı öneririm.
    helal olsun, biri yazilanlari okuyormus.

çağın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu biraz eskimiş olsa da halen ve bundan sonraki zamanlarda da her zaman güncel bir konu olmaya devam edecektir. bu bağlamda yeni bir motorcu olmama rağmen bende kendimce birkaç söylemek isterim.

Motosiklete yeni başlama, bu bisiklet değil ki git mağazadan al sür. Ayrıca bisiklette bile bana göre yapılması gereken bir sürü tedbirler sonrası trafiğe çıkmak gerekir. kaldı ki motosiklet kullanmak bambaşka bir durumdur. Nasıl ki ilk defa araba kullanacak olan kişinin ilk arabası spor bir araba olmadığı gibi(istisnalar kaideyi bozmaz.(zengin ve şımarık çocuklar dışında))motosiklete de yeni başlayanların yüksek hacimli bir motosiklet İle başlaması bana göre yanlış bir davranış olur. Bu işi gerçekten severek zevkle ve doğru yapmak gerekir. Görüntüsü, hızı kötü diye bir ayrım motosiklet te bence en yanlış düşünce biçimi olur. Karar tabi ki de bireye kalmış ancak bu seçimi yaparak etrafındaki diğer insanları da düşünmek zorundadır. Açıkçası motosiklete yeni başlamış bir kişinin 400-500-600-1000 cc + hacimli bir motora binerken yanımda olmasını karşıma çıkmasını hiç istemem.
    Unutulmamalıdır ki bir motosikleti seçerken görüntü ve hız opsiyonları profesyonel diye tabir edilen bu işin ustaları tarafından en son dikkate alınan unsurlardır. Büyük bir motor hem hızlı hem de görüntüsü çok güzel olabilir ama bu faktörler böyle bir motorun ağırlığını da arttıracağından kullanım açısından yeni başlayanlar için eziyet ve kabus olacaktır.

Herkesin bu konuda bilinçli ve akılcı davranacağını düşünüyorum. Alınan alına bilir ama büyük hacimli bir motora binmek ilk seferde kasksız herhangi bir motosiklete binen bir kafayla eş değerdir bence. Unutulmamalı ilk önce kendinizi koruyun bunu becerebildiğiniz sürece istediğiniz her motoru kullanabilecek hayat zamanına sahip olabilirsiniz.
    Herkese kazasız ve uzun ömürlü motorlu günler arkadaşlar...
    sunset77 bunu beğendi.

felekman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xenter,cbf150
    Alıntı loenix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 4 senedir araba kullanıyorum, şimdi motor almaya karar verdim. Aklımdaki motor Suzuki GSR600. İlk motorun 600 cc olması oldukça riskli okuduklarım kadarıyla ama eğitimi alıp tüm korumalarla, tedbirli bir şekilde kullanmak gerçekten okadar tehlikeli olurmu, zaten hız yapmaya niyetli değilim. Küçük cc naked leri modelleri hiç hoşuma gitmiyor.
    dostum 600 cc bir motor. 1.5 tonluk bi araba diil topu topu 200 kg ve artı üstünde sen varsın 300 kg. 0-100 km genelde 600 cc lerde 3-4 saniye arasında görülebilir. boşver gözün yükseklerde olmasın. bütçeni koru savurma. 17. yılım motor üstünde. 10-11 yaşında 60 cc 2 zamanlı peugeot 103 ile motoru düğün evinden kaçırarak başladım, babamdan bir ton dayak da yedim utanmam söylerim. ehliyesiz olarak çin scooterlerinin yanısıra ilerleyen dönemlerde ehliyetimi alıp 1 yıla yakın mondial 150 vulture kullandım. polise de yakalandım ceza da yedim. pişmanım. şimdi cbf150 kullanıyorum. 250 cc ye geçip geçmeme konusunda tereddüt yaşıyorum. neden mi bu kez de uzun yola kendimi vurmayayım diye... :D bütçem de sıkıntılı. ama motorumu seviyorum. kimsede bizimle aaaa bu 150 cc imiş diye dalga geçmiyor. hacı murat değil bu honda... 150 cc motor bile bi çok arabayı kısa mesafede tokatlar. çünkü biz daha seriyiz vede atik davranıyoruz. 600 cc bir motorun 4 katı olduğunu düşün :D yanına ferrari gelse kırmızı ışıkta drag yapıp duman koklatırsın.

yamaha mt-125 modelini bekle... çok mutlu olursun. bunu kendine bir hediye olarak al ve ona hep sahip çık. sana resim de gönderiyorum. süleyman kardeşin....

mustang53 bunu beğendi.

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    yüksek cc motor sadece hız değil , ağırlık bakımından sorun
    bir de elin hergangi bi şekilde gaz kolunda takılı kaldığında 125cc lik motorun çıkacağı hız belli 600 lük motorun hız belli
    ama çok istiyosan al kendin gör

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)