Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Naked motor önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar saygılar
    Öncelikle yazıya başlamadan önce söyleyeyim evet bir sürü konu açılmış bu başlıkla ilgili evet sonuna kadar haklısınız oradan okuyup öğrenebilirdim ama amacımı ve özelliklerimi yazıp da sizlerden bir tavsiye almak istedim hem de forumda da yeniyim birkaç insanla tanışma fırsatı bulurum belki diye düşündüm. Bir yanlış yaparsam mazur görmeniz dileğiyle başlıyorum.

Ehliyet aldığımdan beri vitesli motor kullanmadım ki bu zaman dilimi yaklaşık 1 yıla tekabül ediyor. 1 yıldır (çok fazla kullanmamakla beraber) scooter kullanıcısıyım. Ve almayı planladığım motorların üstüne eğitim almadan çıkmamayı düşünüyorum. Eğitim şart. Şöyle ki racing modeller çok hoş olmasına karşın benim zevklerimle uyuşmuyor. Enduro ve naked modellere bayılıyorum açıkçası. Daha çok naked motor istiyorum ve sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var. Bu başlıkla ilgili açılan başlıkları okudum ama benim ihtiyacımı karşılar mı bilemedim. Malum boy 193 kilo 85 olunca kafada soru işaretleri oluşuyor. Üniversiteyi ankarada okumak istiyorum ve bu motorla 1-2 ayda bir kez ankara-izmir uzun yola çıkarım ama daha çok şehir içi kullanıcam. Tabiki yakışıklı bi motor olmasını isterim. Şimdi neler düşündüğümü söyleyeyim sizlere daha çok 250-300cc istiyorum 300cc ötvden dolayı biraz üzüyor beni.

Mt-25 , duke 250 , z250sl , z300 , inazuma

Duke ve z300 maliyet dolayısıyla düşündürüyor
    z250sl ve mt25 çok hoşuma gidiyor ama altımda sırıtır mı ondan korkuyorum
    İnazumanın rahatlığı dillere destan zaten ama zevkime pek uymuyor gibi
    Bu söylediklerim daha çok tiple ilgili profesyonel bilgi içermiyor siz ne düşünüyorsunuz?

Şunu eklemek isterim telefondan yazdığım için konu bütünlüğü bozulmuş olabilir şimdiden özür dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    benim tercihim duke 250 yada mt 25 olurdu
    z250 de avantajlı ama diğerlerine göre daha küçük gibi

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Al Duke 250 keyfine bak, hem gösteriş olarak diğerlerinden farklı olsun, hem de kaydırmalı debriyaj ve abs'si ile katkı versin, ayrıca 2016 modeller şuan 16750-TL yerine 16000-TL bilgin olsun, bende aldım ancak üzerinde pirelli diablo rosso 2 yerine metzeler m5 geldi, Duke 250 güzel makina :D
    Pisman bunu beğendi.
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al Duke 250 keyfine bak, hem gösteriş olarak diğerlerinden farklı olsun, hem de kaydırmalı debriyaj ve abs'si ile katkı versin, ayrıca 2016 modeller şuan 16750-TL yerine 16000-TL bilgin olsun, bende aldım ancak üzerinde pirelli diablo rosso 2 yerine metzeler m5 geldi, Duke 250 güzel makina :D
    ekstralarını hesapladığında duke serisi rakiplerinden çok daha ucuza geliyor aslında
    iki teker ruhunu taşır ...

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Merhaba , aramıza hoşgeldin öncelikle.

Konuya direk gelicek olursak , bir Z 250SL kullanıcısı olarak bahsettiğiniz boy ile bu motoru kullanmanız rahatsız edici düzeyde olacaktır. Z 250sl daha çok tek kişi kullanım ve 1.75'i geçmeyen kişilere hitap ediyor daha çok.

250 cc naked sınıfında en iyisi şu an Ktm Duke 250'dir. Lakin onun da fiyatı malum. Gerçi bütün motosikletlerin fiyatları yüksek ama sizin amacınıza daha çok enduro uyum sağlar. Naked motorda boyunuzdan dolayı sıkıntı çekersiniz 250 cc'lerde.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Konuya direk gelicek olursak , bir Z 250SL kullanıcısı olarak bahsettiğiniz boy ile bu motoru kullanmanız rahatsız edici düzeyde olacaktır. Z 250sl daha çok tek kişi kullanım ve 1.75'i geçmeyen kişilere hitap ediyor daha çok.

250 cc naked sınıfında en iyisi şu an Ktm Duke 250'dir. Lakin onun da fiyatı malum. Gerçi bütün motosikletlerin fiyatları yüksek ama sizin amacınıza daha çok enduro uyum sağlar. Naked motorda boyunuzdan dolayı sıkıntı çekersiniz 250 cc'lerde.
    Arkadaşın dediğine bende katılıyorum hangi motoru alırsanız alın küçük kalacak, ama sport touringler güzel olur tabi motosiklet geçmişiniz el verebiliyorsa, lakin Duke 250 için fiyatı malum demiş arkadaş; ama en yakın rakibi mt 25 le kıyaslarsak sanırım 14750 idi; abs yok, kaydırmalı debriyaj yok + lastik zaten kötü, yanı 1250-TL fiyat farkı bence çok makul, iyi bir lastik 750 + TL, hayırlısı olsun...
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Hocam z250sl ile dediklerin beni kalpten üzdü. Duke ile aralarındaki 3000tl fark beni kendine aşık etmişti çünkü. Duke düşünmüştüm zaten ilk ama bu boyla sırıtmaz mı sizce de? Tam enduro olmasa da sanırım supermoto diye geçiyor yamahanın wr125x nasıl? O paraya alınır mı ve uzun yola gidilir mi gibi sorularım var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 250 çiçek çiçek :D ilk tercihim o ama pederden oluru çıkmaz sanırım.. Hayırlı olsun sana da darısı başıma

CyberShooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tigrina --> Mondial 100 SFC --> Bajaj Dominar 250
    Benelli tnt 250 de alternatif olabilir

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Serçeparmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam z250sl ile dediklerin beni kalpten üzdü. Duke ile aralarındaki 3000tl fark beni kendine aşık etmişti çünkü. Duke düşünmüştüm zaten ilk ama bu boyla sırıtmaz mı sizce de? Tam enduro olmasa da sanırım supermoto diye geçiyor yamahanın wr125x nasıl? O paraya alınır mı ve uzun yola gidilir mi gibi sorularım var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Duke 250 çiçek çiçek :D ilk tercihim o ama pederden oluru çıkmaz sanırım.. Hayırlı olsun sana da darısı başıma
    Sağol Allah razı olsun, daha iyileri senin olsun inşallah, ne alırsan al ama kazasız belasız kullan inşallah, tekerin şindiden düz bassın

Bir alalım nasipse de sonra bakarız düz mü basıyo ters mi basıyo :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Enduro tavsiye etmişsin. Enduro derken araziye çıkılan klx250 tarzı bir makinadan bahsetmiyorsun sanırım yanlış mıyım? ve enduroya karşı ayrı bir hevesim var zaten de modelleri konusunda pek bilgi sahibi değilim. Rica etsem aydınlatabilir misin beni

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Sym wolf sb 250 NI öneririm kendim kullanıyorum çok memnunum

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Boy 1. 94. Kullandığım motorlar solda.

Duke 250 test günlerinde sürdüm. Rahatsız etti. Yani küçük geldi.

Ben inazuma derim.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    [QUOTE=Serçeparmak;3897810]Hocam z250sl ile dediklerin beni kalpten üzdü. Duke ile aralarındaki 3000tl fark beni kendine aşık etmişti çünkü. Duke düşünmüştüm zaten ilk ama bu boyla sırıtmaz mı sizce de? Tam enduro olmasa da sanırım supermoto diye geçiyor yamahanın wr125x nasıl? O paraya alınır mı ve uzun yola gidilir mi gibi sorularım var.[COLOR="Silver"]
    /QUOTE]

Z250sl asıl geçen sene euro 2.60 2.70'lerdeyken çok uygundu. Şu an için bu paraları vermek bence mantıksız. Duke 250 cc naked sınıfında lider durumda şu an. Kaydırmalı debriyaj , abs , yol bilgisayarı ve diablo rosso lastikler ile gelmesi baya bir artı durumda. Ebatları kawa ile aynı aşağı yukarı. Artçılı fazla gezmiyorsan , çantaya eşya , ekipman gibi şeyler doldurma merakın yoksa. Naked motor alınabilir. Ama konforu tercih edersen ne kawasaki ne ktm konforlu değiller uzun yolda. Şehiriçi motosikletleri daha çok.

Wr 125 x harika bir motor ve süper kaliteli , lakin sıfır fiyatı zamanında 8-9 bin tl idi. Şu an ki sıfır motosiklet fiyatları ile motor almak pek akıllıca iş değil , özellikle 150 ve 250 cc almak. Alınacaksa 2. el almak daha mantıklı.

Boyunuzun avantajından faydalanıp crf 250, klx 250 gibi motorlar alabilirsiniz.

Sormak istediğiniz başka bir şey varsa , detaylı cevaplamaya çalışırım.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Üstad gerçekten cevapların için çok teşekkür ederim ayrıca sormak istediğim klx gibi bi motor aldığımda uzun yol gidemem herhalde bu motorlarla daha çok şehir içi iş görür? Ve son olarak mondial ex3i evo modeli hakkında ne düşünürsün? Fiyatı daha uygun sanırım o da çin olmasından dolayıdır gerçi ama uzun yolsa uzun yol rahatlıksa rahatlık boy da yeterli gibi.. bilemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

[QUOTE=Ezio41;3898126]
    Alıntı Serçeparmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam z250sl ile dediklerin beni kalpten üzdü. Duke ile aralarındaki 3000tl fark beni kendine aşık etmişti çünkü. Duke düşünmüştüm zaten ilk ama bu boyla sırıtmaz mı sizce de? Tam enduro olmasa da sanırım supermoto diye geçiyor yamahanın wr125x nasıl? O paraya alınır mı ve uzun yola gidilir mi gibi sorularım var.[COLOR="Silver"]
    /QUOTE]

Z250sl asıl geçen sene euro 2.60 2.70'lerdeyken çok uygundu. Şu an için bu paraları vermek bence mantıksız. Duke 250 cc naked sınıfında lider durumda şu an. Kaydırmalı debriyaj , abs , yol bilgisayarı ve diablo rosso lastikler ile gelmesi baya bir artı durumda. Ebatları kawa ile aynı aşağı yukarı. Artçılı fazla gezmiyorsan , çantaya eşya , ekipman gibi şeyler doldurma merakın yoksa. Naked motor alınabilir. Ama konforu tercih edersen ne kawasaki ne ktm konforlu değiller uzun yolda. Şehiriçi motosikletleri daha çok.

Wr 125 x harika bir motor ve süper kaliteli , lakin sıfır fiyatı zamanında 8-9 bin tl idi. Şu an ki sıfır motosiklet fiyatları ile motor almak pek akıllıca iş değil , özellikle 150 ve 250 cc almak. Alınacaksa 2. el almak daha mantıklı.

Boyunuzun avantajından faydalanıp crf 250, klx 250 gibi motorlar alabilirsiniz.

Sormak istediğiniz başka bir şey varsa , detaylı cevaplamaya çalışırım.
    Alıntı yapmayı unutmuşum sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler