Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

2016 KTM RC 390 Blok Patlaması ve Yaşadıklarım

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette sorun cikmis. Garanti kapsaminda yapacaklar. Sorun nedir anlamiyorum.

Yeni motosiklet niye isteme hakkini niye goruyorsunuz kendinizde? Cunku tamir gormus arac olacak. OK. Peki 3 ay 8000km beles'e motor kullandiniz o ne olacak? Ki ona ragmen yipranma payini dusup almayi da teklif etmisler.

Az kalsin dusuyordunuz, tamam. Peki dustunuz mu? Magduriyet soz konusu mu? Yureginiz agziniza geldi. OK. Peki bunun ucreti nedir?

Peki KTM'in hatasi nedir? Mekanik herhangi birseyin bozulmama riski var mi? Bunun kesinlikle olmayacagini garanti etmis mi KTM, edebilecek bir sirket var mi?

Servis sadece sizin sozunuze guvenip 125km oteye cekici yollamak zorunda degil. Ki onu da bir sekilde halletmisler. Cektirirsiniz, fatura alirsiniz, sonra olaytin garanti kapsaminda halledilecegi belli olunca KTM'e odetirsiniz.

Tuketici haklarinin sonuna kadar gecerli oldugu Amerika'da bile alacaginiz en fazla budur. Bence burada cok buyuk bir magduriyet te yok. Dava kazanabilmeniz icin suc ispat etmeniz lazim. Bunu da zor edersiniz anlattiklariniza gore. Evet, kotu bir deneyim, ama bunda KTM'in bilerek bir ihmali olduguna delil nedir?
    Söyledikleriniz doğru değil.
    Türkiye'deki tüketici yasalarına göre de doğru değil.
    US'de ki yasalara göre de değil.
    ISO standartlarına göre de doğru değil.

Hatasız üretim noktasına gelirsek; FMEA analizi diye birşey var ve otomobillerin tasarım süreçlerinde zorunlu.
    Yani meydana gelen "üretim" hatalarının ani ölüme neden verme ihtimalini %0.01'den az olarak hazırlıyorsunuz.
    Bu şu demek;
    Otomatik cam motoru bozuldu -> Sürücüye uyarı yapılıyor mı ? -> Evet -> Sürüş güvenliğine etkisi = Çok düşük risk = Boşverrrr
    Vakum motoru bozuldu -> Sürücüye uyarı yapılıyor mu ? -> Hayır -> Fren desteği devre dışı kaldı = Çok yüksek risk = Her takılan parçanın dinamik testi yapılmalı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Sıfırını vermeleri lazım, 20 iş günü dolar artar geçer. Kaç 20 iş günü olur.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bu ölceke fırma dolar artışı gibi hesaplar yapmaz mevcut durumda,kaldıkı onların endustrı muhendılserı hesaplarken bu tur kayıpları kesınlıkle butceye katıyordur en basta. Ben arkadasımızın yazdıgı kullanım hatası olmadıgı ve kusurlu mal oldugunu kabul ederek sunu dıyorum,bence ktm nın bası dertte.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Öncelikle geçmiş olsun. Allah korumuş.
    Motor konusunda; Her zaman, arızlar çıkabileceğini, mekanik cihazlarda bunun normal olduğunu savunurum. Zaten firmaların garanti ve bakım prosedürleri de bu gerçek üzerine oluşturulur. Yani, aslında olan olay normal. Sakın yanlış anlamayın, ölümden dönmüşsünüz ve ilgi alaka beklemek konusunda gayet haklısınız.

Gelelim spormotoya; Bir firma düşünün, servis birimi ile satış birimi birbirinden bu kadar uzak bu kadar alakasız olmasın. Uzaklıktan kasıt, fikir anlamında. Şimdi bazıları fiziksel uzaklık falan zanneder diye açıklama yapayım dedim. Servis ayrı bir cumhuriyet gibi. Servisle ilgili şikayeti firma yetkilisine iletince, firma servisi arayıp ne olduğunu soruyor. İşin ilginci ise, servisin verdiği yanıta göre size geri dönüş yapıyor. Yani herhangi bir inceleme falan yok. Bu kadar büyük yatırımlarla kurulmuş ve bu kadar acemice yönetilen firmaları görünce üzülüyor insan. Sanki, firmanın kendisi servise bağlıymış gibi bir durum var ortada.

Bir kaç sene evvel duke 125 motorumuzla ilgili devamlı olan bir arızadan dolayı papaz olduk spormotoyla. Süreç bitti. Bizim istediğimiz gibi işlemedi ama geç oldu güç olmadı. Motorumuzu geri aldık. Yapılmıştı. Buraya kadar normal. Ama tuhaf bir diyalog geçti servis yetkilisi ile aramızda. Bize motorun 125 lik olduğunu, hızlı gitmememiz gerektiğini tavsiye etti.Kaç gibi gidelim mesela? diye sorduk. 90'ı geçmeyin dedi....

Yani bu kadar profesyonel(!) bakış açılarına sahip bir firma bu.

Çok birşey beklemeyin. İşinizi mümkün mertebe avrupa ile halletmeye çalışın. Çünkü Türkiyedeki işleyiş daha çoook canınızı sıkacak.

Tekrar geçmiş olsun.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    çok geçmiş olsun ALLAH gönlüne göre versin

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Çok büyük geçmiş olsun.Bir KTM kullanıcı olarak beni de endişelendirdi bu durum.Parçaların geç gelmesi bir yana parça fiyatları da dudak uçuklatan cinsten.Yav , bir Sticker Set'ine 300-400 lira verilir mi yahu ? Yapışkan bu , kağıt be ..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Malebranche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söyledikleriniz doğru değil.
    Türkiye'deki tüketici yasalarına göre de doğru değil.
    US'de ki yasalara göre de değil.
    ISO standartlarına göre de doğru değil.

Hatasız üretim noktasına gelirsek; FMEA analizi diye birşey var ve otomobillerin tasarım süreçlerinde zorunlu.
    Yani meydana gelen "üretim" hatalarının ani ölüme neden verme ihtimalini %0.01'den az olarak hazırlıyorsunuz.
    Bu şu demek;
    Otomatik cam motoru bozuldu -> Sürücüye uyarı yapılıyor mı ? -> Evet -> Sürüş güvenliğine etkisi = Çok düşük risk = Boşverrrr
    Vakum motoru bozuldu -> Sürücüye uyarı yapılıyor mu ? -> Hayır -> Fren desteği devre dışı kaldı = Çok yüksek risk = Her takılan parçanın dinamik testi yapılmalı.
    US'teki yasalara göre dogru olmayan nedir soyleyin de ogrenelim

Neye dayanarak dava edeceksiniz? KTM'in kasitli olarak musterilerinin hayatlarini tehlikeye attigini mi iddia edeceksiniz? Bu hadise ile o iddia arasindaki olmasi gereken kesin baglantiyi bir kuruverin bakayim bana

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Spormotonun eline Allah düşürmesin.
    Ciddi sıkıntı yaratıyorlar. Km göstergesi bozuldu. Değiştirene kadar akla karayı seçtim. 2 ay takip sonucu ( yanlış hatırlamıyorsam 2 aydi ) başka müşteriye gelen km göstergesini bana vermişlerdi. Hergun aramasam takip edilmeyecekti.

3 kere ( yanlış hatırlamıyorsam ) keçe patlattı. En son parca değişti de düzeldi.

Yolda giderken peg titresimden düştü. Zorla 2. Vitese atıp 20 km yolu 2. Viteste gittim.

Şamandıra bozuldu. Atamotoda tamir ettirdim.

Problemli motordu. Fakat hala tadi damağımda. Gaz tepkimesi efsane.

Motosikleti
    Dominar 400
    Duke 250 abs ile Z250sl abs arasında kalmıştım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bencede 17.000 tl iyi fiyat vermişler.motoru satıyormuşsunuz gibi bakarsanız çok iyi bir fiyat almışsınız.tabi durum böyle değil.benimde bu motor hayallerimi süsledi orange day test gününde sürdüm vs bayılmıştım.bencede peşini bırakmayın bu işin ama bu iş 2 3 ay sürmez.1 seneyi çok rahat bulur.20 iş gününü doldurun ondan sonra olacakları hesaplayın tartın biçin.17 yi almak belki daha karlı olabilir.geçmiş olsun.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Haklarını bu derece detaylı Ve uygun bi dille arayan insanların hayranıyım KTM yetkilisi olsam şu paylaşımı okuduktan sonra sıfır motosikleti yollardım anında.Bu arada büyük geçmiş olsun.Sırf hayatınızı riske atmış olmaları bile KTM için suç teşkil ediyor bence.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Malesef ki burası medeniyet fakiri bir ülke.
    Bir kaza, arıza durumunda bizim suçumuz olmasa bile illaki maddi masraf ödemek durumunda kaliyoruz. Gönül isterki firma sorumluluk alsın butün zararı karşılasın.

Bence 3bin tl fark ile sıfır makina gayet makul ve uzlaşmacı bir teklif.

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef ki burası medeniyet fakiri bir ülke.
    Bir kaza, arıza durumunda bizim suçumuz olmasa bile illaki maddi masraf ödemek durumunda kaliyoruz. Gönül isterki firma sorumluluk alsın butün zararı karşılasın.

Bence 3bin tl fark ile sıfır makina gayet makul ve uzlaşmacı bir teklif.
    Motor bloğunda neredeyse değişmeyecek parça kalmayacak, onarım yapılmasını kabul etmem durumunda. Ne kadar sağlıklı bir işlem olacak düşünebiliyor musunuz? KTM servisi ya da X servisi de olsa bu işlemi Türkiye'de yaptırıp'da gönül rahatlığıyla o motosikleti kullanamam ben.

Türkiye'de yaşıyoruz ve kalite ortada!
    Türkiye gerçekleri ortada.

20000 TL'ye motosiklet satın al, 3 ay sonra pistonu/krank/krank/piston kolu vb tüm ana parçalarına insan eli değsin. Eee nerede kaldı motor aksamına anahtar değmedi tabiriniz?

Sorun burada teklif edilen meblağ değil, yaklaşım kötü, yapılacak işlemlerin sağlıklı olmayacağı kötü.

Sevgili motorseverler,zaten ucuz makine alan sıkıntısına katlanıyor ancak ben markayım diyen firmalara ait motorlarla ilgili olarak bir dayanışma içine girmek artık şart diye düşünüyorum.Lütfen bu konularda bizi ezmelerine fırsat vermeyelim ve ne kadar site varsa sorunlarımızı oralarada taşıyalım.Bizlerde motor almadan önce şikayet sitelerini çok iyi araştıralım.Bu aletler milli servet ve biz motorcularada çok büyük maddi ve manevi kayıp yaşatıyorlar.Bu sorunların en önemli nedeni motor satıcılarının nasıl daha fazla para kazanırım veya kazandığım parayı nasıl kaybetmem telaşı içinde olmasıdır.Lütfen üretici ile direk temasa geçmenin yollarını arayalım.İnanın bu şekilde şikayetler çoğalınca ithalatçılarda ayaklarını denk alacaklardır.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor bloğunda neredeyse değişmeyecek parça kalmayacak, onarım yapılmasını kabul etmem durumunda. Ne kadar sağlıklı bir işlem olacak düşünebiliyor musunuz? KTM servisi ya da X servisi de olsa bu işlemi Türkiye'de yaptırıp'da gönül rahatlığıyla o motosikleti kullanamam ben.

Türkiye'de yaşıyoruz ve kalite ortada!
    Türkiye gerçekleri ortada.

20000 TL'ye motosiklet satın al, 3 ay sonra pistonu/krank/krank/piston kolu vb tüm ana parçalarına insan eli değsin. Eee nerede kaldı motor aksamına anahtar değmedi tabiriniz?

Sorun burada teklif edilen meblağ değil, yaklaşım kötü, yapılacak işlemlerin sağlıklı olmayacağı kötü.
    Niye? Cok mu kotu servisler? Benim de daha bir yasinda Superduke'un arka silindirinin sekmanlari degisiyor, motoru indirdiler sase'den. Ama yapan tamirci duzgun bi adam. Bekliyorum yapilmasi icin. Motosikletin fiyati malum.

Anahtar illa ki degecek, ilk subap araligi servisinde acilacak tepe... Tabi pistona dokunulmasa iyi olur ama ille de insan eli degince yamulacak degil ki. Zaten robotlar uretmiyor ki bunu. En azindan Superduke oyle. Yine Avusturyalinin biri oturup topluyo. En fazla sivi contayi robot uyguluyordur. Onu da dikkatli uygular herhalde uygulayacak olan.

Ustelik hic bir motosiklet markasi da tamir edilebilecek motosikleti yenisiyle degistirmez ki. Cin mali ampul degil. Duzgun uretilmis mekanik aksam. Yerine takinca duzgun calisiyor. Alet edevat olsa siz bile soker toplarsiniz. Dizayni guzel motorlarin.

Bence gidip kim elleyecek motoru bi bakin. Gozunuz tutmadiysa zaten oraya yaptirmayin. Ama iyi birine benziyorsa birakin yapsin. Acikcasi fabrika uretimi de cok mukemmel degil. Mesela radyator borusunu fazla uzun yapmislar grenaj takinca sikistirmis, katlamis boruyu. Grenaji cikarinca gordum, kendim kesip kisalttim. Benzeri baska sorunlar da duydum. Velhasil iyi bi ustaya cok rahat emanet edilir motor, duzgun de yapar.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Garanti konularinda Avrupa ve Amerika arasinda bile buyuk fark oldugunu dusunuyorum.

Amerika ebay'den aldigim revit marka eldivenleri bir yil kullandiktan sonra kumas kisimlarinin dikisleri sokulmeye baslamisti, ben de Revit Hollanda Merkezine fotograflarini cekip mail attim. Ilgilenmediler.

Bunun uzerine Revit'in Amerika satis mudurune mail attim ve beklemedigim bir ilgiye karsilastim. Amerika, Hollanda ile irtibata gecip isi halletti. 1 hafta sonra Revit son model bir cift ediveni ups ile bedava olarak gondermisti.

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye? Cok mu kotu servisler? Benim de daha bir yasinda Superduke'un arka silindirinin sekmanlari degisiyor, motoru indirdiler sase'den. Ama yapan tamirci duzgun bi adam. Bekliyorum yapilmasi icin. Motosikletin fiyati malum.

Anahtar illa ki degecek, ilk subap araligi servisinde acilacak tepe... Tabi pistona dokunulmasa iyi olur ama ille de insan eli degince yamulacak degil ki. Zaten robotlar uretmiyor ki bunu. En azindan Superduke oyle. Yine Avusturyalinin biri oturup topluyo. En fazla sivi contayi robot uyguluyordur. Onu da dikkatli uygular herhalde uygulayacak olan.

Ustelik hic bir motosiklet markasi da tamir edilebilecek motosikleti yenisiyle degistirmez ki. Cin mali ampul degil. Duzgun uretilmis mekanik aksam. Yerine takinca duzgun calisiyor. Alet edevat olsa siz bile soker toplarsiniz. Dizayni guzel motorlarin.

Bence gidip kim elleyecek motoru bi bakin. Gozunuz tutmadiysa zaten oraya yaptirmayin. Ama iyi birine benziyorsa birakin yapsin. Acikcasi fabrika uretimi de cok mukemmel degil. Mesela radyator borusunu fazla uzun yapmislar grenaj takinca sikistirmis, katlamis boruyu. Grenaji cikarinca gordum, kendim kesip kisalttim. Benzeri baska sorunlar da duydum. Velhasil iyi bi ustaya cok rahat emanet edilir motor, duzgun de yapar.
    Çok kötü servisler, Amerika değil Türkiye'de yaşıyorum. Servislere güvenmiyorum, sırf şu garanti mevzusundan dolayı bakıma yetkili servise gidiyorum. Yapacakları işi daha kaliteli ve ilgili bir şekilde kendim de yapabilirim. Artı sağladıkları hiç bir nokta yok.

Fabrika'da üretim, montaj yapan usta/işçi ile Türkiye'de ki herhangi bir servisteki ustayı bir tutmak da nedir? KTM servislerinden rastgele bir tanesini seçelim ve o ustanın CV'sine bakalım ne dersiniz?

Ya bunlar bir tarafa nasıl yazsam da nasıl anlatsam da ben kendimi ifade edemeyeceğim size, Türkiye gerçekleri diye bir şey var. Bu ülkede bilinç de yok, iş disiplini de yok, hukuk da yok.

Bir sorun olmadıkça periyodik bakım haricinde servise gitmiyor çoğu kullanıcı. Periyodik bakım da ne yapacak ki çalışan eleman?
    -Yağ
    -Yağ Filtresi
    -Buji
    -Hava Filtresi
    -Fren Balatası
    -Soğutma Sıvısı Değişimi

vs vs çokta nitelik gerektirmeyen işler.

Asıl servislik noktası diğer tarafta ağır işlerde başlıyor ve çok fazla rezil örnekleri var.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Gecmis olsun, Allah tekrarini yasatmasin, Benim tavsiyem ktm nin teklifini kabul et, emin ol mahkeme sureci seni orada edecegin 3000tl zarardan daha fazla yipratacak, zararin neresinden donulursa kardir emin ol, bizim ulkede mahkeme sureci senin dusundugun gibi ilerlemiyor.

Bunlari sana yazan 2012de sifir aldigi aracini defalarca servise goturdugu halde yapilamamasi uzerine mahkemeye veren bir kardesin. Hatta dur ayrintili yazayim,

2012 model (marka vermeyecem istersen ozelden atarim alman markasi oldugunu bilin yeter,) 48600tl ye sifir aldigim aracimin motorunda bir sorun cikti, goturdum servise, yaptik dediler olmadi, bir daha goturdum gene yapilamadi, bir daha goturdum yapilamadigi gibi birde zarar verdiler ve sen yapmisin dediler, kavga dogus baska bir servise goturdum, onlarda duzeltemedi, bu esnada arabanin motorundan toplam degeri 20000tl yi bulan parca degisimi yapildi, o verdikleri zarari hic bir sekilde kabullenmediler, buna ragmen araba duzelmedi, degistirin bunu dedim kabul etmediler, gittim mahkemeye, 3 defa bilirkisi raporu, sayisini tam hatirlamiyorum 8 9 celse mahkeme surdu, ayni rahmetli Kemal Sunal in 1978 yapimi davaci filmi gibi, celseler 1 bilemedin 2 dakika suruyor, aralari en az 4 ay, mahkemeyi kazandim, itiraz ettiler 1,5 sene yargitay sureci surdu, onuda kazandim, sonrada dedilerki senin araba artik uretilmiyor, yeni kasasi cikti, git icra mahkemesine yeniden bilirkisi raporu tutulsun, aracinin deger tespiti yapilsin, farkini bize ode, yenisini verelim, bunla kalsa iyi, maliyede diyorki senin mahkeme beni baglamaz otv ve kdv farkini alirim, ha bu arada yargitayin kararina karsi karar duzeltme davasida actilar ne alemde bilmiyorum, takibi biraktim. Artik oyle yoruldum ve sıkıldım ki vazgectim davadan falan hic bir islem yapmiyorum, feragat ettim.

Özetleyecek olursam su 5 senedir ettigim mahkeme masrafi, daha onemlisi yasadigim sinir stres parayla olculmez. Bu ulkede adalet diye birsey yok, olanda zamaninda olmuyor.

Zararin neresinden donersen o kardir, adamlarin teklifini kabul et al sifir motorunu, ha yok ben illede mahkemeye gidecem dersen her turlu yardimci olurum, tecrubeliyim.

Tabletten yazdigim icin imla hatalarim oldu kusura bakmayin

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun, Allah tekrarini yasatmasin, Benim tavsiyem ktm nin teklifini kabul et, emin ol mahkeme sureci seni orada edecegin 3000tl zarardan daha fazla yipratacak, zararin neresinden donulursa kardir emin ol, bizim ulkede mahkeme sureci senin dusundugun gibi ilerlemiyor.

Bunlari sana yazan 2012de sifir aldigi aracini defalarca servise goturdugu halde yapilamamasi uzerine mahkemeye veren bir kardesin. Hatta dur ayrintili yazayim,

2012 model (marka vermeyecem istersen ozelden atarim alman markasi oldugunu bilin yeter,) 48600tl ye sifir aldigim aracimin motorunda bir sorun cikti, goturdum servise, yaptik dediler olmadi, bir daha goturdum gene yapilamadi, bir daha goturdum yapilamadigi gibi birde zarar verdiler ve sen yapmisin dediler, kavga dogus baska bir servise goturdum, onlarda duzeltemedi, bu esnada arabanin motorundan toplam degeri 20000tl yi bulan parca degisimi yapildi, o verdikleri zarari hic bir sekilde kabullenmediler, buna ragmen araba duzelmedi, degistirin bunu dedim kabul etmediler, gittim mahkemeye, 3 defa bilirkisi raporu, sayisini tam hatirlamiyorum 8 9 celse mahkeme surdu, ayni rahmetli Kemal Sunal in 1978 yapimi davaci filmi gibi, celseler 1 bilemedin 2 dakika suruyor, aralari en az 4 ay, mahkemeyi kazandim, itiraz ettiler 1,5 sene yargitay sureci surdu, onuda kazandim, sonrada dedilerki senin araba artik uretilmiyor, yeni kasasi cikti, git icra mahkemesine yeniden bilirkisi raporu tutulsun, aracinin deger tespiti yapilsin, farkini bize ode, yenisini verelim, bunla kalsa iyi, maliyede diyorki senin mahkeme beni baglamaz otv ve kdv farkini alirim, ha bu arada yargitayin kararina karsi karar duzeltme davasida actilar ne alemde bilmiyorum, takibi biraktim. Artik oyle yoruldum ve sıkıldım ki vazgectim davadan falan hic bir islem yapmiyorum, feragat ettim.

Özetleyecek olursam su 5 senedir ettigim mahkeme masrafi, daha onemlisi yasadigim sinir stres parayla olculmez. Bu ulkede adalet diye birsey yok, olanda zamaninda olmuyor.

Zararin neresinden donersen o kardir, adamlarin teklifini kabul et al sifir motorunu, ha yok ben illede mahkemeye gidecem dersen her turlu yardimci olurum, tecrubeliyim.

Tabletten yazdigim icin imla hatalarim oldu kusura bakmayin
    Bilgilendirme için teşekkürler.

Genç bir kullanıcıyım, bu sürecin çok uzun süreceğini tahmin ettiğimden Cafe Racer yapmalık 2 zamanlı rus bir alet bile arıyorum 1 haftadır. Sürecek, beni yıpratacak, psikolojimi bile bozacak ama sonuna kadar gideceğim.

1 yıl, 2 yıl, artık nereye kadar giderse, hakkımı alana kadar sonuna kadar gideceğim. Tecrübelerinizden yararlanmak isterim açıkcası, süreç başladığında özel mesaj atar iletişim kurarım. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çok geçmiş
    ktm de de böyle sıkıntılar çıkabilir sonuçta insan yapıyor
    ama kıvırmaları hoş olmamış... :(

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)