Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Plasti Dip kaplama

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Forum sakinleri.

Ehliyet kursuna yazildigimda motorumu henuz almamistim. ne renk alacagimi da bilmiyordum. PCX garantiydi ama kirmizi mi beyaz mi emin degildim. Neyse gittim bi kask aldim kendime. cok da bilgim yok 150 liraya saglam olduguna inandigim (satici beyani) Shark S600 u aldim(Sonradan ogrendim ki s600 400 tl. ancak benim aldigim biraz eski bir kask. depoda kalmis 2008 falan) rengi maviydi su sekilde:

aradan 3 ay gecmis ve ben scooterimi almistim kirmizi renk olarak. biraz renk uyumsuzlugu canimi sıkıyordu. Soyle ki:

derken aklima plasti dip ile kaplama geldi. gittim 320lik su zimparasi aldim. kabuga plastige en ufak bir zarar gelmeyecek sekilde zimparaladim. mavi renginden ve vernikli yerlerden eser kalmamisti. cok dikkatli yaptim zarar gelmesin diye. 6 saatimi zimparalamaya ayirdim. Sonrasinda 5 kat olacak sekilde plasti dip uyguladim. kesmedi bir de vizorun kenarini plasti dip ile kapladim. mevcut hali bu oldu:

Dokusu:

Vizor kenarlari:

bir de reflektif serit koymak gerekiyordu arkasina. oyle mi soyle mi boyle mi derken avatar(last airbender) dan esinlenerek asagidaki sekilde yaptim. bunu da tabelacidan aldigim kirmizi folyo ile yaptim. isitarak guzelce yapistirdim. Umarim cikmaz. cikarsa da tazeleriz artik.

Degerli yorumlariniz icin simdiden tesekkurler.
    ismeter ve maxi97 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    güzel işçilik ancak plastibipi sevmiyorum. elinden düşürdüğün zaman sürtüldüğü zaman çıkabilir. ben kaskın boyanmasına karşıyım ayrıca güvenlik sorunu bile oluyormuş sanırım. bi müddet kullanın ama dediğim gibi nazik davranın kaska

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    valla fena olmamış, şimdi motorunuzla daha uyumluysa ne mutlu size, kazasız belasız sürüşler..

berketan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Kaskın üretim tarihi 2008 ise eğer o kask çöp olmuş dostum almasaydın keşke. En kısa sürede kaskı değiştirmeni tavsiye ediyorum sana

Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel işçilik ancak plastibipi sevmiyorum. elinden düşürdüğün zaman sürtüldüğü zaman çıkabilir. ben kaskın boyanmasına karşıyım ayrıca güvenlik sorunu bile oluyormuş sanırım. bi müddet kullanın ama dediğim gibi nazik davranın kaska
    spreyin tamamini bitirmedim, ola ki surtunur falan, o bolgeye sikarim, mis gibi onarilir. Biraz arastirma yaptim boyanmasi konusunda, boyalarda bulunan ama plasti dipte bulunmayan bir X maddesi var adini hatirlamadigim, o plastikle tepkimeye girdigi icin boya zararli. ancak plasti dip plastik oldugu icin dis kabuga herhangi bir zarari olmayacaktir inş

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Alıntı berketan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın üretim tarihi 2008 ise eğer o kask çöp olmuş dostum almasaydın keşke. En kısa sürede kaskı değiştirmeni tavsiye ediyorum sana
    piyasada yeni uretim diye satilan kasklarin cogu 2012 falan zaten. gecici olarak almistim. 2013 model free M cene acilira nazaran cok daha iyi koruyacagina eminim. hayirlisiyla fuarda bulabilirsem uygun fiyata Speed R alacagim. bulamazsam da fuar sonrasi Anesten alirim artik.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    çok güzel olmuş, elinize sağlık.
    şu anki durumunu da paylaşır mısınız bir ara.
    tecrübeleriniz önemli.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Avatar fikrini beğendim bendede bi tane ls2 var açık kask ona uygulasammı acaba :D . Reflektör olayı iyi olmuş avatar gibi gezeriz akşamları :D

SinanATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa & Kanuni Ronny
    Kaskların raf ömrü 5 yıldır.. 5 yıldan sonra içerisinde yer alan malzeme özelliğini yitirir.. Kumara gerek yok derim..

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Bide vernik atsaydınız...

güzel çalışma KAZASIZ BELASIZ sürüşler.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Zımparaya gerek var mıydı ki, doğrudan uygulansa olmaz mıydı? Arabalara doğrudan uygulanıyor..

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Güzel çalışma ve işcilik tebrik ediyorum seni.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)