Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araba için buzluk termos yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Selamlar arkadaşlar. Geçen sene yaptığım bir haftalık ege (İzmir-çeşme-seferihisar-kuşadası-ayvalık-çanakkale-gelibolu-tekirdağ) gezisinde
    Bir çok tecrübe yaşadım. Gerçi son anda motorla yapacağım geziyi bazı sebeblerden ötürü arabaya çevirmiştim.
    Bu senede temmuz başı yine bir hafta araba, döndüğümde daha yakın bir rotada yine 1 hafta motor gezisi düşünüyorum.
    Neyse gelelim konuya. Geçen yaz sıcağında eksikliğini çektiğim bir malzeme olan buzluk termos u kendim yapmaya karar verdim.
    ilk olarak orta büyüklükte bir koli kutusunu seçtim(Gerçi iş bittiğinde büyük geldi bana ama olsun)

Uploaded with ImageShack.us

ilk olarak kolinin içini kırılacak malzemeleri sardığımız nylon pıtraklarla kapladım. Daha sonra 2cmlik straforla kapladım.
    boşluk kalan aralara soğuk silikon çekerek hava girişlerini kapadım. Üzerine yine boşluk kalmadan şeffaf 3m folyo kapladım.

Hepsi buradandan buzluk kartuşu sipariş ettim. 2 güne geldi. aldığım adet tam olarak alt yüzeyi 2 sıra olarak kapladı.

Üzerine gelecek kapağı ölçüp biçip tam olarak uydurdum.

Son olarak termosun içine alüminyum yapışkanlı kalın folyo ile kapladım. Artık termosum uzun yola hazır.

Arkadaşlar her zaman dediğim gibi Yapabileceğim kadarını yapabilmek bana muazzam bir haz veriyor. Buda ömürlük değil yolculuğu çıkarsın yeterli
    Sonuçta sadece 26tl folyoya verdim. Bedava sayılır. Kalın sağlıcakla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    benzer bir strafor da ben kullanıyorum... benimki hazır ellerimle yapmadım.. 40 adet yarım kiloluk su alıyor... 10 adet ini tabana buz yapıp koyuyorum... diyer 30 adet soğuk su olarak 36 saat e kadar kendini muhafaza ediyor denedim...

Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzer bir strafor da ben kullanıyorum... benimki hazır ellerimle yapmadım.. 40 adet yarım kiloluk su alıyor... 10 adet ini tabana buz yapıp koyuyorum... diyer 30 adet soğuk su olarak 36 saat e kadar kendini muhafaza ediyor denedim...
    Aynen Ramazan kardeş bende altta buz tutmuş su şişeleri koymayı düşünüyorum. Çözüldükçe soğuk soğuk içilir.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bunun karton degılde agac olanını yapmıstık 1200 km ye balık goturmustuk cıkardıgımızda koydugumuzgıbıydı
    scooboy bunu beğendi.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Hocam önemli bir nüansı kaçırmışsınız termoslarda ısı yalıtımı straforla sağlanmaz iç ve dış duvarlar arsındaki boşluk sayesinde ısı yalıtımı sağlanır sizinki daha çok buzluk olmuş.Hayırlı sürüşler...

Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam önemli bir nüansı kaçırmışsınız termoslarda ısı yalıtımı straforla sağlanmaz iç ve dış duvarlar arsındaki boşluk sayesinde ısı yalıtımı sağlanır sizinki daha çok buzluk olmuş.Hayırlı sürüşler...
    eyvallah doğrudur. Geçen seneki sıcağı hatırladıkça hiç bişey dayanmaz gibi geliyo aslında.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    eline sağlık, güzel olmuş ama sızan sulardan dolayı deformasyon olur mu?
    birde bildiğim kadarıyla bu aletler ucuz değil mi zaten?

Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık, güzel olmuş ama sızan sulardan dolayı deformasyon olur mu?
    birde bildiğim kadarıyla bu aletler ucuz değil mi zaten?
    Valla erro o kadar yalıtıma sızıcaksa keyfi bilir. Hayır çok pahalı bence fiyatlar.
    21lt lik (yarısından küçük) 70-80 civarı. Ve çok sert ve ağır geldi bana. Çanta tipinde olanlar var onlarda pek işe yarar gözükmedi.
    Ama en önemli sebep can sıkıntısı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)