Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Dublex tekerime beyaz şerit ve beyaz yanak yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Evet arkadaşlar uzun zamandır jant şeridimi değiştirmeyi ve tekerlerime beyaz yanak yapmayı düşünüyodum(hep beyaz yanak hayalim vardı). Bildiğiniz gibi dublex dediğimiz tubeless lastiğe beyaz yanak takılamıyorİrfan abiyle özelden görüşmelerim neticesinde yağlı boyayla yapmamın daha sağlıklı ve güzel olacağını söyledi. Fakat ben sprey boyayla işimin daha kolay olacağını düşünerek beyaz selülozik sprey boya kullandım. İşlemlerimi daha tam olarak bitiremedim ama bir kısmını hallettim. Daha 2,3 günlük işim var bu yanak konusunda. Şimdilik yaptıklarımı yorumlarınıza açıyorum. Elimdeki imkanlarla yapılmış şeylerdir. Tek masrafım 5 tl jant şeridi önceden almıştım. 6 tl selülozik beyaz boyadır. Selamlar. Saygılar.

Öncelikle tekerleri söküp güzelce yıkıyoruz. Annemde sağolsun sabrıyla bana yardımcı oldu. Annem tekerleri pis olarak balkona almaz diye aşağıda yıkadım Resimlerden şeritlerin halini görüyosunuz parça pincik

Uploaded with ImageShack.us

Arkadaşlar önceki kırmızı şeridi sökemedim. Bazı yerlerini söktükce jantın da boyası kalkıyodu bu nedenle eski şeridin üzerine çektim. Şimdilik bir sıkıntı yok daha güzel oldu. Kullandığım şerit siyah aparatı olan şeritten. Aparat hiçbi işe yaramadı. Elcezlerimle çektim

Önceki şeritler mavi motora kırmızı şerit çekmiş önceki aldığım kişi. Sevmediğimden beyaz çekiyorum.

Arka jantta boyalar çıkmış biraz rütuş atmam lazım.

Çakmakla şeridin üzerinden geçip iyice yapışmasını da sağlamayı unutmayalım.

Evet arkadaşlar şimdide teker yanağını boyama kısımlarına geçiyoruz.
    Kullandığım sprey boya

Arkadaşlar tekerlerde yanağı düzgünce çekebileceğim daire çizgileri mevcut. Alttaki resimlerde göstermeye çalıştım. O daireye göre şablon çekicem.

Bu resimde ise alttaki ince çizgiyi baz aldım.

Evet arkadaşlar şablonu çekmeye başlıyorum. Şimdi kullandığım şey bildiğimiz sarı banttır. Fakat en alt kısmı bunla yapmamanızı öneririm. Ben ilk anın acamiyliğiyle yaptım daha sonrası bantların kenarları kalktı. Çünkü tam yapışmıyo ve yanlardan hafif kalkıyo. Böyle olunca sprey boya sıktığınız da dairenin dışına hafif taşmalar oluyo.

Bantları parça parça kesip yapıştırmaya devam ediyoruz.

Evet arkadaşlar yan tarafları bitirdik. Şimdi sıra geldi jantı kapatmaya. Dediğim gibi elimdeki imkanları kullanıyorum gazete çekiyorum. Bunun içinde normal sarı bantı çift taraflı yapıştırıcı gibi kendi etrafında dolayıp şantla tekerin resimlerde görüldüğü gibi birleşme noktalarına yapıştırıp gazeteyi üzerine yapıştırıyorum.

Gazetelerin artan yerlerinide bir bıçak yardımıyla kesiyoruz.

Son olay budur.

Şimdi sıra geldi boyama kısmına. Boyayı ilk katta 30 cm yukarıda tutup sıkıyoruz. Daha sonra 15 cm en son katta da 7-8 cm yakından sıkıyoruz. Her sıkışımızdan sonra 20 dk boyanın kurumasını bekleyip sonraki katı sıkıyoruz. Ben şimdi sıradan katları koyuyorum resimlerde.
    Evet ilk kat aşağıdadır.

2. kat aşağıdadır.

Ve son kat aşağıdadır.

Evet arkadaşlar olay budur. Şimdide hatarımdan bahsediyim. Öncelikle sarı bandın takip ettiğim daire tarafından kalktığını gördüm. Yani sarı bant tam yapışmıyor. Fakat o kadar uğraşmışken geri çıkarmadım ve boyayı sıktım. Sonuç olarak jantı kapattığın yerlerin kenarlarından hafif janta boya geçti. Ve sarı bantlar hafif kalktıkları için tekerin yuvarlak dışınada boya geçmiş. Ama bunları sorun etmiyorum. Saf alkolle çıkarırım mesele değil. İlk yanağı hafif taşmalarla bu tecrübeyle atlattık. Aşağıda ön tekerin yanağını yaparken ki akıllanmış fotolarımı çektim Öncelikle alt kısma normal şeffaf koli bandı yapıştırdım. Koli bandı emin olun tekere daha sağlam yapışıyo kalkmıyo. Üstüne de sarı bant çektim. Sarı bantta altta şeffaf bant olduğu için çok güzel yapıştı. Yani boyayacağım kalan 3 yanakta taşma gibi bi sıkıntı yaşamıcam artık. Fotolar aşağıda.

Gördüğünüz gibi şablonu artık altta şeffaf bant üste sarı bant şeklinde çekiyorum. Akşam olduğu ve hava çok soğuduğu için yarına işleme devam etcem.
    Arkadaşlar bu arada tekerlere taşan boyayı ve janta taşan boyayı saf alkol ile çıkarabil miyim bunuda sormak istiyorum?
    Herkese teşekkürler. Saygılar.
    Süvarİ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ellerinize sağlık....
    inşaAllah çatlama yapmaz o boyalar...

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerinize sağlık....
    inşaAllah çatlama yapmaz o boyalar...
    Zamanda solcak çatlama da yapabilir. Bunları hep göze aldım aslında. Solmaya ve çatlamaya başladığı zaman teker motorun üzerindeyken yağlı boyayı sürerim diye düşündüm. Şimdilik bu benim için başlangıç oldu. Teşekkürler.

cardoso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni caracal 200
    vay be kardesim sabırsızla bekliyoruz nasıl bir sey olacak merak etdim simdi sen yaparsında olmazmı
    Her Ne Kadar Sosyetik Olmasakta Her Genc Kizda Resmimiz Her Yerde Izimiz Vardir Cunku Biz DENİZLİLİYİZ (DENİZLİ MT)

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    eline sağlık bayramcım uğraşılıyorsa bir şekilde sonuca ulaşılır yalnız lastiğin yere yakın kısmına bant çektin onu anladıkta be bilederim sanırım senin işin gücün yok cant kısmına neden bant çekmeye uğraştın tekerin havasını indirip boyayı geçirmeyecek kalınlıkta bir bezle jantı kapatsaydınya

zaten sprey boyalar çabuk kuruyor boya kendini çekince diğer tarafa yapardın olsun ama tecrübe her zaman tecrübe ...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık bayramcım uğraşılıyorsa bir şekilde sonuca ulaşılır yalnız lastiğin yere yakın kısmına bant çektin onu anladıkta be bilederim sanırım senin işin gücün yok cant kısmına neden bant çekmeye uğraştın tekerin havasını indirip boyayı geçirmeyecek kalınlıkta bir bezle jantı kapatsaydınya

zaten sprey boyalar çabuk kuruyor boya kendini çekince diğer tarafa yapardın olsun ama tecrübe her zaman tecrübe ...
    Abi boya konusunda çok memnunum yalnız varya şimdi balkona çıktım baktım resmen yanak gibi katman oluşturmuş ve parlıyoAbi tecrübe işte akıl edemedik düşene vurmaAbi tekerin havasını indirip bezi geçirmek süper fikir kalan 3 yanakta da dediğini yaparım artık Yalnız bu işten umutluyum abi güzel bişeyler çıkcağa benziyo. Şamlonu tam çekemedim biraz taşırdım onları çıkarmam için ne öneriyosun saf alkol görürmü işimi

---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 22:02 ----------

Alıntı cardoso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be kardesim sabırsızla bekliyoruz nasıl bir sey olacak merak etdim simdi sen yaparsında olmazmı
    Yaşa be hilmi kardeşim moral destek motivasyon hepsini aşıladın şimdi banaKardeşim Denizli MT için herşey yaza hazırlıyorum motorcumu

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    çok güzel olacak inş. kardeş. çatlama solma vs yaptıkdan sonra üzerinde yağlı boya vurman pek sağlıklı olmayacaktır. çünkü yağlı boya sentetik senin kullandığın boya akrilik. ikisinin birbirine yapışmadığını karışmadığını söylerler sürekli.

birilerinin kendi kendine böyle şeylerle uğraşması ve burda bizlerle paylaşması çok güzel bizlerede gaz veriyorsunuz. emek veren ellerinizden öpüyorum. saygılar sevgiler
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    emeğe sağlık, boyayi da reflektif alsaydın amirim : ) aklımda olanı yapmışsın ben çok üşeniyorum valla bi zahmet benim tekerleri de söküver : )

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel olacak inş. kardeş. çatlama solma vs yaptıkdan sonra üzerinde yağlı boya vurman pek sağlıklı olmayacaktır. çünkü yağlı boya sentetik senin kullandığın boya akrilik. ikisinin birbirine yapışmadığını karışmadığını söylerler sürekli.

birilerinin kendi kendine böyle şeylerle uğraşması ve burda bizlerle paylaşması çok güzel bizlerede gaz veriyorsunuz. emek veren ellerinizden öpüyorum. saygılar sevgiler
    Dostum estağfurullah diyorum bende saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum Yanak işi hep hayalimdi en sonunda bu şekilde bişeyler yapmaya çalıştık bakalım nasıl olcak. Yaklaşık 2-3 güne bitiririm sanırım. En son montajı yaptığım anda dananın kuyruğu koparFakat gerçekten beğendiğinizi görmek beni sevindirdi. Daha sonra solmalarda ne tür boya önerirsiniz?

---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emeğe sağlık, boyayi da reflektif alsaydın amirim : ) aklımda olanı yapmışsın ben çok üşeniyorum valla bi zahmet benim tekerleri de söküver : )
    Kardeşim o kadar çok çeşit vardı ki olasıklıklar arasında inan aklıma gelmedi aslında süper olurdu da gece de çok parlardı yawValla sen kop gel buralara yaparız sorun değilYalnız varya görende beni çok biliyo sanır ha

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Mavi-beyaz zaten en güzel renk uyumlarından birisi.. Aldığınız kişinin zevkine de hayran kaldım yani herhalde trabzonsporluydu..
    Çok hoş olmuş gerçekten renkler. Boyanın kalıcılığı ne kadardır acaba merak ettim ?
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    angaranin dolmuşcuları çok yapıyordu lastik boyalarını ordan biliyorum bazıları fosforlu kullanıyordu..kopup gelecem de borç çok onu kim ödeyecek dostum kuyruk fena kıstırık benim kıpırdayamıyorum..bu arada tinerle çıkıyor fazla boyalar..

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mavi-beyaz zaten en güzel renk uyumlarından birisi.. Aldığınız kişinin zevkine de hayran kaldım yani herhalde trabzonsporluydu..
    Çok hoş olmuş gerçekten renkler. Boyanın kalıcılığı ne kadardır acaba merak ettim ?
    Benim motor zaten mavi beyaz renk jantlar da mavi bende kırmızı şerit mantığını anlayamadımValla nereli bilmiyorum ama motor İzmirden geldiBoyanın kalıcılığı hakkında hiç bi fikrim yok inanki. Ama kutusunda kalıcığı arttırılmış falan yazıyo

Motosikleti
    taşırdığın boya eğer lastiğin üzerindeyse kazımayı dene çıkarsa benide haberdar et ne oldu hadi daaaa boya gari merakla bekliyoruz , moturada takıver hemen tekerleri, hadi çabuk ol

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    angaranin dolmuşcuları çok yapıyordu lastik boyalarını ordan biliyorum bazıları fosforlu kullanıyordu..kopup gelecem de borç çok onu kim ödeyecek dostum kuyruk fena kıstırık benim kıpırdayamıyorum..
    O zaman yanak boyama işini ertele kardeşim. Fakat her zaman beklerim haberin olsun. Selamlar.

---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 22:54 ----------

taşırdığın boya eğer lastiğin üzerindeyse kazımayı dene çıkarsa benide haberdar et ne oldu hadi daaaa boya gari merakla bekliyoruz , moturada takıver hemen tekerleri, hadi çabuk ol
    Abi kazımak mı yapma gözünü seveyim saf alkol çıkarmaz mı yaw? Dediğim gibi abi hani şablonu çektim ya tekerdeki yuvarlak ize göre. Sarı bantlar kalktığı için altına kaçmış biraz boya. Ondan orları bişeyle çıkarmam lazım. Kazımayı listeme ekliyorumAbi valla bugün sabahtan akaşama kadar kı........m dondu etme gözünü sevem 2-3 gün bekletcem sizi. Yarına 2 yanak daha boyarım ama

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vaay emeğinize sağlık motosikletin üzerinde nasıl duracak merak ediyorum

Keşke en azından boyadığın jantın bantları gazeteleri sökülmüş halde bi fotoğrafını koysaydın belki bizimde gözümüzde az çok bişiler canlanırdı

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vaay emeğinize sağlık motosikletin üzerinde nasıl duracak merak ediyorum

Keşke en azından boyadığın jantın bantları gazeteleri sökülmüş halde bi fotoğrafını koysaydın belki bizimde gözümüzde az çok bişiler canlanırdı
    Yarına koyucam inşallah. Valla bende çok merak ediyorum motosikletin üzerinde nasıl durcanı Şu anda koysaydım bile olmamış dicektiniz çünkü dediğim gibi şablon düzgün olmayınca hafif dışına taşmalar oldu o nedenle güzel bi şekilde bitirip koymam benim için daha sağlıklı olcakTeşekkürler.

---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

Uploaded with ImageShack.us böyle durabilir gözünüzde canlanması açısından

Motosikleti
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarına koyucam inşallah. Valla bende çok merak ediyorum motosikletin üzerinde nasıl durcanı Şu anda koysaydım bile olmamış dicektiniz çünkü dediğim gibi şablon düzgün olmayınca hafif dışına taşmalar oldu o nedenle güzel bi şekilde bitirip koymam benim için daha sağlıklı olcakTeşekkürler.

---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

http://img837.imageshack.us/img837/620/fotoraf06522.jpg

Uploaded with ImageShack.us böyle durabilir gözünüzde canlanması açısından
    bu kadar çabuk oluyorduda ne uğraşıyorsun o kadar be mübarek , lastikleri indir git mutfağa sitreç ambalaj jelatinini kap sora jantların kenarlarını ört icab ederse komple ört sora lastikleri yanak aralıklarına boya girmeyecek kadar şişir bant işi uğraştırır

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman yanak boyama işini ertele kardeşim. Fakat her zaman beklerim haberin olsun. Selamlar.

---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 22:54 ----------

Abi kazımak mı yapma gözünü seveyim saf alkol çıkarmaz mı yaw? Dediğim gibi abi hani şablonu çektim ya tekerdeki yuvarlak ize göre. Sarı bantlar kalktığı için altına kaçmış biraz boya. Ondan orları bişeyle çıkarmam lazım. Kazımayı listeme ekliyorumAbi valla bugün sabahtan akaşama kadar kı........m dondu etme gözünü sevem 2-3 gün bekletcem sizi. Yarına 2 yanak daha boyarım ama
    sende hep listeye ekliyorsun emme icraat yok bildiğini okuyosun , yarına bitsin boyama işi yoksa gelir siboplarını sökerim bak söyleyem

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    bu kadar çabuk oluyorduda ne uğraşıyorsun o kadar be mübarek , lastikleri indir git mutfağa sitreç ambalaj jelatinini kap sora jantların kenarlarını ört icab ederse komple ört sora lastikleri yanak aralıklarına boya girmeyecek kadar şişir bant işi uğraştırır

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

sende hep listeye ekliyorsun emme icraat yok bildiğini okuyosun , yarına bitsin boyama işi yoksa gelir siboplarını sökerim bak söyleyem
    Sibop dediğin nedir ki abi sök gitsin Abi bu arada tekeri indiririm ama şişircek aparatım yok ondan streçi tekeri indirmeden yapcak şekilde ya da bezle yapcak şekilde ayarlıcam. Daha profesyonel olcam sözYarına bitmez abi mümkünatı yok yaw Denizli MT buluşmasıda var bitiremem valla kusura bakmayın az daha beklicez hep beraberceneSaygılar.

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    çok güzel oluyo eline sağlık kardesm ben de hazır alıyorm ama cok korkuyorum yapck bişey yok )
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bayram gayet cesaret isteyen bir iş yapıyorsun allah kolaylık versin umarım sonuç güzel olur ve uğraştığına değer yoksa en az senin kadar üzülürüm....
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)