Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Honda CB750 Cafe Racer Projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Onca motora bindik hepsinden iyisi kotusu ile tat aldik, artik insan kendine ait ozel bir motor istiyor.

Her ne kadar Turkiyede pek gelismemis bir tarz olsada , Dunyada hayli buyuk fanatikleri bulunan Cafe Racer bir model icin kollari sivazladik.

Ozelikle 4 silindirli bir motor sectik, cunku daha once 4 silindirli bir motor satin almamistim. Acikcasi Honda CB750 dunyada yapilan ilk SuperSport unvanina sahip olmasi ve 16 adet Valfin verdigi sifir vibrasyon ve tam bir naked hafasi ile benim istedigim tum temel ozeliklere sahip ti.

Aradigimiz motoru Eskisehirde bulduk. Bayagi bir hirpalanmis ve bakimsiz bir 1982 Model Honda CB750K . K serisinin son senesin uretimi bir motor. Cift egzantrik li Silindir basina 4 adet valfi olan bir motor.

Motoru Eskisehirde PTT kargo ile Antalya ya tasittik.

Zaten geldiginde Mars arizasi olan motoru calistirmakta hayli zorlandik. Atolye ye kadar canini vermeden geldigi icin motora ayrica tessekur ederim 265 kg agirligindaki bir motoru itmek hicte kolay olmazdi.

Km Saatindeki Km yi ilk gorunce gozlerim sok etkisi ile acildi. Sonra fark ettik ki gosterge orjinal degilmis ve hatali calisiyormus.

Motoru komple soktuk. Daha evelden yatak sarmis ve bilincsizce rektifiye edilmis.Acikcasi benim icin pek bir onemi yok. motoru tamamen sifirliyoruz , bizim ihtiyacimiz olaz motor blogu , sasi , jant ve depo . Kalan hepsi sifirlanacak. Ebayden yeni piston ve krank kollari dahil olmak uzere tum mekanik parcalarin yenisini siparis ettik. 20 gun icinde gelmesini bekliyoruz. Ilk once mekanigini bitirelim sonra tasarim detaylarini dusunuruz.

Devami gelecek.....
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Şimdi merak ettim nasıl bişey olacak diye...
    Dikkatimi çeken arka farının şimdi SS'lerin hemen hemen arka koltuğu kadar olması
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Profilinde bir zamandır gördügüm "Honda CB750 "yi görecegim günü bekliyordum. Demek bu güne nasipmiş. Sonuçları merakla bekliyorum

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Tebrikler sonunda sende kolları sıvadın...Güzel bir şey yapacağına eminim...Bu arada biliyosun bobber mevzusundan bende böyle bir şey arıyordum...Motoru nerde saklıyoruz demiştin...

Gaza geldiğini görmek güzel umarım şahane bir şey çıkacak...

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Tessekurler Acikcasi Wrenchmonkees Replikasi seklinde bir model olacak. wrenchmonkees tasarimlari CB 750 de bence harika. Onu model olarak almak bence en dogru karar oldu bizim icin,

Ama bazi detaylari degistirecegiz belki , farkli fikirler var. Bakalim hele bir parcalar elimize ulassin.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    zeda3000 tahmin ediyorum ki ağzımızın suyunu akıtacak bir sonuç çıkacak...
    el emeği göz nuru binbir emekle yapılan cafelere binmek paranın satın alamayacağı bir zevk...

şimdiden kolay gelsin...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Benim bir türlü cesaret edemediğim işe sen 4 bir koldan girişmişsin tebrik ederim Zeda
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler sonunda sende kolları sıvadın...Güzel bir şey yapacağına eminim...Bu arada biliyosun bobber mevzusundan bende böyle bir şey arıyordum...Motoru nerde saklıyoruz demiştin...

Gaza geldiğini görmek güzel umarım şahane bir şey çıkacak...
    Sevgili Qweasdnon o kadar motor baktirdin bana, yok sunu alacam yok bunu alacam ne oldu? Trassss

Sen bobber yapana kadar ben ikinci Cafe racer yaparim her halde,

Herkese ayrica tessekurler. Ducatiyi toplatikdan sonra o isin zevki damagimda kalmisti. Bu sefer gozumuzu iyice karartik. Sadece gorsel degil motoru sifirlamak ta ayri bir zevk.

blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    Kardeş çalışmalarını adım adım buraya atarsan zevkle izleriz Kolay gelsin
    http://www.flashokey.com

Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    Oh sonunda baslamisin, sevindim.
    Kendine guzel bir hedef/tarz belirlemissin. Wrenchmonkees bende cok begeniyorum. Kendileri kopenhag, danimarkadan. tarzlari cok sade ve sanki fabrikanin orjinal modeli gibiymis gorunuyorlar.
    remini koydugun ornekdekide dohc galiba?

kolay gelsin,
    www.sungurtekin.com

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oh sonunda baslamisin, sevindim.
    Kendine guzel bir hedef/tarz belirlemissin. Wrenchmonkees bende cok begeniyorum. Kendileri kopenhag, danimarkadan. tarzlari cok sade ve sanki fabrikanin orjinal modeli gibiymis gorunuyorlar.
    remini koydugun ornekdekide dohc galiba?

kolay gelsin,
    Alp cok tessekurler , tum parcalari ebaydan siparis ettim, acikcasi halen Valf leri cozmus degilim. Motordan 16 valf cikmasi bu isin maliyetini hayli degistirdi. Sadece Valflerin maliyeti 400 USD den fazla.

Birde Egzantrik zincirini tam set bulamiyorum. Ikiside 412 boylu biri 124 digeri 82 uzunlukta acikcasi piyasada 82 cok ama 124 hic yok. bu yuzden 2 tane 82 alip ondan bir tane 124 egzantrik zinciri yapacagim

Wrenchmonkees tam benim istedigim tarzda motor yapiyor. Resimdeki motor evet DOHC ve benimkinin bire bir aynisi.

Yeni resimleri yakinda paylasirim. Simdi mekanik parcalari temin etmeye kafa patlatiyorum

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Mahsus yapiyosun demi?
    Alacagin olsun.

Neyse hadi bakalim kolay gelsin.
    Güzel bir örnek koymussun ama madem cafe racere niyetlendin ben olsam ona bir kuyruk koyardim.
    Olmusken saldirgan bisey olsun.
    Böyle isiracakmis gibi dursun kafenin önünde.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    çok güzel ve de profesyonel bi çalışma olacağı belli. kolay gelsin. heyecan ve merakla takip edeceğim ben de.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    insanın ruhuna hitab eden çalışmalar bunlar gerçekten idealist bir yaklaşım olmuş

honda 70lerde ilk CB serisini ürettiğinde avrupalı ve amerikalı motorsiklet firmaları mala bağlamış çünkü 4 silindir ve 0 vibrasyon, ozaman için büyük bir gelişme

ayrıca bişeyi merak ettim motor 300bin mi 30bin demi? en sondaki numaratör metremi? kilometremi?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahsus yapiyosun demi?
    Alacagin olsun.

Neyse hadi bakalim kolay gelsin.
    Güzel bir örnek koymussun ama madem cafe racere niyetlendin ben olsam ona bir kuyruk koyardim.
    Olmusken saldirgan bisey olsun.
    Böyle isiracakmis gibi dursun kafenin önünde.
    Coq sende mangal gibi yurek var ise tek kisilik Cafe racer yap, hanimda kusura bakma bu bana sadece de bakalim

Dusun bakalim ben niye cift kisilik bir cafe racer modeli sectim???

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coq sende mangal gibi yurek var ise tek kisilik Cafe racer yap, hanimda kusura bakma bu bana sadece de bakalim

Dusun bakalim ben niye cift kisilik bir cafe racer modeli sectim???
    Ah be abicim yengen bir kere binmeye razi olsun su motora,Goldwing almazsam serefsizim.
    Kadin korkuyor motordan.
    Yahu bisey olmaz diyorum.
    Yok ben seni kullanirken gördüm diyor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Fena gaza geldim Zeda, xs650 bulamadım ama bir tane xs400 var, tipi pek uygun değil ama sanırım bende girişeceğim, hele sahibinden ruhsat varmı yokmu bilgileri bir gelsinde
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Ortaya güzel bir iş çıkacak gibi.Şimdiden kolay gelsin.Devamını bekliyorum.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fena gaza geldim Zeda, xs650 bulamadım ama bir tane xs400 var, tipi pek uygun değil ama sanırım bende girişeceğim, hele sahibinden ruhsat varmı yokmu bilgileri bir gelsinde
    Hadi bakalim o zaman sende bir proje patlat ta gurur duyalim. Ama Xs650 takili kalma. Yapabilecegin cok model var. Parca fiyatlarini belirle, motoru ne olur ise olsun sifirlayacagini bilerek kendini hazirla ve ona gore butce ayir. Ucuz motor bul pahali motorun iyi olduguna inanma. ucuz da olsa pahali da olsa motoru sifirlayacaksin bari ucuz olsunki paran cebinde kalsin.

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Qweasdnon o kadar motor baktirdin bana, yok sunu alacam yok bunu alacam ne oldu? Trassss

Sen bobber yapana kadar ben ikinci Cafe racer yaparim her halde,

Herkese ayrica tessekurler. Ducatiyi toplatikdan sonra o isin zevki damagimda kalmisti. Bu sefer gozumuzu iyice karartik. Sadece gorsel degil motoru sifirlamak ta ayri bir zevk.
    Yahu Zabah Zabah Zeda Zayanlık yapma
    Traşş tabi hemde damat traşı...Bu evlilik öncesi koşuşturma beni benden aldı...Ne motoru alıp toplaması,aylardan sonra bir tane far aldım diye seviniyorum...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)