Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda 600rr poster çalışması

Motovento
    REKLAM ALANI
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar, aslında bayadır aklımda olan ve ilk defa bugün evde öyle boş boş oturuken bu fikri amatörcede olsa uygulamaya koymuş ve neticesini almış bulunmaktayım.

Öncellikle google foto aratma birimi olan www.googl.com.tr ana sayfasında sol üst köşeden "görseller"e tıklayıp 600RR yazdım, karşıma çıkan fotoları boyuta göre sıralayıp en büyük ve güzel olan fotoları teker teker bilgisayarıma kaydettim. Toplam 50 fotoya teker teker birkaç kez bakıp, içlerinde kendimce en güzelini seçip başladım yazdırmaya.

Yazdırma kısmıda çok basit, fotoğrafa sağ tıklaıp yazdır diyorsunuz, ileri diyorsunuz ve yazdırma tercihlerinden ayarları yapıp yazdırıyorsunuz. Siyah beyaz yazdırmak için sadece siyah kartuş için seçenek vardır ve kağıt baskı yapısını yataya getirip baskı tercihini poster olarak seçip 5x5=25 sayfalık çıktı alacak şekilde seçip yazdır demeniz yeterlidir.

Yazdırırdıktan sonra alttaki gibi sağlı sollu üstlü altı boşluklar olacaktır. Bunlarıda posterin köşesinde çerçeve kısmına gelecek kesimler hariç, bir cetvel ve maket biçağı kullanıp hızlı hızlı kesip yok etmeniz mümkündür. Daha sonra ise parçaları birleştirmeye geliyor. Onuda ben büyük bir koli kartonu kesip yere serip onun üzerinde birleştirerek çözdüm. Duvarınıza acımıyorsanız duvar üzerinde yapıştırmak daha pürüzüsz bir sonuç almanıza yardımcı olabilir. Hepsi bukadar.

Bu ilk defa benim tarafımdan yapılan bir uygulama değildir, birçok kez birçok insan tarafından çok çok değişik şekil ve amaç ile çekilmiş fotoları postere çevirmek için kulanılmış bir yöntemdir. Bende Şu sıralar elimdedki GT250R'yi satıp almayı düşündüğüm 600RR için uygulamayı uygun buldum. Ben karşında baktıkça devasa boyutu çok beğendim. Umarım sizede fikir olur sizde yapar sizde yaptığınız kendi çalışmanızı beğenirsiniz.

İyi çalışmalar..

İlk çıktıyı alıp şöyle bir yerde baktım nasıl olmuş diye;

Yine ilk çıktıdan sonra başka bir fotoğraf.

VEEE bunlarda kesip karton üstüne yapıştırdıktan sonra ve duvara astıktan sonraki fotoğraflar...

BUDA ORJİNALİ, ORJİNALİ RENKLİ TABİ DAHA GÜZEL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elinize sağlık. Harika olmuş.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    keşke renkli yapsaymışsın
    emeğe saygı...

resimi bastırma çıktısını cağaloğlu nda renkli dev poster şeklinde bastırmak lazım ,

ama yinede emek harcanan güzel bir iş çıkarmıssın.

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler arkadaşlar. Siyah mürekkep evde litre ile olunca renkli kartuşumunda durumunu tam bilmeyince siyah beyaz basmak daha çok işime geldi. Öğlen biz iz bastık siyah beyaz akşam Neyse

Ben HYOSUNG GT250R için gidonpad tasarımı yaptırmış ve aktif olarakta satışını yapan biriyim, reklamcıda daha büyük boyutla yaptırabiliriz tabide gereksiz yere para vermek istemedim.

Ve aslında şimdilik duvarda hayallerimi sadece siyah beyaz olarak süslemesi daha çok hoşuma gidiyor. Alah izin verirse birkaç aya kalmaz renklisi kapıda beni karşılayacak kavuşursam inşallah.

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    eline saglik abı güzel bır calısma )
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bir de Hyosung için bekleriz, senin motorun olabilir ama benim hala sadece hayalim
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşke yetenek sizsiniz'e katılsaydınız

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yazdırma kısmıda çok basit, fotoğrafa sağ tıklaıp yazdır diyorsunuz, ileri diyorsunuz ve yazdırma tercihlerinden ayarları yapıp yazdırıyorsunuz. Siyah beyaz yazdırmak için sadece siyah kartuş için seçenek vardır ve kağıt baskı yapısını yataya getirip baskı tercihini poster olarak seçip 5x5=25 sayfalık çıktı alacak şekilde seçip yazdır demeniz yeterlidir.
    Nereden poster olarak seçiyoruz ki bulamadım?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereden poster olarak seçiyoruz ki bulamadım?
    Ben göremedm yardm edecek var mı?

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Yazdırma tercihleri > Üst menüden sayfa yapısı >ortadaki yazıda sayfa yerleşiminden posteri seçiyorsunuz sağ alttaki belirt e basarsanızda 2x2 3x3 gibi ayarlayabilirsiniz

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı -eren- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdırma tercihleri > Üst menüden sayfa yapısı >ortadaki yazıda sayfa yerleşiminden posteri seçiyorsunuz sağ alttaki belirt e basarsanızda 2x2 3x3 gibi ayarlayabilirsiniz
    bu dedikleriniz resme sağ tıklayınca mı çıkıyor?

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Sağ tıklıyorsunuz yazdır diyorsunuz 2 kez ileriye basıyorsunuz(bende öyle sizin iletişim sisteminize ve yazıcınıza göre değişebilir. Sonrasında Hangi yazıcıyı kullanmak istersiniz diyor oradan yazıcıyı seçiyoruz ve altındaki yazdırma tercihlerine basıyoruz.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı -eren- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ tıklıyorsunuz yazdır diyorsunuz 2 kez ileriye basıyorsunuz(bende öyle sizin iletişim sisteminize ve yazıcınıza göre değişebilir. Sonrasında Hangi yazıcıyı kullanmak istersiniz diyor oradan yazıcıyı seçiyoruz ve altındaki yazdırma tercihlerine basıyoruz.
    bende vista var ve bunları göremedm

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Vistayi uzun süredir kullanmadım xp üzerinden yazmıştım onlarıda.

Vistanın menüsü bu şekilde sanırım?
    Buradan yazıcıyı seçip tercihlere basarsanız oradan ayarlayabilirsiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    programı var bunun bu linkte yapanlar var. anlatımı mevcut.

http://forum.donanimhaber.com/m_1338..._1/key_/tm.htm

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Vista'da bulamadım, deli oldum ama çaban için teşekkürler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    @metci, rasterbator programı ile kolayca resmi bölebilirsin

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı motopisklet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @metci, rasterbator programı ile kolayca resmi bölebilirsin
    Teşekkür ederim, vistayı oldum olası sevmedim zaten, bu program işimi görür...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)