Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

topcase üstü portbagaj yapimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Arkadaslar, motorcu grubumla siklikla kücük capli gezilere gittigimizi daha önce söylemis ve bu konudaki slide lari topigimize eklemistim. Bu dogrultuda gittigimiz gezileri daha cok piknik havasinda yapiyoruz. Hedef duragimizda durup istirahat edip ögle yemegini yiyip geri dönüyoruz. Zaman icerisinde bir takim ihtiyaclar ortaya cikmaya basladi. Bunlardan bir taneside pikniklerde kullanmak üzere bir oturak (tabure) idi. Av malzemesi satan bir yerden 10TL karsiliginda bir tabure edindim. Sorun burada baslamakta. Katlanabilir bu tabureyi en son gezimizde file yardimiyla topcase in üzerine sabitleyebildim. Ama tek basina bu fileyi germek zor oluyordu ve seyir esnasinda kipirdanmalar sonucu topcase biraz cizilmisti. Zaman zaman balik tutmayada gittigimden kamis oltami koyacak yer bulmakta zorlaniyordum. Topcase üzeri demirden hazir portbagajlar satilmakta, bunlardan haberim var. Fakat bir sitede ( http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30957917/detay ) bu port bagaj 50TL gibi bir ücrete satilmakta. Topcase imi ilerleyen dönemde daha büyük,kendinden portbagajli ve kaliteli bir marka ile (http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...go-canta/detay ) degistirmeyi düsündügüm icin ayrica portbagaj alamak istemdim. Uzun zamandir böyle bir port bagaj nasil yaparim diye düsünüyordum. Gecenlerde elime gardrop yada cekmece tutacaklari gecti ne olduklari tam olarak bilemiyorum. Bir de yataklarin uzun ve kisa köselerini birbirine baglamak icin olan demirler vardi elimde. L seklinde. Öncelikle bu iki tip malzemeyi sprey boyayla siyaha boyadim. Demirlerin topcase üzerinde hos durmamasi üzerinde bunlardan vazgectim.

Asagidaki resimde gittigimiz bir gezide taburenin topcase üzerindeki file ile tuturulmus hali.

Bunlarda bahsettigim grardrop yada cekmece tutacaklari boyandiktan sonra.

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Montaj sonrasi.

Elimde arta kalan yataklarin köselerini saglamlamaya yarayan demirden siyaha boyanmis kösebentleride fonksiyonel mi degil mi diye deneme amacli uygun buldugum yerlere sabitledim. Bunlarin deliklerinde ahtapotlari takmayi düsündüm. Eger sonradan begenmez yada fonsiyonel olmazsa bunlari cikartmayi düsünüyorum. yada belki reflektör takarim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Eline emeğine sağlık güzel çalışma olmuş...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    o taktığın çekmece kulpları plastiktir,fazla sağlam olmaz.ben sana marangoz olarak 50 -60 krş civarı metal kulplardan (saten veya inoks olabilir) öneririm.bir hırdavatçıdan bulabilirsin.alt kancalarıda, ters olarak vestiyer askılıklarından kullanabilirsin.daha orjinal durur.
    tebrik ederim iyi düşünmüşsün
    İSTİSNAYIM KAİDEYİ FENA BOZARIM

Motosikleti
    Alıntı izm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o taktığın çekmece kulpları plastiktir,fazla sağlam olmaz.ben sana marangoz olarak 50 -60 krş civarı metal kulplardan (saten veya inoks olabilir) öneririm.bir hırdavatçıdan bulabilirsin.alt kancalarıda, ters olarak vestiyer askılıklarından kullanabilirsin.daha orjinal durur.
    tebrik ederim iyi düşünmüşsün
    Vallahi bravo. Bu kulplar benim elimde vardi o yüzden degerlendireyim dedim. Ama cok fazla yüklenemeyecegimi sonradan anladim. Cok fazla zaten yüklenecegim bi yük tasiyacak degilim ama yinede ya lüzum ederse mantigiyla yarin bi nalburlari gezecegim. Umarim zevkime uygun bisey bulurum. Alt kancalari degistirmeyi düsünmüyorum cünkü fonsiyonel olmazsa onlari iptal edebilirim. Ekstra bi islem yapmadan takmisstim zaten onlari delik delmedim. yerli hazirdi.
    Fikir benden gelistirmesi sizlerden

Motosikleti
    izm35'in önerisi üzerine plastik olan kulplarin gercekten dayanikli olmadigi tespit edilmis ve nalburdan krom kaplamali kulplar alinmis ve takilmistir. Siyah olsa daha memnun olacaktim ama böyle idare edelim simdilik.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:48 ----------

resimsiz olmaz...

PVC bot tutamağı taksaydın ya.
    http://www.balikmarketim.com/?urun-3...AMAGI-PVC.html

Motosikleti

is gördü

is gördü...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)