Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sportster dan BOBBER projesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    cevap için teşekkürler, zaten arkadaşın blog unu takip ediyorum,
    sizin de yeni motosikleti bekliyoruz.
    iyi çalışmalar.
    habe habe

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750

Camurluk destek bari

kamciyi onumuzdeki ay bir motor sovuna goturecegim, o yuzden diger projelere biraz ara verdim,

uzun zamandir arka camurluk icin bir destek bari dusunuyordum, ama bu motora ozel bir tasarim istedigimden hosuma giden bir design yapamamisdim,

sonunda bir tasarima karar verdim, ustelik bu destek barinin ikinci bir islevi daha olucak.
    amacim camurlugun form butunlugunu koruyup ayni zamanda klasik bir parca yapmak, ortaya cok boyutlu bir form cikdi;

once camurlugun seklini cikarmak icin bir kaynak telini referans yapdim.

teli cetvel gibi kullanarak formu ahsaba gecirdim ve ahsabi ayni formda kesdim, bu ahsab bukecegim demirin kalibi olucak.

demiri oksijen kaynagi ile isitip bukmeye hazir hale getirdim

dar acilari

Sase baglantisinin civata yeri

su ana kadar yaptigim parcalar bir arada;

kaynak icin hazirlanmasi

sase baglanti yeri kaynak oncesi

ve kaynatilmis hali,
    Gordugunuz gibi isi lekeleri malzemenin uzerinde, kaynakdan sonra herhangi bir fircalama/temizleme yapilmamisdir..

simdilik bukadar arkadaslar,
    www.sungurtekin.com

Motosikleti
    xs 650
    angel,
    güzel bişey daha çıkartıcaksın
    ama halen kaynak yaparken kısa kollu giymeye devam ediyosun tig olsa bile
    hehehe
    http://deryaatmaca.blogspot.com

Motosikleti
    1977 cb750

Camurluk destek tasarimi

Alıntı bobber cycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    angel,
    güzel bişey daha çıkartıcaksın
    ama halen kaynak yaparken kısa kollu giymeye devam ediyosun tig olsa bile
    hehehe
    haklisin o an unutdum ustume uzun kollu giymeyi,

Bugun bitirdim ve resimleri cekdim camurluk desteginin.
    cok fazla acili bir parca oldugundan mumkun oldugu kadar farkli acilardan cekdim.

bu sevdigim bir aci oldu

Ve ikinci islevi canta, ivir zivir icin pratik bir tasiyici

on tarafindaki cikintiya cantanizi/kutunuzu yaslayip arkaya dogru ag yada elastik gergiyle sabitliyebiliyorsunuz.

Artik tekrar diger projeye donebilirim

www.sungurtekin.com

Motosikleti
    xs 650
    marine tipi bişeyler sezdim
    ama işte tasarımcılık dediğin budur hiç bir yerde görmedim bunu çok değişik züpper
    http://deryaatmaca.blogspot.com

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bu motorda tek sevmediğim bu çamurluk desteği oldu Eski hali daha güzeldi. Gerçi zevkiniz harika, bu benim şahsi görüşüm, elinize kimse su dökemez o ayrı
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı bobber cycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marine tipi bişeyler sezdim
    ama işte tasarımcılık dediğin budur hiç bir yerde görmedim bunu çok değişik züpper
    marine he haklisin bilinc altima islemis farkinda bile degilim,
    tesekurler.

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda tek sevmediğim bu çamurluk desteği oldu Eski hali daha güzeldi. Gerçi zevkiniz harika, bu benim şahsi görüşüm, elinize kimse su dökemez o ayrı
    tesekurler, sanirim sade daha cok seviyorsun, ancak destek eninde sonunda yapmak zorundaydim.

sevgiler,
    alp
    www.sungurtekin.com

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    çok harika olmuş orjinalliğeorjinallik katıp işlevsel yapmışsınız elinize sağlık

ben bu sanat eserine baktığımda içimden şöyle diyorum şu ön tekerede bir çamurluk tasarlasanız nasıl olur yada çamurluk olmamasının bir özelliği mi var?

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok harika olmuş orjinalliğeorjinallik katıp işlevsel yapmışsınız elinize sağlık

ben bu sanat eserine baktığımda içimden şöyle diyorum şu ön tekerede bir çamurluk tasarlasanız nasıl olur yada çamurluk olmamasının bir özelliği mi var?
    mücahit_89
    tesekurler, camurluk guzel olabilir ondede, bobberlar genelde ciplak oldugu icin bende oyle birakdim.
    www.sungurtekin.com

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    ya harika bi makina başından beri sessiz bi şekilde takip ediyodum gerçekten ellerine sağlık uzun bi süre MT ye giremedim eğer kaçırdıysam affet.. motorun videosunu koymuşmuydun bi sesini duysak da ruhumuz şaad olsa azizim

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya harika bi makina başından beri sessiz bi şekilde takip ediyodum gerçekten ellerine sağlık uzun bi süre MT ye giremedim eğer kaçırdıysam affet.. motorun videosunu koymuşmuydun bi sesini duysak da ruhumuz şaad olsa azizim
    selam MFM,
    olmaz mi videosu videoyu youtube'a koyali 4 ay oldu izlenme sayisi 27000'i gecdi, yorum sayisi 70... google dan email geldi sizin videonuz populer oldu vs.. ve reklam koyabilirmiyiz diye izin istediler.
    su anda you tube'da tum "sportster bobber" , "jockey shift" aramalarinda bir numara, gunde tum dunyadan 300-400 kere izleniyor.

http://www.youtube.com/watch?v=1c1iJXMMWDk
    www.sungurtekin.com

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam MFM,
    olmaz mi videosu videoyu youtube'a koyali 4 ay oldu izlenme sayisi 27000'i gecdi, yorum sayisi 70... google dan email geldi sizin videonuz populer oldu vs.. ve reklam koyabilirmiyiz diye izin istediler.
    su anda you tube'da tum "sportster bobber" , "jockey shift" aramalarinda bir numara, gunde tum dunyadan 300-400 kere izleniyor.

http://www.youtube.com/watch?v=1c1iJXMMWDk
    işte zevkler ve renkler tartışılmaz olayı budur şahsen benim beğendiğim bir tarz deil bobber bu kadar yere yakın olması kendi açımdan sürüş zevkimi sıfıra indirir uzun yollarda kasar. hani bu motoru yapmışsınız ekipmana diyecek yok herşey güzel ama harleye yazık olmuş desem yeridir

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Üstad ellerine sağlık.Hadi artık şu yeni projenden bir şeyler görelim,buradaki imkanlarla bir halt yapamıyoruz bari seninkilerle avunalım
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte zevkler ve renkler tartışılmaz olayı budur şahsen benim beğendiğim bir tarz deil bobber bu kadar yere yakın olması kendi açımdan sürüş zevkimi sıfıra indirir uzun yollarda kasar. hani bu motoru yapmışsınız ekipmana diyecek yok herşey güzel ama harleye yazık olmuş desem yeridir
    bektanist, tesekurler

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad ellerine sağlık.Hadi artık şu yeni projenden bir şeyler görelim,buradaki imkanlarla bir halt yapamıyoruz bari seninkilerle avunalım
    ergün1968, selam 1-2 gundur bilgisayarda cizimleri tamamlayip sablonlari hazirlamaya calisiyorum, toparlayim biraz yayinlamaya basliyacagim,
    tesekurler,

alp
    www.sungurtekin.com

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Selam şu bahsettiğin motosiklet şovunun fotoğraflarını bekliyoruz..Yeni projelerin daha başarılı şekilde sürmesi dileğiyle...
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

elegance45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 ZaT vardı sattım :D
    çok güzel elin bu işe çok yatkın belli motordan daha önemlisi atölyen süper neredeyse hatta belki profesyonel bir atölye gibi
    Ne Kadar Hızlı Gittiğini Fren Yapınca Anlarsın

GAME OVER TRY AGAIN

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Motosikletlerimizi bir çoğumuz demir atımız olarak adlandırırız.
    Ama ben gerçek demir atı burada görüyorum , ayrıntılarıyla, duruşuyla, gidişiyle, sesiyle, çok güzel ve karakterli bir makina üstad adamsıntebrik ederim.

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam şu bahsettiğin motosiklet şovunun fotoğraflarını bekliyoruz..Yeni projelerin daha başarılı şekilde sürmesi dileğiyle...
    onumuzdeki ayin 12 sinde http://bornfreeshow.blogspot.com/ bi aksilik cikmassa gidecegim, resimleride yayinlarim, tesekurler

Alıntı elegance45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel elin bu işe çok yatkın belli motordan daha önemlisi atölyen süper neredeyse hatta belki profesyonel bir atölye gibi
    Alıntı DNGe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletlerimizi bir çoğumuz demir atımız olarak adlandırırız.
    Ama ben gerçek demir atı burada görüyorum , ayrıntılarıyla, duruşuyla, gidişiyle, sesiyle, çok güzel ve karakterli bir makina üstad adamsıntebrik ederim.
    tesekurler arkadaslar
    www.sungurtekin.com

Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nightrod u siz soyleyince google'da arayip bakdim, buralarda pek gormiyorum, tutulan bir model degil herhalde. benim gorusumde oyle, honda yi tercih ederim genel kullanim icin. ama eger SEN tasarimini seviyorsan, baskalarinin fikri onemli degil, al keyfine bak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:46 ----------

serkanADH13, tesekurler, o konuda haklisin bende dusundum, ancak sanziman dislisi resimlere gore aslinda baya bir uzakta pedaldan, bir cok kisi komple acikda birakiyor o disliyi,
    yinede dedigin gibi bol giymemekde fayda var motor botlari herzaman giyilmesi gereken en onemli korumalardan biri zaten,

asagida iki ornek komple acikda

bu arada iki resimdeki zincir gergisinin goruntusunu seviyor musunuz? bir tur tarz su anda bobberlar arasinda.

uzun yola cıkıyorsan yanında bırseyler tasıman gerekıyor.hem kullanıslı hemde şık olmus
    bu arada zincir gergisindeki tekerlek kaykay tekerleğimi?bir yerde görmüştüm kaykay tekerlegı takmıs powell'dı.gayette güzel duruyor

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yola cıkıyorsan yanında bırseyler tasıman gerekıyor.hem kullanıslı hemde şık olmus
    bu arada zincir gergisindeki tekerlek kaykay tekerleğimi?bir yerde görmüştüm kaykay tekerlegı takmıs powell'dı.gayette güzel duruyor
    aynen oyle Powell Peralta, yillarin degisilmez g-bones'u

kaykaycilar burda bobber kullaniyor, ben dahil ;)

bu arada sendede sportster var galiba?
    www.sungurtekin.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler