Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HERO XPULSE 200 ELCİK KORUMALARA LED VE SİNYAL YAPIMI

Motovento
    REKLAM ALANI
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Görmek ve görülmek adına elcik korumalara gündüz ledi ve sinyaller için led yaptım.
    Çok kuvvetli ve şık oldu bence. Ledlere enerjiyi far anahtarının selektör kablosundan aldım.
    Sinyallere ise daha önce yaptığım dörtlü kablosundan aldım. Düşünenlere fikir verebilir.
    Detaylı anlatım videosu aşağıda.

https://www.youtube.com/watch?v=vLuvil0rZcw
    espresso ve Lucas bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Elinize emeğinize sağlık, yapılan işlem de çekilen video da güzel olmuş.
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize emeğinize sağlık, yapılan işlem de çekilen video da güzel olmuş.
    Teşekkürler, motorumu daha zevkle kullanmak için aklımda olan işlemleri uygulamaya çalışıyorum.
    Malum trafikte motorları pek dikkate alan yok. En azından ışık desteği ile belki daha görünür
    olabiliriz diye düşünüyorum.
    tommygun ve KırmızıGrom bunu beğendiler.

Güzel düşünmüşsünüz,emeğinize sağlık.trafikte verim alacağınıza eminim.Görsellik ve sağlamlık açısından tek beğenmediğim ,eksik olduğunu düşündüğüm kısmı elcik korumanın arka kısmı ledler ve kablolar ortada oraya da bir çözüm bulursanız proje tamamlanmış olur.
    MCV bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Elinize sağlık güzel olmuş.Bende motora sis söylemiştim Aliden 10 gün oldu geleli inip aşağı montaja üşeniyordum.Hali hazırda dandik bir şey vardı üzerinde yani sisleri montajlayıp mevcut hatta bağlayacağım.Cumartesi indim aşağı garaja.Yaptım halletim ama pert oldum.Yaşlanıyorum galiba.

En gıcık olduğumda bişey lazım oluyor haydi git gel.Neyse iş bitti diyorum giderken fazla takımları götüyorum yukarı.İniyorum aha götürdüklerimden biri lazım oluyor.Kendime söve söve yine gidip geliyorum.

Cumartesi iyice kafaya koydum küçük bir alet çantası daha alıcam.Çok lazım olanları ona koyup inicem motorun yanına.Büyük İzeltaşın cantasını aldım ama içi dolu onu taşımak zor oluyor.
    MCV ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görmek ve görülmek adına elcik korumalara gündüz ledi ve sinyaller için led yaptım.
    Çok kuvvetli ve şık oldu bence. Ledlere enerjiyi far anahtarının selektör kablosundan aldım.
    Sinyallere ise daha önce yaptığım dörtlü kablosundan aldım. Düşünenlere fikir verebilir.
    Detaylı anlatım videosu aşağıda.

https://www.youtube.com/watch?v=vLuvil0rZcw
    Yalnızca yutube linki bırakıp geçmeyip buraya da kısa özet yazmanız iyi olmuş. Normalde video izlemeyi sevmezdim ama o kısa özet sayesinde ilgimi çekti, girdim izledim hepsini.

işçilik ve fikir güzel olmuş. Elinize sağlık.
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel düşünmüşsünüz,emeğinize sağlık.trafikte verim alacağınıza eminim.Görsellik ve sağlamlık açısından tek beğenmediğim ,eksik olduğunu düşündüğüm kısmı elcik korumanın arka kısmı ledler ve kablolar ortada oraya da bir çözüm bulursanız proje tamamlanmış olur.
    Aynen dediğiniz gibi trafikte ciddi fark edilme sağladı. Ayrıca sinyallerde ayrı bir katkıda bulundu.
    Arka kısım benimde aklımda. Güzel bir şekilde kapatmayı düşünüyorum. Yorum için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık güzel olmuş.Bende motora sis söylemiştim Aliden 10 gün oldu geleli inip aşağı montaja üşeniyordum.Hali hazırda dandik bir şey vardı üzerinde yani sisleri montajlayıp mevcut hatta bağlayacağım.Cumartesi indim aşağı garaja.Yaptım halletim ama pert oldum.Yaşlanıyorum galiba.

En gıcık olduğumda bişey lazım oluyor haydi git gel.Neyse iş bitti diyorum giderken fazla takımları götüyorum yukarı.İniyorum aha götürdüklerimden biri lazım oluyor.Kendime söve söve yine gidip geliyorum.

Cumartesi iyice kafaya koydum küçük bir alet çantası daha alıcam.Çok lazım olanları ona koyup inicem motorun yanına.Büyük İzeltaşın cantasını aldım ama içi dolu onu taşımak zor oluyor.
    Teşekkürler, Montajdan sonra resimleri bekliyoruz. Takım çantası çok iyi olur yoksa çok yorulursunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnızca yutube linki bırakıp geçmeyip buraya da kısa özet yazmanız iyi olmuş. Normalde video izlemeyi sevmezdim ama o kısa özet sayesinde ilgimi çekti, girdim izledim hepsini.

işçilik ve fikir güzel olmuş. Elinize sağlık.
    Beğenmenize sevindim,Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Elciklerin arkasınıda kapattım.Ledler ve kablolar artık görünmüyor.

[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:28 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:35 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:37 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Son rötuşlardan sonra tam oldu. Arkadan hafiften görünür olmasını istedim.
    Sinyal unutmalarında dikkat çeksin diye.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Sıcak silikona çok güvenmeyin. Onu hızlıca donup hemen tutması için kullanın ama asıl yapıştırma için silikon yapıştırıcı kullanın. Silikon 24 saat sürer tam donması ama çok daha sağlam tutar. sıcak silikon soğuk parçaları yapıştırınca bir süre sonra titreşimle düşebiliyor.

Güzel olmuş. Eskiden severdim elektrik işlerini, uğraşırdım. Hatta motor alırsam disko gibi ışıklandırıcam her yerini led doldurucam derdim ama yaşlanınca üşenir oldum.
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıcak silikona çok güvenmeyin. Onu hızlıca donup hemen tutması için kullanın ama asıl yapıştırma için silikon yapıştırıcı kullanın. Silikon 24 saat sürer tam donması ama çok daha sağlam tutar. sıcak silikon soğuk parçaları yapıştırınca bir süre sonra titreşimle düşebiliyor.

Güzel olmuş. Eskiden severdim elektrik işlerini, uğraşırdım. Hatta motor alırsam disko gibi ışıklandırıcam her yerini led doldurucam derdim ama yaşlanınca üşenir oldum.
    Teşekkürler,Hem hafif bir plastik oluşu hemde ilerde led değiştirmek gerekirse sökebilmek için
    sıcak silikon tercih ettim. Bırakırsa çaresine bakarız.
    Yaş meselesine fazla takılmayın,gönüller genç olsun yeterki, Benimde yaş 48 ama bu işlerle uğraşırken mutlu oluyorum,
    kafa dinliyorum.Yorumlar için tekrar teşekkürler.
    espresso bunu beğendi.

Her yer silikon olmuş son fotoğrafları da paylaşmışsınız,mis gibi olmuş hazır almak yerine elindeki imkanlar ve becerilerle birşeyler yapmanın hazzı bambaşkadır,elinize sağlık
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yer silikon olmuş son fotoğrafları da paylaşmışsınız,mis gibi olmuş hazır almak yerine elindeki imkanlar ve becerilerle birşeyler yapmanın hazzı bambaşkadır,elinize sağlık
    Teşekkürler, dediğiniz gibi insanın el emeğinin kıymeti daha başka oluyor.
    Son hâliyle gerçekten güzel oldu. Çokta ekonomik oldu.Toplamda yaklaşık 50TL maliyet.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)