Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

FURY: 2. Dünya Savaşı Bombardıman Uçağı efektli Airbrush Çalışmam

Motovento
    REKLAM ALANI
    rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    Öncelikle herkese merhaba . Motosikletimi daha önce plastidip ve sticker ile yapmış olduğum çalışmayı airbrush ile yapmaya karar verdim. Bu güvencem de normalde karakalem ile uğraşıyor olmamdı ve ilk denemeyi Fury ( kanuni caracal 200) üzerinde denemeye karar verdim. Karakalemime o kadar güveniyordum ki yapabileceğime inanarak ilk defa airbrush çalışmasına girdim ve beni tatmin etti.
    Öncelikle bir kompozisyon oluşturdum. 2. Dünya savaşında kullanılan köpek balığı motifini ve perçin efekti kullanmak istedim. Bu iş için Mt’de bulunan Zinagah kardeşimin kompresörünü kullandım. Garajından kendi evime getirdim. Ve ondan hassas tartıyı alacaktım sonra tamamen göz kararı karışım ile devam ettim. Sonra sanayiden mat yeşil bir boya tercih ettim. 400gr mat yeşil + 100gr akrilik siyah/beyaz/kırmızı boya + 300gr parlak vernik + 5 adet 200/120 zımpara + maskeleme bandı + 2xmaske ve 2 litre tiner aldım. Totalde 130Tl harcadım. Elimde gerekli ekipmanlara Zinagah kardeşimden eriştim. Kompresör+airbrush seti gibi.
    Biliyorsunuz ki üzerindeki plastidipi sökmüştüm. Kırmızı renk de artık çekici gelmiyordu.
    2015’de plastidip ve sticker ile yaptığım çalışma.
    Sonra boyanın iyi tutunabilmesi için 200’lük zımpara ile giriştim. Boyanacak her parçayı zımparalakdıktan sonra çizikleri giderebilmek için 120 ile üzerinden geçtim.
    Parçaları güzelce yıkadıktan sonra üst katıma çıkarttım ve Boyaya başladık. Selçuk kardeşim de denemek istedi.
    İlk önce ince maskeleme bandı ile çizgileri denedim fakat airbrush tabancasının hassasiyetine çözemediğim için fazla taşırdım. Sonra Boyanacak yer hariç her yeri maskeledim. Maket bıçağı kullandım ve istediğim düzgünlükte kesebildim. Bu arada kompresör çok gürültülü olduğu için üzerine yorgan attım. Soğutmasını engellemeyecek şekilde yaptım fakat evde 50ltlik kompresör çalıştırmak baya problem oldu. Çünkü komşular maalesef…
    Sonra boya işlemine başladım.
    Akrilik boya, boya sertleştiricisi, tineri ölçeklendirerek karıştırdım. Hemen donma yapmasın diye tineri biraz daha eklemek gerekiyor.
    İlk denemelerimi yaptım.
    Ev içinde yapınca kafalar haliyle sersem oluyor.
    Perçin efektini de yaptım. İlk deneme için 0,8 airbrush iğnesiyle anca bu kadar oluyor.
    En son da Berkent kardeşimin yardımıyla 3 kat vernik attık.
    Şase üzerindeki plastidipleri sökmek başa belaydı. Mahmut ve Onur kardeşimin küfretmeden sabır içinde bana yardımları sayesinde işin en zor kısmını çözdük. Plastidip sökme+ Zımpara işlemleri baya yordu.
    Bu projeye başlarken de Narthan inanmam konusunda fazlasıyla yol gösterici oldu.
    Ve Emek..
    Totalde 80tl boya, 20tl sertleştirici, 20tl vernik, 5tl maskeleme bandı, 5tl zımpara= 130tl

pardus81, tommygun ve blk_pasa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Emeğine sağlık. Detaylara girmeden komple düz renk boyayıp istediğin desenleri photoshopta düzenleyip sticker bastırsan daha uğraşsız olur ve daha iyi görünebilirdi.
    rm125 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ortada gerçekten ciddi bir emek var, bir şeyleri yapabilme becerisi ve zaman söz konusu. Öncelik ile bu yüzden tebrik ederim. Final fotoğraflara gelecek olursak, üstteki arkadaşın yorumuna katılıyorum, dışarıdan bakınca şuanki imajı MS paint gibi duruyor. Tartışmasız emek var, o ayrı.

Airbrush denince aklıma gelen ise;

aquarist4, rm125 ve blk_pasa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğine sağlık. Detaylara girmeden komple düz renk boyayıp istediğin desenleri photoshopta düzenleyip sticker bastırsan daha uğraşsız olur ve daha iyi görünebilirdi.
    Çok çok sonradan aklıma geldi. Çok basit detaylarda bile fazlasıyla uğraşmış oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortada gerçekten ciddi bir emek var, bir şeyleri yapabilme becerisi ve zaman söz konusu. Öncelik ile bu yüzden tebrik ederim. Final fotoğraflara gelecek olursak, üstteki arkadaşın yorumuna katılıyorum, dışarıdan bakınca şuanki imajı MS paint gibi duruyor. Tartışmasız emek var, o ayrı.

https://resmim.net/f/OADSJ3.jpg
    Teşekkür ederim. Biraz emek biraz zaman.. Böyle böyle boya acemiliğini devircez umarım. Aslında o şekilde durmasının sebebi mat yeşil üzerine parlak siyah, kırmızı, ve beyaz kullandım. Üzerine de parlak vernik. Biraz dikkat çeksin istiyordum fakat fazla sırıtıyor. Motosiklet kirliyken o fark göze batmıyor. Lakin teknik olarak işin başında olduğum için pratiklerle belli kalıba girecek.

Motosikleti
    sym joymax
    Bayabi uğraşmışsınız. Zevkler ve renkler meselesi tabi ama bence hiç güzel olmamış. Yolda görsem motoru ne hale getirmiler yazık olmuş derim. Çok itici ve basit durmuş. Bunlar benim fikrim. Okadar uğraşıncaya kadar harley fotolara baksaydın. iki veya üç renk çok güzel kombinasyonlar var daha gösterişli ve daha zahmetsiz ve bence daha güzel. Yinede zevk senin tabi. senin içine sindiyse ve keyifle zevkle kullanıyorsan bize laf düşmez. güle güle kullan kardeşim.
    rm125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı _RoMeO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayabi uğraşmışsınız. Zevkler ve renkler meselesi tabi ama bence hiç güzel olmamış. Yolda görsem motoru ne hale getirmiler yazık olmuş derim. Çok itici ve basit durmuş. Bunlar benim fikrim. Okadar uğraşıncaya kadar harley fotolara baksaydın. iki veya üç renk çok güzel kombinasyonlar var daha gösterişli ve daha zahmetsiz ve bence daha güzel. Yinede zevk senin tabi. senin içine sindiyse ve keyifle zevkle kullanıyorsan bize laf düşmez. güle güle kullan kardeşim.
    Teşekkür ederim açık sözlülüğünüz için Amacım serseri bir görüntü vermekti. Trafikte ötekileştirilen araçlardan ve önünde durulmaya korkulan bir dizayn çıkarmaktı. Amacıma ulaştım. Biraz Madmax havası versin istedim. En azından bir yeri çizildiği zaman içime dert oturmasın diyorum. Zaten bir tane daha motosikletim var.Fazlasıyla gösterişli ve renk uyumu tam bir klasik belki de ondan bunu böyle paspal yaptım. Tekrardan teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://resmim.net/f/OADSJ3.jpg

https://resmim.net/f/PrtJbv.jpg
    Hahahaha tam da hayal ettiğim aslında olan modu oldu Tabi insanın aklına ilk o geliyor fakat hemen sol duvar yazısı...

Erdost ve Levent bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bence çok güzel olmuş elinize emeğinize sağlık ama tek sıkıntı kanuni gibi bir motora uğraşmaya değecek olup olmadığı. Eski model V twin 800-1000cc bir cruiser bulup ona yapsaniz eminim verdiğiniz emeğe değerdi
    rm125 bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Büyük emek var, fakat bu işler tekrarlayarak hata yaparak ilerliyor.Sonra ki projelerde ince işçilik dahada kaliteli olacaktır.Elektrik tesisatı ile ne kadar uğraşıtığınızı tahmin edebiliyorum, ama güzel toplamışsınız..
    rm125 bunu beğendi.

Belki arkadaşların dediği gibi olsaydı daha pürüzsüz daha canlı gözükebilirdi. Ama bence bu haliyle daha bir güzel, sanki bir kaç savaş görmüş gibi efekti tam olarak yakalamışsınız. Çapır tarzım değil ama yaptığınız tasarımı bir nakede yapmayı hep istemişimdir. Egzozdaki yırtık bez,lastiklerdeki soluk şerit , eskiyi andıran efekt, bir kaçta kurşun izi şeklinde efekt uygularsanız bence müthiş olur. Bu tasarımu tuttum bence çok başarılı.
    rm125 bunu beğendi.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    başarılı dostum amatör bir iş için iyi ilerleme ama fikrimi sorarsan kaplamalı halini daha çok seviyordum
    rm125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük emek var, fakat bu işler tekrarlayarak hata yaparak ilerliyor.Sonra ki projelerde ince işçilik dahada kaliteli olacaktır.Elektrik tesisatı ile ne kadar uğraşıtığınızı tahmin edebiliyorum, ama güzel toplamışsınız..
    Airbrush seti ve kompresör benim olmadığı için sık sık deneme şansım yok ama elimizden geldikçe yapmaya çalışacağım. Elektrik tesisatı basit geliyor ama ilk öğrenirken zorlanıyordum. Baba mesleği olduğundan elektrik basit benim için. teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:37 ----------

Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki arkadaşların dediği gibi olsaydı daha pürüzsüz daha canlı gözükebilirdi. Ama bence bu haliyle daha bir güzel, sanki bir kaç savaş görmüş gibi efekti tam olarak yakalamışsınız. Çapır tarzım değil ama yaptığınız tasarımı bir nakede yapmayı hep istemişimdir. Egzozdaki yırtık bez,lastiklerdeki soluk şerit , eskiyi andıran efekt, bir kaçta kurşun izi şeklinde efekt uygularsanız bence müthiş olur. Bu tasarımu tuttum bence çok başarılı.
    teşekkürler. Savaş efekti vermeyi çok istiyordum. Kurşun efekti yapacaktım fakat heyecen yapıp sabırsızlıktan es geçtim. Zaten denemeydi. Motorun renkleri güneşte çok belli oluyor ve gece ise kamufle oluyor. Tam istedğim özellikte oldu. Yapabildiğim işin kalitesi çok tartışılır fakat deneme amaçlıydı. Ben hiç bir motoru satmayı düşünmediğim için farklı uygulmalarda bulunacağım. Bir de bana özel olmasını seviyorum. Hatası da başarısı da benim emeğim olduğu için değerli oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:42 ----------

Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başarılı dostum amatör bir iş için iyi ilerleme ama fikrimi sorarsan kaplamalı halini daha çok seviyordum
    kaplama çok dayanıksız en küçük dokunuşta çiziliyor ve sökülüyordu. Bir de kir çamuru çok fazla tutuyordu. Geri dönüşümşüz işler yapıyım dedim teşekkür ederim
    yulis bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Beyler , lütfen emeğe saygı . rm 125 kardeşim ellerine sağlık . Kaç kişi hiç emeklemeden yürümeye başladı? Daha ileride harika şeyler
    yapacağına adımın Ali olduğu kadar eminim. Ne olur içindeki bu sanat aşkını hiç köreltme. Selamlarla.
    rm125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler , lütfen emeğe saygı . rm 125 kardeşim ellerine sağlık . Kaç kişi hiç emeklemeden yürümeye başladı? Daha ileride harika şeyler
    yapacağına adımın Ali olduğu kadar eminim. Ne olur içindeki bu sanat aşkını hiç köreltme. Selamlarla.
    Estağfurullah eleştirilere her zaman açığım. Böyle böyle geliştireceğiz. Teşekkür ederim. Selamlar
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar kaskımı da Fury ile uyumlu hale getirmek istedim. Fakat daha açık ana renk olmasını istedim. Motorun rengi baya koyu olmuştu. Elimde kompresör yoktu. bu yüzden 1 numara fırça ile boyadım. Zaten salaş bir görüntü sevdiğim için fırça ile kafam rahat şekilde boyadım. Sadece şablonları boyarken sıkıntı çektim püskürtme olmadığı için. istediğim tonda sarı sprey boya bulamayınca fırça ile giriştim. En son üzerine de parlak vernik sprey ile 3 kat attım. Bu yeşil tonuna sarı ekleyince daha hoş gözüküyordu. Mühimmat çantalarındaki yazılar genelde sarı tonda yazıldığı için bir kaç detay ekledim. Jantlardaki sarı efektler de giderken çok hoş görüntü saçıyor.
    Bu arada işlemleri Berkent kardeşimle birlikte yaptık. Bazı fikirleri de Cafer kardeşim verdi. Yardımları için teşekkür ederim.
    Detaylarla ilgili farklı fikirlere de açığım.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskla birlikte bir kaç level daha atlamış, emeğine sağlık.
    Motor bloğuna eskitme yapmayı düşündün mü? Ben olsam kromajlı veya yeni görünen hiç bir şey bırakmazdım
    rm125 bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250
    benzinden etkileniyor mu bu boya ?
    rm125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskla birlikte bir kaç level daha atlamış, emeğine sağlık.
    Motor bloğuna eskitme yapmayı düşündün mü? Ben olsam kromajlı veya yeni görünen hiç bir şey bırakmazdım
    Teşekkür ederim. Eskitme derken nasıl bir şeyler olabilir? bazı ön maşadaki kromajlar hoşuma gidiyor ondan dolayı onlara dokunmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzinden etkileniyor mu bu boya ?
    Hayır. İçine zaten boya sertleştiricisi de koydum. Üzerinde de kat kat vernik var.

Motosikleti
    xv250
    verniğin markasını özelden atarmısın ben de vernik yaptım ama benzin damlayınca kalktı
    rm125 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rm125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Eskitme derken nasıl bir şeyler olabilir? bazı ön maşadaki kromajlar hoşuma gidiyor ondan dolayı onlara dokunmadım. [COLOR="Silver"]

Hoşuma gitti çalışma, bir sürü emek var. O yüzden izninle belki daha iyi fikirlere ışık olur amacıyla daha uzun yorum yapayım.
    Yapılan çalışma 'askeri' anlayışta. İlk başta motor boyansa nasıl olur dedim ama bloğun grisi uçakların kamuflajı renginde olunca vazgeçtim.
    Fury savaşta sağı solu sürtülmüş, mermi izleriyle dolu bir tank. Oralar da pas yapmıştır. Belki yan kapaklara o metal yüzey düşünülerek biraz pas efekti verilebilir.
    Kromajlı, açık renkli parçalar yerini daha çok kamuflaj görüntüsüne bırakırsa görüntüdeki kalabalık azalacaktır.(Rütbeler, fury yazısı, ak-47 nin saırısı tamam ama janttakiler giderse daha güzel olabilir.)

Ayrıca agzozun uzunluğu çok iyi, tankın namlusu olmaya aday
    rm125 bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben son fotoğraflarla birlikte başarılı buldum. Profesyonel ekipmanlarla/işçilikle yapılmadığı için geliştirdikçe güzelleşeceğini düşünüyorum. Bir şeye başlamadan başarı gelmiyor. Bundan sonraki işlerinde işini kolaylaştırması ve zamandan kazanman için önerebileceğim şey, internette çok fazla sayıda görsel doküman mevcut. Direk çıktı alıp çalışılabilecek görseller var. Birazcık program bilgisiyle üzerinde rahatlıkla oynamalar yapılabilir. Bundan sonraki işlerinde teşvik vermesi amacıyla bu konuda yardımcı olabilirim. İyi çalışmalar.
    rm125 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler