Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

FURY: 2. Dünya Savaşı Bombardıman Uçağı efektli Airbrush Çalışmam

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şahsen beğenmedim, ama bu kötü demek değil. Böyle şeyler deneye deneye öğrenilir. Beğenmediğim bir iki noktayı açayım:
    1-Maskeleme için epey emek vermişsiniz ama maskeleme için kullandığınız bantın kalitesi iyi değil herhalde ki boyayı kaçırıyor. Mesela depodaki maskeler çok net, ama maskesiz hali oraya buraya boya bulaşmış gibi. Bu sizden çok malzeme hatası gibi.
    2-Siyah panellerde hem keskin siyah kullanmışsınız, hem de yeşilin içine doğru kaybolan siyah kullanmışsınız. Eğer, kskin sınır kullanmayacaksanız hiç maskelemeye gerek yoktu. Yakından püskürterek ince bir hat elde edebilir ve resimlerde gözüken siyah siyah geçişinin olmasını engelleyebilirdiniz.
    3-Fury'deki ağız olayının depoya taşınması. Evet, Fury'deki tasarım klasik ama o tasarım depo kapağının şekline uymuyor. Onu hafif değişiklerle depo hatlarına uyumlu hale getirseniz daha güzel olurdu. Sonuçta klasik diye tıpa tıp aynı şekli kullanmaya gerek yok. Renkler ve ana hatlar tuttuğu sürece konuya hakim olan herkes Fury olduğunu anlar zaten.

Not: İlk denemenizi klasik bir cruiser'da değil, Kanuni'de yapmanız iyi olmuş.
    rm125 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verniğin markasını özelden atarmısın ben de vernik yaptım ama benzin damlayınca kalktı
    Markasını bilmiyorum. Boyacıdan şişeye doldurttum bu sırada markasına dikkat etmedim ama oto boya ustaları da o esnada boya ıvır zıvırları oradan alıyorlardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:28 ----------

Alıntı Greenut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben son fotoğraflarla birlikte başarılı buldum. Profesyonel ekipmanlarla/işçilikle yapılmadığı için geliştirdikçe güzelleşeceğini düşünüyorum. Bir şeye başlamadan başarı gelmiyor. Bundan sonraki işlerinde işini kolaylaştırması ve zamandan kazanman için önerebileceğim şey, internette çok fazla sayıda görsel doküman mevcut. Direk çıktı alıp çalışılabilecek görseller var. Birazcık program bilgisiyle üzerinde rahatlıkla oynamalar yapılabilir. Bundan sonraki işlerinde teşvik vermesi amacıyla bu konuda yardımcı olabilirim. İyi çalışmalar.
    Teşekkür ederim boya konusu hiç alışık olduğum bir iş değil, nette araştırmalar da yaptım fakat tecrübe konusu olmayınca... En azından hep projelik bi motosiklet var ona güvenerekten el alışkanlığı kazanmaya çalışıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:32 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen beğenmedim, ama bu kötü demek değil. Böyle şeyler deneye deneye öğrenilir. Beğenmediğim bir iki noktayı açayım:
    1-Maskeleme için epey emek vermişsiniz ama maskeleme için kullandığınız bantın kalitesi iyi değil herhalde ki boyayı kaçırıyor. Mesela depodaki maskeler çok net, ama maskesiz hali oraya buraya boya bulaşmış gibi. Bu sizden çok malzeme hatası gibi.
    2-Siyah panellerde hem keskin siyah kullanmışsınız, hem de yeşilin içine doğru kaybolan siyah kullanmışsınız. Eğer, kskin sınır kullanmayacaksanız hiç maskelemeye gerek yoktu. Yakından püskürterek ince bir hat elde edebilir ve resimlerde gözüken siyah siyah geçişinin olmasını engelleyebilirdiniz.
    3-Fury'deki ağız olayının depoya taşınması. Evet, Fury'deki tasarım klasik ama o tasarım depo kapağının şekline uymuyor. Onu hafif değişiklerle depo hatlarına uyumlu hale getirseniz daha güzel olurdu. Sonuçta klasik diye tıpa tıp aynı şekli kullanmaya gerek yok. Renkler ve ana hatlar tuttuğu sürece konuya hakim olan herkes Fury olduğunu anlar zaten.

Not: İlk denemenizi klasik bir cruiser'da değil, Kanuni'de yapmanız iyi olmuş.
    Öncelikle teşekkür ederim. Benim ki tamamen acemilik. Boyadır banttır... Mesela bandı kurumadan almak gerekiyormuş. Kuruyunca çatlatıyor. bu da oluyor ki tecrübe 1 O şerit püskürtmeyi de nette izledim fakat uygularken anladım ki sadece izlerken basit hadi len ben bile yaparım dememekk gerekmiş, tecrübe 2 Bu ağız olayını detaylandırabilir misin? Tam anlayamadım

Not: Klasik bir cruiser de var fakat benim için Fury daha özel çünkü kmsi 99.999km iken iptal edilip sol taraftan başka km taktım. O rakamlar gitmesin diye onunla da 31k km'de yatırdığım için dağıldı. Şimdi km saatsiz geziyorum. Sadece hissedebildiğim hızda.. 130k+ km ye sahipseniz o motosiklet sizden bir parça oluyor ve her şeyi onunla yapmak istiyorsunuz sadece eskisi gibi uzun yollar çekilmiyor

Küllüklerim, Fury'den çıkma

3 adet silindir, 2+2 piston, karbüratör, baskı seti,krank, blok, eski bujiler, 2 adet üst kapak... vs

Debriyaj balatalarım...

Ve hepsini kendim yapabilmemi sağlayan arkadaşlarım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler