Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik zinciri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250 Mct
    Öncelikle Merhabalar.

Arkadaşlar malum kış ayları sıkıcı geçtiği için amatörcede olsa birşeyler yapmaya çalıştık. Umarım daha etkili ve kullanımı basit birşey yapacağız. Şimdilik deneme şansımız olmadı bir iki fotoğraf paylaşacağım 😊 En kısa zamanda kar üzerinde videomuzuda paylaşacağız şimdilik malesef bu kadar. Üzerinde uğraştığımız yeni uygulamayıda en kısa zamanda paylaşacağız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kar tipi dişli lastik yeterli bence, bunlara gerek yok. Mutlaka zincir olsun diyorsanız da bu zincirin sıklığı yetersiz olmuş pek bi işe yaramaz. Gittigidiyorda Ybr Cbf tipi motorlar için kar zinciri vardı bakabilirsiniz.

Motosikleti
    250 Mct
    Hazıra kaçmak istemedim pek işin açıkçası hemde vakit öldürmüş olduk. Evet sıklık konusunu bende düşündüm ama söylediğim gibi henüz sadece yapım aşamasında . Öneriniz için teşekkür ediyorum bu arada

white_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Motora kar zincirinden ziyade daha kullanışlı birşey lazım..dönen bir tekerlekte zincirin kopması kötü bir kazaya sebep olabilir..kullandığınız bölgede 2 ay gibi bir süre kar yerden kalkmıyorsa size önerim çivili lastik kullanmanız olacaktır

Motosikleti
    250 Mct
    Çivili lastik kardan daha çok buzda etkili olur düşüncesindeyim. Kopma sorunu konusunda haklısınız gerçekten tehlikeli olabilir. Daha sağlıklı birşey bulana kadar dikkatli bir şekilde denemeye çalışacağım şimdilik

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    250 Mct
    Arkadaslar tekrar merhaba Yeni bir modelle karsinizdayim umarim begenirsiniz

Arkadaslar toplam maliyeti merak edenlere soyleyeyim
    Zincir -6TL
    Baglamada kullandgm Demirler -15 TL
    Lastik -Ucretsiz

Yarinda nasipse videomuzu paylasacagim
    salvador_ bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    O lastik kamyon çadır lastiği. Sana tavsiyem onu değiştir. Bende çadıra onu kullanıyordumda o kadar dandik bi lastik olamaz. Eritip dökülen lastik o bikaç güne çürür kopar. Onun yerine şambrelden kesme lastik var ondan al. Lastiği nerden aldın bilmiyorum ama aynı yerde olması lazım. Şambrelden kesme lastik kolay kolay çürümez kopmaz. Lastik tanıdık gelince bi yazayım dedim.

gezginybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250 l
    Bu iş görüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

yukarıda linkte verilmiş yuvarlak çadır lastikler tekerleği takılmış motosiklet tekerini sökmeden olmaz saten, hem kullanışsız,kancalı ya da kıipsli lastik olsa iyi olur.
    Benimkinde arka teker itiş gücünü verdiği ve zencirin lastikten kaymaması için ''yandan gerdirme lastiği'' şart, önde şart değil ama ses yapmama ve daha rahat dönme adına iyi olur, bunlar sıkı geçirilmiş lastik zinciri için gevşek ve bol ise saten yandan gerdirme lastiksiz olmaz diyebiliriz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)