Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benim çirkin bobberım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Merhabalar,
    Şifremi unutmam ve bulamadığım için sinir olmam sebebiyle forumdan epeydir uzak kalmıştım. Bu sürede tabi ki neredeyse her gün motosiklet üzerinde geçirdim. Ancak yazın iş güç yoğunluğundan foruma vakit de bulamıyordum. Bugün şifremi tekrar buldum ve bir süredir eğlenmek için uğraştığım motosikletimi paylaşmak istedim.
    Söz konusu motosikleti 2009 da sıfır olarak aldık. O zamandan beri yaz kış bindik artık miadını doldurdu. Trafikten çektik plakasız şekilde bisiklet niyetine biniyorduk. Biraz değişiklik arayışı biraz da grenajların kırılmış olması sebebiyle sökmeye başladım.Şasisini kısaltıp, koltuğu yanlardan ve üstten traşlayarak tek kişilik bir hale getirdim. Elimde boşta duran devir saati vardı, onu bağlayarak aktif hale getirdim. Cree led far ve led arka stop taktım. Elcik ve gidon sonu aynalarını taktım. Yapım aşamasına ait pek fotoğraf yok zaten pek bir şey de yaptım denilemez 2-3 akşam iş çıkışı uğraşıp keyif aldım. Sonuç olarak ilgi çekici ve kullanması keyifli bir motosiklet çıktı ortaya.

Temsili sıfır halinin fotoğrafı;

İşlemler;
    Soyulmuş hali;

Far takıldı;

Devir saati takıldı;

Şasi ve jantlar siyaha boyandı;

Ve son hali;

İşe gidip gelmelik günde 5 km kadar kullanıyorum. Çok özenle yapılmamış da olsa oldukça ilgi çekiyor. Sizlerin de iyi, kötü ve çirkin yorumlarınızı bekliyorum.

Plaka olmaması sebebiyle satmayı düşünüyorum. Plakalı 150-250 cc cross alıp onun üzerinde daha özenli şekilde özelleştirme yapmayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Baya değişik bişeymiş ya.Ben çok beğendim.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Şu modeli andırmıs biraz http://www.mondialmotor.com.tr/model/touring-motosiklet/125-aggressive

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Emeğine saygı duyorum.
    Umarım çok daha iyilerini yaparsınız.
    Egzozu biraz kesip kıvırsanız daha tatlı olur.Son olarak da güzel bir boya.(Şahsi fikrim)

Motosikleti
    Teşekkürler. Dediğim gibi çok özenilmedi en az masrafla keyifli bir şey yapmaktı amaç, düşündüğüm gibi de oldu. Aslında şasiyi tamamen çıplak bırakıp boyamak, hazır sökmüşken bloğu da boyamak vs başka işlemler de yapılırdı. Küçük daha hoş bir egzoz da takılabilirdi. Ama bu şekilde yaptığım emekler boşa gidecek hurda belgeli olduğu için rahatça trafiğe çıkamıyorum. Yeni alacağım motosiklette çok daha güzel işlemler yapacağım.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sele döşemesi dışında güzel görünüyor. oturup çekinince o yüzden güzel göründü gözümüze :D

Motosikleti
    Orjinal seleyi kestim sünger dağılmasın diye streçle sıkıca sardım ve üzerine buff geçirdim. Evet oturunca ve hareket halindeyken falan daha hoş geliyor göze. Tekken çok çıplak kalıyor cılız bir motor olduğu için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)