Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Otoser- Civciv

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    peugeot speedfight 2
    Kızak Güzelmiş Hocam :D

Bu Arada Tekme me Sorunu Karbüratör Ayarından Dolayı Olabilir Sen İyi Bir Motor Usatasına Götür Bi Ayarlasın Birde Öyle Dene Kolay Gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    benim proje de böyle giderse rafa kalkıcak. ama senin konuya her girişimde tekrara palazlanıyor içimde ki proje aşkı

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    tr100a Çorlu'da pek uzak yav. Bir diğer hayalim bobber jawa yaparsam gelebilirim. Ancak öyle görüşebiliriz. İnşallah diyelim.

-ZERO- Valla bazen bıkıyorum. Mesela geçen haftalarda bıktım. Satmayı bile düşünüyordum ciddi ciddi. Gerekirse zararına satıp kurtulayım dedim. Sonra işte kar yağdığı gün biraz turladım. Tüm hevesim tekrar yerine geldi.

Yigit Emre Video çekip atayım en iyisi o sorunu. Motor ustasına gidiyorum elektirikçiye git diyor. Elektirikçi zaten cins benle ne alakası var diyor. Sorunu kendim çözmeliyim yani. Ustanın biride statör ve beyin uyumsuz olabilir dedi. Hava gaz ayarını yaptım elimden geldiğince. Birden gaz verince boğuluyor. Yavaş yavaş gaz verip yüksek devire çıktığında ise eksoz patırdamaya başlıyor. Sanki devir kesici var gibi. Böyle birşey olabilir mi? Devir kesici oluyor mu bu motorlarda? Çalışma ritmide bozuk. Eski jawalar gibi ritimsiz çalışıyor bazen.

ByYlmzZz Böyle cins işle uğraşacaksan sanayide dolaşmaktan keyif almalısın. Bugün bi hırdavatçıya gittim. Küçük tornavida alayımda karbüratör ayarında kullanırım diye. Birde pütür aldım tabana izalosyon için kullanacağım. Her zaman olduğu gibi başıma birikenler soru soranlar oldu. Adamın biri geldi "seni hatırlıyorum bi parça arıyordun, neydi aradığın bulabildin mi?" dedi. "Abi ben aylardır sürekli parça arıyorum hangisiydi hatırlayamadım" dedim. Hakikaten öyle. Sürekli bi parça arama işi var. Mesela en basit örnek bugün benzin musluğunu temizledim. Temizlerken ara parçayı bozdum sökerken. Benzin kaçırmaya başladı. Tamir yerine yenisini alayım dedim. İlk önce Iveco kamyon servisine gittim bu nedir nerden bulurum diye. Massey traktörlerde ve jawa motorlarda olur dediler. Birkaç motor parçacısı gezdim. Eski jawa parçası bu ama bulamazsın dediler. Hatta biri devletin otoparkına git birinden sök dedi. Webasto ustasına gittim onlarda olur musluk diye. Ondada bulamadım. Birkaç hortumcu gezdim. En son adamın biri ilgilendi. Önceki sayfalarda çok arayıp bulamadığım yağ basınç hortumunu bulduğum adam. Uc uca ekledi musluğu çıkışı filan derken benimkinin benzeri oldu. Getirdim taktım halloldu. Ve ben bunları altımda bisikletle sanayiyi dolaşarak yaptım. Tanıdıklara uğradım çay içe içe gezdim. Birkaç saatimi aldı. Ha ben seviyorum zaten elim boştu esnafı ziyaret ettim. Bunlardan keyif almak lazım yani.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hocam, yaş kaç?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    26 yaşındayım
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tr100a Çorlu'da pek uzak yav. Bir diğer hayalim bobber jawa yaparsam gelebilirim. Ancak öyle görüşebiliriz. İnşallah diyelim.

-ZERO- Valla bazen bıkıyorum. Mesela geçen haftalarda bıktım. Satmayı bile düşünüyordum ciddi ciddi. Gerekirse zararına satıp kurtulayım dedim. Sonra işte kar yağdığı gün biraz turladım. Tüm hevesim tekrar yerine geldi.

Yigit Emre Video çekip atayım en iyisi o sorunu. Motor ustasına gidiyorum elektirikçiye git diyor. Elektirikçi zaten cins benle ne alakası var diyor. Sorunu kendim çözmeliyim yani. Ustanın biride statör ve beyin uyumsuz olabilir dedi. Hava gaz ayarını yaptım elimden geldiğince. Birden gaz verince boğuluyor. Yavaş yavaş gaz verip yüksek devire çıktığında ise eksoz patırdamaya başlıyor. Sanki devir kesici var gibi. Böyle birşey olabilir mi? Devir kesici oluyor mu bu motorlarda? Çalışma ritmide bozuk. Eski jawalar gibi ritimsiz çalışıyor bazen.

ByYlmzZz Böyle cins işle uğraşacaksan sanayide dolaşmaktan keyif almalısın. Bugün bi hırdavatçıya gittim. Küçük tornavida alayımda karbüratör ayarında kullanırım diye. Birde pütür aldım tabana izalosyon için kullanacağım. Her zaman olduğu gibi başıma birikenler soru soranlar oldu. Adamın biri geldi "seni hatırlıyorum bi parça arıyordun, neydi aradığın bulabildin mi?" dedi. "Abi ben aylardır sürekli parça arıyorum hangisiydi hatırlayamadım" dedim. Hakikaten öyle. Sürekli bi parça arama işi var. Mesela en basit örnek bugün benzin musluğunu temizledim. Temizlerken ara parçayı bozdum sökerken. Benzin kaçırmaya başladı. Tamir yerine yenisini alayım dedim. İlk önce Iveco kamyon servisine gittim bu nedir nerden bulurum diye. Massey traktörlerde ve jawa motorlarda olur dediler. Birkaç motor parçacısı gezdim. Eski jawa parçası bu ama bulamazsın dediler. Hatta biri devletin otoparkına git birinden sök dedi. Webasto ustasına gittim onlarda olur musluk diye. Ondada bulamadım. Birkaç hortumcu gezdim. En son adamın biri ilgilendi. Önceki sayfalarda çok arayıp bulamadığım yağ basınç hortumunu bulduğum adam. Uc uca ekledi musluğu çıkışı filan derken benimkinin benzeri oldu. Getirdim taktım halloldu. Ve ben bunları altımda bisikletle sanayiyi dolaşarak yaptım. Tanıdıklara uğradım çay içe içe gezdim. Birkaç saatimi aldı. Ha ben seviyorum zaten elim boştu esnafı ziyaret ettim. Bunlardan keyif almak lazım yani.
    ben senin gibi mekanik detaylara girersem zaten sanayi tanidiklari sart olacak benim ki daha cok kaporta bolumu ve onu da kendi garajimda ya da evimde yapacagim hatta basladim bile

özellikle fiberglass işine aşırı merak saldım.sanayiden polyester-sertleştirici-cam elyafı edindim..hatta tr100a abim sağolsun telefonla aradı nasıl yapacağımı da anlattı sağolsun..şimdi evde depo göçüklerini düzeltmeye başladım

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    İşte bendede o yok. Nasıl yapılacağını bilmiyorum onların. Sizin tecrübelerden yararlanacağım artık zamanı gelince. Civcivin ön tamponuna 150 lira verdim mesela. Nasıl yapılacağını bilsem kendim yapardım hem ucuz olurdu hemde daha güzel olurdu.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    İşte bendede o yok. Nasıl yapılacağını bilmiyorum onların. Sizin tecrübelerden yararlanacağım artık zamanı gelince. Civcivin ön tamponuna 150 lira verdim mesela. Nasıl yapılacağını bilsem kendim yapardım hem ucuz olurdu hemde daha güzel olurdu.
    kesinlikle haklısın.benim motorun arka çamurluğu yer yer 300 liraya kadar çıkıyor kanıma dokundu.bende bunu kendim yapıcam dedim.fiberglass'ın en güzel yanı da şu ; bir defa kalıp çıkarıcaksın ve onu hep kopyalayacaksın.tampon kırıldıkça bir saatini verip yenisini hemen dökebileceksin..
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Motosikleti
    peugeot speedfight 2

Videoyu At Ama Devri Bir Anda Artırınca Boğuluyorsa Buji Ye Bi Bak Belki Eskimiştir Ani Ateşlemiyo dur Beyinle Filan Alakasının Olduğnu Düşünmüyorum Kolay Gelsin :D

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kırılınca tamirde edebilirsin. Hiç uğraşmazsın dökmeyle. Benim otoserinki plastik tampondu tamirle uğraşmadım. Fiberglas olsa tamiri mümkündü.

Günlerdir her akşam facebooka video yüklemeye çalışıyorum. Olmuyor bir türlü. Bugün youtube yükleyeyim dedim dakikalardır bekliyorum %8 oldu. İnternette hızlı ama niye yüklenmiyor bilmiyorum. Dursun bakalım yüklenirse karda kaydığım videoyu ekleyeceğim. Motor videosu çekemedim henüz.

Bugün malum pazar. Erkende uyanmıştım. Son günlerde ortalıkda kar var. Araba tabandan su aldı. Boya ile izolasyon yapmıştım faydası olmamış. Pütür diye tabir edilen şeyden aldım. Graves mi ne yazıyordu üstünde. Tabanı tekrar kaldırdım. Tel fırça ile iyice temizledim.

O malzeme normalde kendi özel tabancası ile uygulanır. Kamyonda görmüştüm ilk. Sonra ben bunu civcivde uygularım dedim. Kazadan sonra kaportacı tekerin üstüne atmıştı. Çok iyi izolasyon sağlıyor.Tekerden çıkan sular kaportayı çürütmüyor. İşte onu tüpden döküp fırça ile yedirdim her yere. Kuruyunca baya güzel oldu. Döşemeci arkadaştan yeni yer muşambası almıştım onuda kestim yarın takarım artık.

Benim esas sorunum malum motor. Motordaki arıza şu şekilde. Gazı yavaş yavaş verdiğimde yüksek devire çıkınca eksoz patlamaya başlıyor. Ama hızlı bi patlama. Tabiri caizse patırdıyor. Birden gaz verincede stop etmiş gibi oluyor. Boğuluyor baya. Sitede baya araştırdım çözümü bulamadım. Üst kapakda yağ sızıntısı vardı onu söktüm sıvı conta sürüp tekrar yerine taktım.

Birde karbüratör iğnesi ile oynayayım dedim. Malum 5 yer var. Üçüncüdeymiş sekman. Onu beşinciye aldım. Yani benzin yetiştirmiyorsa diye daha çok benzin vereyim dedim. Taktım denedim biraz düzelme oldu gibi. Yine yapıyor patırdamayı. Ama eskiye nazaran daha yüksek devirde yapıyor. Devir saati olmadığı için bilemiyorum kaç devirde yaptığını. Bu motorlarda devir kesici oluyor mu? Yada başka neyden olabilir?

Motor işini bi türlü çözemiyorum. Onu çözsem diğerlerine sıra gelecek. Birde ben benzini açtığım için fazla benzin gidecek. Fazla yakması haricinde bir sorun olur mu? Motorun fazla ısınması gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Bujiyi değiştirdim bu arada. Eskisi baya kararmıştı. Şimdi bugün birde motorun solunda yağ atmaya başladı. Onunda sebebini bulmam lazım.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    ''Birde ben benzini açtığım için fazla benzin gidecek. Fazla yakması haricinde bir sorun olur mu? Motorun fazla ısınması gibi.''
    Gaz iğnesini oynadığın için çok daha güzel gaz yiyip çok daha fazla yakar. Her hangi bi ısınma olacağını sanmıyorum. Tasarruflu olmasını istiyorsan hava ayarını yaptırırken 3. dişe alıp öyle yaptırmayı unutma, ha yok gaz yesin diyorsan 5. dişte yaptır ayarı. Patırdama nasıl bi patırdama pek anlayamadım ben video falan olsa fikir yürütebilirim ama burdan bi tavsiye de bulunamayacağım. Tekrardan eline sağlık kızakta fena olmuş

Motosikleti
    peugeot speedfight 2
    Kırılınca tamirde edebilirsin. Hiç uğraşmazsın dökmeyle. Benim otoserinki plastik tampondu tamirle uğraşmadım. Fiberglas olsa tamiri mümkündü.

Günlerdir her akşam facebooka video yüklemeye çalışıyorum. Olmuyor bir türlü. Bugün youtube yükleyeyim dedim dakikalardır bekliyorum %8 oldu. İnternette hızlı ama niye yüklenmiyor bilmiyorum. Dursun bakalım yüklenirse karda kaydığım videoyu ekleyeceğim. Motor videosu çekemedim henüz.

Bugün malum pazar. Erkende uyanmıştım. Son günlerde ortalıkda kar var. Araba tabandan su aldı. Boya ile izolasyon yapmıştım faydası olmamış. Pütür diye tabir edilen şeyden aldım. Graves mi ne yazıyordu üstünde. Tabanı tekrar kaldırdım. Tel fırça ile iyice temizledim.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...04&oe=59093758

O malzeme normalde kendi özel tabancası ile uygulanır. Kamyonda görmüştüm ilk. Sonra ben bunu civcivde uygularım dedim. Kazadan sonra kaportacı tekerin üstüne atmıştı. Çok iyi izolasyon sağlıyor.Tekerden çıkan sular kaportayı çürütmüyor. İşte onu tüpden döküp fırça ile yedirdim her yere. Kuruyunca baya güzel oldu. Döşemeci arkadaştan yeni yer muşambası almıştım onuda kestim yarın takarım artık.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...5b&oe=590D9F99

Benim esas sorunum malum motor. Motordaki arıza şu şekilde. Gazı yavaş yavaş verdiğimde yüksek devire çıkınca eksoz patlamaya başlıyor. Ama hızlı bi patlama. Tabiri caizse patırdıyor. Birden gaz verincede stop etmiş gibi oluyor. Boğuluyor baya. Sitede baya araştırdım çözümü bulamadım. Üst kapakda yağ sızıntısı vardı onu söktüm sıvı conta sürüp tekrar yerine taktım.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...96&oe=58DDA8EE

Birde karbüratör iğnesi ile oynayayım dedim. Malum 5 yer var. Üçüncüdeymiş sekman. Onu beşinciye aldım. Yani benzin yetiştirmiyorsa diye daha çok benzin vereyim dedim. Taktım denedim biraz düzelme oldu gibi. Yine yapıyor patırdamayı. Ama eskiye nazaran daha yüksek devirde yapıyor. Devir saati olmadığı için bilemiyorum kaç devirde yaptığını. Bu motorlarda devir kesici oluyor mu? Yada başka neyden olabilir?

Motor işini bi türlü çözemiyorum. Onu çözsem diğerlerine sıra gelecek. Birde ben benzini açtığım için fazla benzin gidecek. Fazla yakması haricinde bir sorun olur mu? Motorun fazla ısınması gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Bujiyi değiştirdim bu arada. Eskisi baya kararmıştı. Şimdi bugün birde motorun solunda yağ atmaya başladı. Onunda sebebini bulmam lazım.
    Bu Motorlar Karbüratörlü Olduğundan Devir Kesici Yok. Devri Daha Çok Ses Den Anlaşılır (Bu Arada Otoser Viteslimiydi :D )

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Sıfırdan bir araç yapsaydı iz daha ucuza gelirdi..

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Saatler sonunda bir video yüklemeyi başardım onu paylaşayım.

Yarın vakit bulursam inşallah motorun videosunu çekeyim paylaşayım. O zaman daha iyi fikir yürütebilirsiniz. Bu videonunda sonunda biraz belli oluyor. Sabit gazda bi gaz kesme durumu var. Ben denemek için beşinci dişe aldım. Belki patırdamaya faydası olur diye. Geri eski haline alırım artık duruma göre.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Otoser 4 ileri 4 geriydi. Bu 5 ileri 5 geri.

Sıfırdan araç daha ucuza gelirdi ancak ona plaka alamazdım. Gerçi bununda akıbet belli değil. Yeni motor muayeneden geçmezse bide o uğraştıracak.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    bu araçla yanlamak çok zevkli olur tabi orada ki direğe girmeye ramak kalmıştı

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Aynen valla orjinali bozulacaktı az daha

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Otoser konusuda yılan hikayesine döndü. Benim kötü bi huyum var. Anlık karar verip hemen yaparım. Sabredemem. Sonra pişman olurum ama iş işten geçmiş olur.

Bu yeni motor konusuda öyle oldu. Bir gün biraz usta gezdim anlayanı bulamayınca iki zamanlıdan sinirlendim hemen motor siparişi verdim. Sonra onu uydurmaya bir sürü para ve emek gitti ne yazık ki. Ve hala bir türlü uyduramadım. Yapılacak işler var.

-Devir saati yapılacak.
    -Hız göstergesi yapılacak ki bu büyük bir sorun.
    -Kalorifer yapılacak.
    -Soğutma sistemi yapılacak.
    -Motor titreşimi için takoz yapılacak.
    -Motor yağ kaçırmaya başladı o bulunacak. Tamir edilecek.
    -Motorun patırdaması büyük bi sorun. Bikaç usta gezdim oda beni deli etti. Biri diyor elektirikten ona git. Elektirikçi başka bişey diyor. Forumu araştırıyorum subaptan olabilir karbüratörden olabilir vs vs.
    -Tüm bunları halletsem muayene meselesi var. Motor marşa basınca bağırıyor "ben çin malıyım" diye. Muayenede kesin ayıkırlar.

Yani iki zamanlıyla uğraşmayayım derken daha büyük sıkıntılarla uğraşıyorum. Daha da uğraşacağım. Bugün motoru sökmeye karar verdim. Eski motorun tüm parçalarını yarın Kayseri'ye yollayacağım. Ustası iyi bi baksın gerekirse sıfırlasın. Elektronik ateşleme olursa onu yapsın. Geri eski motorunu takacağım. Çünkü artık uğraşacak durumum kalmadı. Çevremden çok tepki görüyorum artık hak vermeye başladım. Bu sene evlenmeyi düşünüyorum buna harcadığım parayla altın alsaydım nişanlanınca hatunun koluna takmaya bilezik olurdu kenarda. Arabayı aldığıma pişman değilim de motor uydurma işinden pişmanım. Motoruda internete ilana veriyorum satılırsa satılır artık. Satılmazsa yazın onla bi araba yapar öyle satarım. Yakın arkadaşım bi araba yap köyde bineceğim dedi. Beş bine anlaştık.

Sonuç olarak öfkeyle kalkan zararla oturur. Bana biraz zararlı oldu bu motor işi. Tornacıya verilen para çöpe gitmiş olacak. Motor parası önemli değil o satılır/kullanılır. Verdiğim emekte önemli değil seviyorum ben uğraşmayı.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen sene reno 11 i alıcının ayağına götürürken nissan micraya arkadan vurdum (hayatımda ilk kazam) 2bin tl gitti 2 ay önce 3bin tl uctu boşu boşuna çıkacağı varsa bir şekilde gidiyor

Evlenene ve ev alana allah yardım ediyor

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Aynen öyle. Allah daha büyüğünden korusun diyip geçiyoruz. Geçen ay şöför kaza yaptı. Birde tek başına kaza yapınca sigortada karşılamıyor. Durduk yere 3 bin çıktı. Çıkacağı varsa çıkıyor. Ama eğer duramasaydı da uçurumdan uçsaydı ne araba kalırdı ne adam. Allah daha büyüğünden korusun cümlemizi. Video atayım sizde şaşırın.

https://www.facebook.com/Otukenli68/videos/vb.100003035112139/1040789812698846/?type=3&theater

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o yola yuvarlanan ne kayamı ?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Erciyesten inerken balatalar ısınmış. Arabayı durdurmak için sağa sola vurmuş. (Freni patlayan/ısınan kamyonda onu yapmak gerek)

Yol kenarında gece kaya sanmış vurmuşda kaya değilmiş. Bulgur dövdükleri taş var ya hani. Onu dekor amaçlı restoran önüne koymuşlar.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)