Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Fox 100cc diriltme çalışmaları... :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    furcanoco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni elite100 ve fox100 cub
    herkeze hayırlı geceler değerli forum üyeleri
    bundan 3 hafta önce 2009 yılında sıfır km aldığım kanuni elite motorumu sattım ve başladım yeni bir cup arayısına kanuniden yeterince memnundum tekrar bi kanuniyle devam etmek istedim fox almaya karar verdim
    Kanuninin nesinden mumnundu diye sormayın yamaha crypton 2 sene önce 3800 liraya satılırken kanunii eliteler 3200 liraya satılıyordu.. eliteme 35 bin km bindim, 25bim km de bujisi ilk defa değişti, bindiğim sure boyunca motoru sadece bi defa açıldı o da debriyaj balatasından dolayı inadına saglam motor üretmişler onu anladım...
    Fox uygun fiyatlı düşük km li bulduk almaya gittik ama motor 1 senede inanılmaz derecede hor kullanılmıs görünce içim acıdı motorumuzu aldık cıktık yola yasadığım sehire 150km uzaktaydık nolur nolmaz yagını değiştirdik yola cıktık...
    [IMG][/IMG]

mola verdik egsoz çürümüş fena halde ses yapıyordu..

memlekete varır varmaz motorun komple plastik aksamını söktüm eve yıkamak üzere cıkardım... yıkayıp temizlendikten sonra ki foto

[IMG][/IMG]

ertesi sabah erkenden kalkıp motorun sıyıran debriyaj balataları ve tekrar yag değişimi için servise götürdüm... gitmişken motoru yag cözücüyle yıkattım ama nafile yarın mozotla komple kendim yıkayacağım.
    stop lambası ön far ön çataldaki boşlukta yapıldı..

[IMG][/IMG]

sıra geldi çürüyen egsozu toparlatmaya hiç ugrasmadan cin malı bi egsoz buldum uygun fiyata takmayı düşündüm kaportacıya gittim egsoz tam motora gmre ayarlanacak yeni ayaklar kaynatılacak vazgeçtim duruşu hoşuma gitmedi(motorun üstünde takılı olan takmaya yeltendığım egsoz yerdeki kend egsozu)
    egsoz kaçparalık sey al demeyin motorun egsozunun suanki fiyatı 467tl doğru duydunuz 467tl o yuzden bu çürük egsozu toparlamaya calısacağım.

abilerim kardeşlerim sizden bi kaç yardım isteyeceğim motorun plastik aksamında kopuk parçalar var bunları birleştirmede lehim makınası ve hoparlör kapağı kullanmayı düşünüyorum plastik kaynağı gibi yani pilastiklerde kullanılabilecek en iyi yapıştırma yolu hangisidir?

ve egsozu temizleyip zımparayıp boyamayı düşünüyorum ısıya dayanıklı boyalar iş görürmü kullanan varmı ? hangi marka boya almalıyım yardımcı olacak bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim...

gelişmeleri paylaşacağım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba kb100-6 cup
    hoparlör kapağındaki telleri tüpün üzerinde ısıtıp kırık veya çatlak parçanın arkasından hemen 5, 10 saniye içinde gömün hemen soğuyorlar ben bu sayede arabanın karlığını tamir ettim önden çatlağın içini slikon ile doldurup üzeirine macunla düzeltip zımpara yaptınız mı tamam boyarken plastik astar atıp boyayın yoksa boyalar atar kolay gelsin

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Bu egzosun, içinden gelen ses için 4 bin km civarı, kararması için de 500 km civarı bir süreci var malesef.Ses olayının dışında motor girişindeki vidaları birçok kez kırdı.Kısacası kronik bir sorunu var egzos kısmında.Servis yeni egzos ile değişim yapsa da çok çabuk karardı.Ben çözümü(Egzos üzerindeki krom kapağı otobanda düşürüp, yenisinin de satılmadığını görünce) heat wrap dediğimiz şeyler ile bulmaya çalıştım ve siparişini verdim.İçinden gelen o ses, çürümeden meydana geldiği için yapacak birşey yok lakin dıştan görünen o kötü görüntüyü de heat wrap ile kapatacağımı düşünüyorum.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Kolay gelsin bitince fotoğrafları at tekrardan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)