Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2010 CBR 125R'ye CBR 250R motor gövdesi aktarılma

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar benim ilk göz ağrım olan ve değiştirmeyi düşünmediğim 2010 Honda CBR 125R var, fakat motorun orjinal gideri biraz düşük olduğu için bu motora CBR 250R komple motor gövdesini (Kazalı veya Pert olmuş olan) aktartmak istiyorum.. Amaç uzunyolda tatlı bir sürüş ve 130-140 kadar gider elde etmek, CBR 250R motorunu benim CBR 125R yerine aktarabilir miyiz yani uyumda sorun olur mu konu hakkında yardımcı olur musunuz..? Şimdiden Teşekkür Ederim..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sanki elinde fazladan cbr 250 nin motor blogu varmış gibi yazmişsın. Hayaller üzerine açılmış bir başlık.
    Ama diyelim ki çıkma blok buldun yine de çok masraflı olacak ve uyum sorunu çıkartacaktır. Motorunu sat, cbr 250 al. En temizi.
    ramcixx ve Maslak bunu beğendiler.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Gereken cevap verilmiş.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    amaç maliyetse anlamsız, hobi ise de eğlenceli, öğretici ve bir o kadar da maliyetli olabilecek bir proje olmuş.

Şanzıman ne olacak? şaseler tamamen aynı değilse ve 250'lik blok şaseye girmezse ne yapacaksın? 250'lik blok 125'e göre ne kadar daha ağır ve bu ağırlık 125'in kasasına uygun mu? motorun şaseye bağlantı yerleri aynı mı, eğer değilse nasıl bağlıyacaksın? vb vb bu problemler listesi uzar gider.
    jagerbull bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en önemli ruhsat işi trafik çevirdi şaşe numarasına baktı ruhsattakiyle farklı çıkınca ne yapacaksın
    murad13 ve jagerbull bunu beğendiler.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    gecen sene hatırladığım kadarıyla yeni kasa 125r a cbr 250 motoru takılmıştı pistte yarışmak için . istanbulpark da ve izmirpark da yarış takip eden arkadaşlarımız varsa hatırlarlar. sadece yarışmak için kilo avantajından dolayı mantıklı ama öteki türlü mantıklı gelmiyor bir de yeni kasa da değil motorunuz.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    hocam dırtek sat 250 al daha ucuz olur.dıyelım buldum motor blogunu cıkma pert 1500-2000 den asagı bulamazsın.hadi buldum sase baglantıları uymaz o blok senın motorun sase kısmına sıgmaz ozaman ne yapacaksın.

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resmiyet hariç sıkıntı olmaz arkadaşlar neden bloğa takıldı anlamadım veyada ben sizin mesajınızı 4-5 defa okumama rağmen yanlış anladım

resmiyet aslında en kolay iş, motor bloğuna göre yeniden ruhsat çıkacak sadece,

bloğu kasaya yerleştirmek daha zahmetli iş

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı viperking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resmiyet aslında en kolay iş, motor bloğuna göre yeniden ruhsat çıkacak sadece,

bloğu kasaya yerleştirmek daha zahmetli iş
    Keşke dediğiniz gibi olsa. Türkiye'de yaşadığımız gerçeğini unutmamanız gerek

Arkadaşlar ilginize Teşekkür ediyorum bende zaten mithrelios arkadaşın sorduğu soruların cevabını öğrenmek için bu forumda konumu paylaşmıştım, ama anladığım kadarıyla pek olumlu sonuç yok gibi bizim yine 2010 CBR 125R'ye binmeye devam..)

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    motor hacmini değiştir muhtemelen yurtdışında performans parçaları bulabilirsin onları getirttir.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    motor değişikliği için sanırım ankarada proje çizdiriyosun swap yapanlar öyle ypıyormuş sizde bir nevi swap işlemi yapmak istiyorsunuz motora uygun kulaklar yapılarak sorun çözüle bilir ama siz sadece blok değişimimi yapacaksınız yoksa komple motor mu blok dediğimizde sadece üst motor kastedilmiş oluyor şanzıman hariç

Şanzıman ikiside 6 vites değişiklik yapılmaya gerek var mı bilemiyorum gerekirse yaparım aslında, ama ben komple motor değişimi yapsam daha iyi olur sanırım, Ankara'da o dediğiniz yerin adresi yada telefonu var mı sizde..?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)