Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Custom ön teker mil kafaları =)

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar. Hazır havalar soğuk gidiyor nasılsa diye motoruma çok önceden aldığım fakat hava guzel biniyorum idare ediyor nasılsa diyerek takmadığım ön boğaz bilyalarını değiştirme kararı almıştım. Derken motoru lifte alıp başladım sökmeye taaki ön teker miline gelene kadar herşey güzeldi. Ama ön teker milinde işler değişti zira ustam önce mili locktitelayıp sonrada hayvan gibi sıkmış oldugu için 2 tane lokma harab etmemize ragmen sökemedik haliyle milin kafasıda yalama oldu son çare olarak milin kafasına 2 metre uzunlukta bır boru kaynatıp çevirerek açtık mili Berbat duruma gelen mili alıp atölyenın yolunu tuttum önce milin kafasına guzel uzunca sert malzemeden yapılmış olan somunu kaynattım güzelce. Fakat naparsam yapayım estetık bi şekilde kaynatamadım. Tek çare kaldı oda kusurlarımı gizleyecek parçalar üretmek gerisini resimler anlatsın =)) işleme aşamasındada resımler cekmek ısterdım aslında ama işe fazla kaptırmışım kendimi herşey bitince aklıma geldi. Henuz motora takmadım taktıgımda motor ustundekı resımlerıde atıcam saygılar =))) motorum virago 535 bu arada =)

ÖZALTIN ve dockerengin bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ee motorda nasıl duruyor =)

amortisör bacaklarındakı korozyonları temizleyip yerine takar takmaz paylaşıcam onuda =) hazır hava soğukken a dan z ye giriştimde motora

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    şahane olmuş. karşı tarafı sıkarken zarar vermeyin sakın. bi bezle ve boru anahtarıyla yapacaksınız herhalde?

önce elle sonuna kadar sıkıcam. sıktıktan sonra altta kalan kısmına bir işaret koyup kucuk bi delik delicem o delige tornavida tarzı bi demir sokup istediğim gibi sıkıcam =) hemde altta kaldığı için görunmemiş olucak =)o kısmın resımlerınıde eklerım takarken =)
    yasdal bunu beğendi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı mtbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce elle sonuna kadar sıkıcam. sıktıktan sonra altta kalan kısmına bir işaret koyup kucuk bi delik delicem o delige tornavida tarzı bi demir sokup istediğim gibi sıkıcam =) hemde altta kaldığı için görunmemiş olucak =)o kısmın resımlerınıde eklerım takarken =)
    Dikkat et fazla dönmesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Alüminyum değil mi o parça? düşme anında motoru sektirmemesi için oralara çok sağlam parçalar koymazlar genelde. Alüminyumsa iyidir.

valla bakıcaz artık ayarlıcaz bi şekilde =) evet aluminyum

SuperLigter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    ayaklık üretsene sen bize ya . elcik topuzu veya

Motosikleti
    Honda crf 250 L
    Garanti BHS mı o :D

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/123037-aradigimi-bulamayinca-kendim-imal-ettim-%3D.html

burda yaptıgım ayaklıklarda var =) kafanızda bi model varsa bi kaç çizimle istediğinizi yapabilirim =))

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

he yaa :D kurtulamıyoruz bankalardan =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

he yaa :D kurtulamıyoruz bankalardan =)

Bunlarda motorun üzerindeki halleri =)

Aykut009, ronnytechno ve izmirakar bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)