Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyosung GV250 Alarm Montaj (resimli anlatım)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Merhaba arkadaşlar yaz gelmeden motoruma alarm takmak istiyordum ve nihayet sipariş ettiğim alarm geldi ve hemen montaj işlerine koyuldum Başka takmak isteyen olursa diye resimlerini çektim elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

Bu Motorum:

Bu da takacağım inwells marka motosiklet alarmı:

Motorumuzun selesini ve yan kapakları dikkatlice çıkarıyoruz.

Önce alarmın kutusuna bir yer bulayım dedim fakat fazla boş yer olmadığı için biraz zorlandım açıkçası sonra motorun sol tarafında bir boşluk bulup oraya hem kendi yapışkanı hem de cırt kelepçe ile monte ettim kabloları da aradan sağ tarafa uzattım.

şimdi sıra kabloları bağlamaya geldi alarmın içinden çıkan şemadaki renklerle üzerindeki renkler birbirini tutmuyor o yüzden şemaya hiç bakmıyoruz.Bize lazım olanlar (+) ve (-) uçlar sinyal kabloları ve kontak kablosu alarmın uzaktan motor çalıştırma özelliği de var fakat ben gereksiz gördüğümden ve de marşa zarar verir düşüncesi ile bağlamayacağım.

İlk önce kıırmızı yani (+) kabloyu bağlıyoruz.ben bunu direk akünün kutup başına monte ettim.

Daha sonra siyah kabloyu yani (-) ucu biraz altta motorun kendi şase kablosunun bağlı olduğu vidaya monte ettim.

Şimdi sıra sinyallerde Aşağıdaki resimde gördüğümüz soketin üzerindeki yeşil ve siyah kablolar sinyal kabloları alarmın üzerinde iki sarı kablyu bu kablolara bağlayacağız yalnız kabloları sıyırırken dikkar edin kopabiliyor ben yankeski ile sıyırmaya çalıştığımda birini istemeden kopardım tekrar bağlamak zorunda kaldım tavsiyem sıyırma işini bir bıçak veya falçata ile yapın.

Kontak kablosunu da resimde görülen turuncu kabloya bağlıyoruz yani alarmın üzerindeki turuncu kabloyu resimdeki turuncu kabloya bağlıyoruz.

Ve sireni monte edelim siren hem göz önünde olmayan hem de su deymeyecek bir yerde olması gerekiyor malum yerimiz dar fakat bir yer bulup onuda kendi yapışkanı ile tutturuyorum.

Son olarak kabloları toparlayıp cırt kelepçe ile müsait bir yere bağlıyoruz

He unutmadan alarmın bir de kırmızı led ampulu var ben onu takmadım eğer yok o olmadan olmaz derseniz artık nerde gözünüze daha hoş gelirse oraya monte edersiniz size kalmış.

Artık montaj bitti şimdi yan kapakları ve seleyi takıp motoru toplayabiliriz.

Alarmın darbe ayarını yapmak isterseniz kumandanın kitleme ve panik butonuna aynı anda basıyoruz ve sinyaller yanacak bundan sonra kitleme(yani devreye sokma) butonuna her basışımızda sinyaller yanacak bir defa yanarsa az hassas dört defa yanarsa çok hassas yani dört kademe hassaslık ayarı var artık onu nasıl istersek öyle ayarlarız ayarlama bittikten sonra açma tuşu ile işlemi tamamlıyoruz.

Güle güle kullanın herkeze kazasız belasız keyifli sürüşler.
    atalay77, Sam@ ve mac555 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    ellerine sağlık güzel bir çalışma olmuş. fotolu anlatımda cok hoştu.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    akü problemleri seni bekliyor hayırlı olsun
    bende alarm taktırdım 1 sene kullandım kısa zamanda akü bitirdi, inat ettim sökmicem diye kickstart ile çalıştırmaya başladım, farlar sönük yanmaya başladı. sonunda dayanamadım sıfır akü aldım alarmıda söktüm.

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    çok faydalı bir paylaşım , elinize sağlık .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Faydalı bir konu olmuş. Eline sağlık.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    mondial 150 zat , yuki paşa
    ellerine saglık kardeş
    o alarm ne kadar acaba ?

Motosikleti
    Honda CBF 500
    40-60 TL arası değişiyo motosiklet alarmları

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    paylaşım için teşekkürler..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Uzaktan çalıştırıp, stop etmek için bağlantının nasıl olması lazım? Bu konuda bizi bilgilendirirseniz memnun olurum.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Eline sağlık Mustafa, güzel bir uygulama ve paylaşım olmuş. GV ciler için güzel bir başvuru başlığı!
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzaktan çalıştırıp, stop etmek için bağlantının nasıl olması lazım? Bu konuda bizi bilgilendirirseniz memnun olurum.
    Motorun marka ve modeline göre farklılık gösterebilir bu bağlantılar fakat ben pek bağlanmasını tavsiye etmem çünkü çalıştırma iyi bişey de daha sonra alarmda bir sorun olursa durup dururken stop etmede yapabilir.

Canan abi,Timoti ve diğer arkadaşlara da teşekkür ediyorum.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü problemleri seni bekliyor hayırlı olsun
    bende alarm taktırdım 1 sene kullandım kısa zamanda akü bitirdi, inat ettim sökmicem diye kickstart ile çalıştırmaya başladım, farlar sönük yanmaya başladı. sonunda dayanamadım sıfır akü aldım alarmıda söktüm.
    herkes akü problemi diye tutturmuş bir şeyler diyor.

aynı marka alarmdan önceki motorumda da kullandım, şu anki motorumda da kullanıyorum.

bu alarmlar aküyü bitirmiyor ya da öldürmüyor. akün yeterli şekilde şarj oluyorsa bir sorun yok..

10gün yatan motoru sabahları tek marşla çalıştırıp işe gidiyorum.

herneyse..

bu markanın kumandasında inanılmaz bir menzil var. açık alanda 150 - 200 metre uzaktan çekiyor.

darbe hassasiyetini ayarlarken sinyaller hassasiyete göre yanıp sönüyor. fakat ben sinyalleri iptal etmenizi öneririm. eli hafif biri sinyali söküp kabloları birbirine bağlayarak alarmı kısa devre yaptırıp motoru kurcalayabilir. :( (Ramço'dan öğrenmiştim bunu) alarmın ayrı bir sigortası olduğu için motorun elektrik tesisatı zarar görmüyor ama sigorta attığı için alarm çalışmıyor..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    cahilliğime verin alarm motorun içinde ne arıyor?dışında değilmi bu tür şeyler ya.

Motosikleti
    HYOSUNG Gt650 YENİ TARZIM :D
    cok hos olmus ve resımlerle anlatmak ayrıca guzellık katmıs ellerıne saglık ılerdekı yasayabılecegın herhangı bır sorunları da paylasmanı ısterım kazasız belasız surusler

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes akü problemi diye tutturmuş bir şeyler diyor.

aynı marka alarmdan önceki motorumda da kullandım, şu anki motorumda da kullanıyorum.

bu alarmlar aküyü bitirmiyor ya da öldürmüyor. akün yeterli şekilde şarj oluyorsa bir sorun yok..

10gün yatan motoru sabahları tek marşla çalıştırıp işe gidiyorum.

herneyse..

bu markanın kumandasında inanılmaz bir menzil var. açık alanda 150 - 200 metre uzaktan çekiyor.

darbe hassasiyetini ayarlarken sinyaller hassasiyete göre yanıp sönüyor. fakat ben sinyalleri iptal etmenizi öneririm. eli hafif biri sinyali söküp kabloları birbirine bağlayarak alarmı kısa devre yaptırıp motoru kurcalayabilir. :( (Ramço'dan öğrenmiştim bunu) alarmın ayrı bir sigortası olduğu için motorun elektrik tesisatı zarar görmüyor ama sigorta attığı için alarm çalışmıyor..
    Bu markayı ben otomobillerde kullanıyorum kalitesini bildiğim için bunu tercih ettim.Tek kötü tarafı yeni kumanda kodlanmıyor gerçi diğer motosiklet alarmlarında oluyormu onuda bilmiyorum.
    Sinyal olayına gelince daha önce hiç bunu düşünmemiştim sanırım bunun önüne geçmek için sinyal kablolarına alarmınkinden biraz daha küçük sigorta bağlamak gerekir bu şekilde sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Alıntı bektas46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok hos olmus ve resımlerle anlatmak ayrıca guzellık katmıs ellerıne saglık ılerdekı yasayabılecegın herhangı bır sorunları da paylasmanı ısterım kazasız belasız surusler
    Teşekkürler herhangi bir sorun yaşarsam paylaşırım.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cahilliğime verin alarm motorun içinde ne arıyor?dışında değilmi bu tür şeyler ya.
    evet evet genelde dışarıda durur topcase üstünde falan, arkadaş değişik olsun diye içeri gizlemiş heralde

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Mustafa Hocam;
    Çok faydalı bir konu daha. Emeklerine sağlık. Teşekkürler...
    Şarköy'de Sigortacı...

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    benim eski scoterin alarmını istanbul zeytinburnunda bir mondial servisine taktırmıştım. el çırpsan alarm ötüyordu. biri sertçe yere bassa yine ötüyordu. hatta biri camı sert kapatsa allaaaah. sabah kadar onlarka kere uyanıp alarm kapattığımı yeniden aktip ettiğimi bilirim. servise götürdüm açtı anten kablosu gibi bir kabloyu siyah elekrik bantı ile kapladı vs birşeyler yaptı değişmedi. en son ne yapacağım bununla diye sorduğumda çıkaracaksın demişti. halbuki alarmada hassasiyet ayarı var yazıyordu. dangozların verdiği cevaba muteakip bir daha orayaa gitmemiştim. şimdi bu başlıkta alarmın nasıl bağlandığından ziyade hassasiyet ayarı çok çok işime yaradı. sağolsın.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bu başlıkta alarmın nasıl bağlandığından ziyade hassasiyet ayarı çok çok işime yaradı. sağolsın.
    Her alarmda hassasiyet ayarı farklı olabiliyor. Mesel benimkinde açma düğmesine basılı tutarak yapılıyor.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Bende bu konu üzereinde çok takılmıştım.Alarm takmak için kolları bile sıvadım.Ama akü problemleri olabilir diye herkes konuşunca vazgeçmiştim.. Elinize sağlık..güzel çalışma

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)