Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosikletimize Kar Zinciri yapalım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Faruk abi bu konud afikir verdiğin teşekkür ederim . Ben biraz uraşıp komple zincirden yaptım gerdirmesinide kablo bağlarıyla yapıcam. Tel jant olduğu için arabadaki sistemlere uydurdum zinciri yalnız daha test etme fırsatım olmadı. Maliyeti zincirler ve aparatlar 25 tl kablo bağıda olsa olsa 10 tl olacaktır.

Ön 90/90 21 inç

arka 120/80 18 inç

ebatlara göre ölçüsü ölçüsüne yapılmışdır. demir makasınız ve büyük penseniz yoksa çok yorucu ama varsa 1 saatte biter . buyrun arkadaşlar.

güzel olmuş eline sağlık. kablo bağını kaliteli al. 8 mm eni olan ve plastiği parlak olanlarından al. 40 cm uzunluk yeter heralde. sökülebilir kablo bağı bulabilirsen iyi olur.
    Ahmanamra bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Olay budur bence...

"I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    O kadar aralıklı zincir yada demir her neyse olsa ne faydası olacakki ? Lastiğin yere temas alanının neredeyse 2 katı aralık var 2 parça arasında. Onlardan janta 15 tane takarsan işe yarar ama tabi kayıp birbirlerine yaklaşmayacaklar.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    istanbulda karın asfaltta kaldığı günler sayılı, bence fanteziye gerek yok, o zincirler koparsa sıkıntılı durumlara yol açabilir.

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Burda da başka bir yöntem. Görsellik olarakta baya güzel

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=vUo9Zu2-bnU

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster

güzel olmuş eline sağlık. kablo bağını kaliteli al. 8 mm eni olan ve plastiği parlak olanlarından al. 40 cm uzunluk yeter heralde. sökülebilir kablo bağı bulabilirsen iyi olur.
    Abi yarın montajı yapıp bakıcam artık . o kablo bağlarının kaliteli olanlarından arıycam. muhtemelen bulunurda gideceğim yerde. Tel jant olduğu için en iyi çözüm bence kablo bağı bitrde maşaya çok yakın benim lastikler o yüzden sıkıntı yaşaya bilirim ama bakcaz artık.

Bursada kar hiç bi zaman kaybolmuyor Pistolpit . Uludağa çıkacağım için yaptım yoksa zincire gerek kalmıyor şehir içinde. Ve haklısın bu havada mecbur olmadıkça kullanmamak lazım ama bizimki fantezi işte :D

Varan 22 dostum onların yaptığı zincirde ortadan geçirdikleri zincir sürüşte tutarsızlık yaratır çünkü tekerleğin asfaltla teması en çok ortasıyla olduğundan zincir üstünde gitmek pek mantığıma sığmıyor çok yalpa yapar lastikler sağa sola bence . Ama denemek lazım tabi benim ki sadece teori ;)
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Arkadaşlar bugün ancak çıkabildim Uludağa ve bir kaç resim paylaşmak istedim . Zincir süper oldu ve hiç bir sıkıntı yaratmadan 3. vites 50 km hızda bile sürdüm motoru.

Tavsiye ederim arkadaşlar. Kalın kablo bağları fazlasıyla iş görüyor . Gerçi ben çamaşır ipide sardım ama gerek bile kalmıyor ona.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)