Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Çeneden Açılır Kasklar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    http://sharp.direct.gov.uk/testhelme...discontinued=1
    Bende çenesi açılır kask kullanıyorum ama en güvenlisi kapalı kaskları kullanmak...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Ls2 kullandm konfor ses kalite olarak ben begenmedim agv çene açılır aldım parasının hakkını veren bi kask
    Tavsiye ederim ..
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burak bilirsin full ekipmansiz motorun ustune binmem. Ben Nolan'in ceneden acilir bir kaskini kullaniyorum. Sehir ici ulasim icin kullanan arkadaslara bu konuda hak vermemek imkansiz.

Park yerinden cikarken
    park ederken
    geri geri almam gerektiginde
    durup adres sormam veya bufeden bir sey alip devam edecegimde
    sicak yaz gunlerinde 30 sn uzeri isiklarda beklerken acip ferahladigim zamanlarda
    uzerimi giyinirken motorun isinmasini beklerken kafamda durabilmesi avantajiyla

vazgecemedigim bir ekipmandir cene acilir kask. Surus esnasinda acik olmasi gibi bir sacmalik aklima bile gelmedi takdir edersin. bu amacla alacak olan varsa ruzgardan kafasini nasil duz tutacagini sormak isterim
    Kaza anında çene açılır kask ın çenesi açık olduğu için yaralananları duydukça ben fikrimden şaşmam yasdalım
    Her kulllanan senin gibi olmayabilir,illaki teker dönerken o kask açılıyordur çoğu kişide.

Ne direttim yahu
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

XBARACUDAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Ultra Classic electra glide
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tombo cabrio kask ariyorum, ustu acilsin yazin rahat olmazmi pufur pufur :p hard top, yada brandali olsa kisin kapat

Bulamazsam sunroof taktirmayi dusunuyorum.

sana tavsiyem Nolan N43-Air senin taktırmana gerek kalmaz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

bende hiç taraftar değilim çeneden açılır kasklara ama geçen sene bir araştırma yaptım ve bu kaskı buldum almayıda düşünüyorum en azından yazın çok rahat kullanıla bilir. ayrıca güvenlik açısından biraz daha salam ama yağmurlu havalarda ensenizden aşağıya birşeylerin indiğini hissedersiniz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Kaskı buradan inceleye bilirsiniz http://www.youtube.com/watch?v=JuvY-qV67Dw

Alıntı biglebowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptigim yorumdan acik kaskla seyretmem gibi birsey anlasilmis. Hic aklima gelmemisti ama gercekten de bunu yapmak cok sacma olurdu Neyse bahsettigim kolayliklari soyle siralayayim.
    1)Durdun birine yol soracaksin. hooop aciver ceneden sor adresini
    2)Petrole girdin ama kaskini cikarmak istemiyorsun. problem yok, ac kaski ceneden
    3)Ozellikle sigara tiryakilerine birebir! Zirt pirt kaski cikarmana gerek yok.
    4)trafige takildin, trafik yurumuyor. vs ornekler cogaltilabilir...
    5)En onemlisini unuttum; fotograf cekmek icin durdugunda birebir!
    bu tarz sıralamalar bitmez benimde terci sebepim de bu tarz şeyler zaten.. : )

ezme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    arkadaşlar tamam full face kasklar güzel daha iyi koruyor da ben antalyada yaşıyorum. O sıcakta (asla kasksız motosiklete binmem, tavsiye de etmem) insanın kaskı bile takası gelmiyor. Açılır kask orda büyük rahatlık oluyor. Bende, eşimde, bir arkadaşım hariç tüm arkadaşlarımda açılır kask var. Ben shoei multitec kullanıyorum mesela. Açılır kaskların kötü örnekleri var hakikaten ama bilinir kaliteli markaların açılır kaskları da kapalıyken korumasız bırakmaz insanı.
    07 EEE 31

Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ls2 kullandm konfor ses kalite olarak ben begenmedim agv çene açılır aldım parasının hakkını veren bi kask
    Tavsiye ederim ..
    ses derken... yanından arkandan gelen araçların sesi mi

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı XBARACUDAX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana tavsiyem Nolan N43-Air senin taktırmana gerek kalmaz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

bende hiç taraftar değilim çeneden açılır kasklara ama geçen sene bir araştırma yaptım ve bu kaskı buldum almayıda düşünüyorum en azından yazın çok rahat kullanıla bilir. ayrıca güvenlik açısından biraz daha salam ama yağmurlu havalarda ensenizden aşağıya birşeylerin indiğini hissedersiniz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Kaskı buradan inceleye bilirsiniz http://www.youtube.com/watch?v=JuvY-qV67Dw
    Takip incelemeni tavsiye ederim. Bence cok sacma bir kask. Durdugunda cenesi acilmiyor. cikarip surmen bir alternatif. Tabi ne gerek var o zaman acik kask kullanan biriysen ancak faydali olur. Her yerinden ruzgar giriyor. Yazin bile geceleri kullanirken usutur. Ben de fotograftan cok kaliteli bulmustum. Takinca kararim degisti. Kosarak uzaklastim oradan ;)
    Gökhan YAŞDAL

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    LS2 targa kullanıyorum, 120 - 130 kmh itibarıyla kendi kornamı duymuyorum arkadaş.
    Çene açılır modelinde fırtına esiyor olabilir. Düşük hızlar için eyvallah da..

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 targa kullanıyorum, 120 - 130 kmh itibarıyla kendi kornamı duymuyorum arkadaş.
    Çene açılır modelinde fırtına esiyor olabilir. Düşük hızlar için eyvallah da..
    Abi sanıyorum çene açılır kaskların, yarı açık olduğu veya çene açılır kask kullanırken kask açık halde yolculuk edildiği gibi bir izlenim üzerine yazılıyor bu kadar şey...

Çene açılır kask ile açık olarak yolculuk etmek BENCE mümkün değildir. Çünkü açılan parça gerçekten ağır ve kaskın hem dengesini hem de aeordinamiğini inanılmaz olumsuz etkileyen bir parça. Onun dışında kapalı kasktan tek farkı, kapalı olduğu zaman çene bağlantısı yüzünden dayanımının daha düşük olacağı, çene bağlantı menteşelerinin doğrudan bir darbe geldiğinde kaskın önünün kopmasına yol açabileceği gibi bir düşünce. Ki firmalar bunun aksini söylüyorlar.

Çene açılır kaskın açılmasının tek sebebi kullanım kolaylığı. yolculuk ederken kapatılıp kitleniyor, açık yolculuk edeni de görmedim, görürsem sorarım arkadaşım aklın yerinde mi senin diye.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Yok abi, full face ls2de yüksek sesten şikayetçiyim onu söylüyorum.

Çene açılır modelde, kapalı seyahat ediliyor bile olsa illa ki daha fazla boşluk ve sürtünme olacaktır, bu nedenle içeri alınan ses de artacaktır. Deneyenlerin tecrübeleri bu yönde en azından.

Bunu profesyonel desibel ölçümüyle gösteren bir test merkezi/internet sitesi vardır illa ki.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok abi, full face ls2de yüksek sesten şikayetçiyim onu söylüyorum.

Çene açılır modelde, kapalı seyahat ediliyor bile olsa illa ki daha fazla boşluk ve sürtünme olacaktır, bu nedenle içeri alınan ses de artacaktır. Deneyenlerin tecrübeleri bu yönde en azından.

Bunu profesyonel desibel ölçümüyle gösteren bir test merkezi/internet sitesi vardır illa ki.
    LS2'den ben de gürültü konusunda çok şikayetçiydim.
    Gerçi kaskların tamamı, bir kaç model hariç içindeki pad'lerin ezilmeleri ile doğrultulu olarak daha fazla ses almaya başlar.
    Ben Nolan kullanıyorum çeneden açılır.
    Bir önceki de, Nitro idi çeneden açılır.
    İkisi de ilk kaskım olan LS2 fullface kasktan çok çok daha az ses alıyorlar.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum tekrar.
    Çeneden açılır kasklar kapatılığ kitlendiği zaman,
    full face kasktan farksız oluyor.
    Arada boşluk vs olmuyor.
    Eğer olduğunu söyleyen varsa, onların kaskında bir problem olmalı...

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    arkadaşlar bende 100 tl ye kadar kask tavsiye edermisiniz 100cc cub kullanacağım ve yaz kış kullanacağım

Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca şunu belirtmek istiyorum tekrar.
    Çeneden açılır kasklar kapatılığ kitlendiği zaman,
    full face kasktan farksız oluyor.
    Arada boşluk vs olmuyor.
    Eğer olduğunu söyleyen varsa, onların kaskında bir problem olmalı...
    kaza anında peki ön cene kısmını kopupta insana zarar verme olasılığıo falan fişman ?

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı Llama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza anında peki ön cene kısmını kopupta insana zarar verme olasılığıo falan fişman ?
    Benim de uzun süre kafama takılan ve çeneden açılır kask almamama sebep olan düşünce buydu.
    Ancak kasklara uygulanan testleri falan araştırdığımda, bu testleri geçmiş onaylı kasklarda bu problemin olmadığını gördüm.
    Özetle şunu anlatıyorlar. Herhangi bir yönden gelebilecek bir darbede, yük menteşelere veya kilide değil doğrudan kaska biniyor.
    Kilide yük bindirmek gibi bir ihtimal yok çünkü tam kilidin altından darbe almak fiziksel olarak imkansız. Boynunuzu kırmadığınız sürece.

Arkadaşlar, öncelikle, çene açılır kask alıp sürüş sırasında açık şekilde kullanmayı düşünen varsa doğrudan jet kask alsın. (Benim gözümde Nazi tipi kase kılıklı kasklardan farksızdır. Sıfıra yakın güvenlik.) Ben de çene açılır kask kullanıyorum. Birkaç markanın tam kapalı kasklarını denedim, bir tanesi kullanımda sıkıntı çıkarmaz da full face'e geçerim umuduyla ama olmadı. Çeneden açılır kullanıyorum, çünkü:
    - Numaralı gözlüğümü çıkarmadan kaskı takıp çıkarabiliyorum. (Çeneyi açıyorsunuz, kaskı çıkarıyor ya da takıyorsunuz, çeneyi kapatıyorsunuz. Gözlükle tam kapalı kask takıp çıkarmak ise gerçek bir işkence.)
    - Kısa süreliğine durup su içmek, fotoğraf çekmek gibi durumlarda çok büyük kolaylık sağlıyor. Belki benim yeteneksizliğimden kaynaklanıyordur ama eldivenle fotoğraf çekebildiğim halde sadece vizörü açarak çekemiyorum. Kaskı çıkarmaktansa çeneyi açmak vazgeçilmez bir kolaylık.
    Sonuç olarak; çene açılır kaskın icat edilmesinin temelinde bu tür ihtiyaçların yattığını düşünüyorum ve icat edene de şükranlarımı sunuyorum. Çeneden açılan kaskların biraz daha ağır olduğu ve rüzgar sesi aldığı doğru, ama bu işin üstadları zaten "kulak tıkacı olmadan motosiklet kullanmayın" der.
    Tabii ki yine de full face en iyisidir; gözlüğü ya da fotoğraf çekmek gibi ihtiyaçları olmayan, 110-120 km/saat ile yetinmeyip gaza abanırım diyen full face alsın.

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Ls2'nin bir modeli, sharp test sitesinden 5 yıldız almış durumda.

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/ls2-ff386

Çarpışma Testlerinin %100' ünde çene bölümü açılmamış. Ses veya gürülü izolasyonunu bilemem.

bu sharp sitesi ne kadar güvenilir peki
    kata küllü olmaz demi malum türkiyede yaşadığımızdan güven sorunu var

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende 100 tl ye kadar kask tavsiye edermisiniz 100cc cub kullanacağım ve yaz kış kullanacağım
    Az daha sabret biraz daha biriktir güzel bir kask al kardeşim 100 TL'lik kaskı tavsiye edemem içim rahat etmez.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı dweios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az daha sabret biraz daha biriktir güzel bir kask al kardeşim 100 TL'lik kaskı tavsiye edemem içim rahat etmez.
    saol dostum ls2 nin 120 tl lik kaskı nasıldır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)