Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor aniden stop ediyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    suskun2oo4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180R
    Merhaba değerli abilerim kardeşlerim benim başlıkta da belirttiğim gibi bir sorunum var sorunu tam anlamıyla çözemedim yardımınıza ihtiyacım var önce sizlere nelerin değiştiğini vesaire yazayım karbüratör değişti motor rolantide saat gibi çalışıyor buji değişti buji poposu orjinale çevrildi eskiden plastik pipo vardı onda da aynı sorun yapıyor subap ayarları yapıldı 0.5mm 0.5mm motorum 180r ama alt takım orijinal 150cc subap ayarını 0.5mm 0.7 0.8 ayarlaması zor oluyor sentilim yok 0.10mm var 0.10mm yapınca çok ses geliyor ve ısındığı zamanda ses gitmiyor motor ilk marşı çok güzel bir şekilde alıyor bazen viteste iken aniden stop ediyor bazen boşta iken gazı açtığımda motor sanki zorla yürüyormuş gibi bir gaz yiyor devir saatim elektronik direkt ateşlemeden alıyor önceden çalışıyordu şimdi çalışmıyor oda bazen çalışıyor bazen çalışmıyor ama 1 haftadır falan devir saatim çalışmıyor oto elektrikçiye götürdüğümde tesisatında kopukluk var demişti sorunun tesisattan olma ihtimali yüzde kaç bir de rolentiyi yükseltsem sorun çözülür mü veya debriyajla alakalı mı anlayamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SerdarC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon
    Bana bobin kablosunda temassızlık var gibi geldi, özellikle şase kısmına iyi bakın düzgün şase almıyor olabilir, elektronik devir saatinde aynı şeye işaret ediyor gibi.

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180R
    sorun halen devam ediyor bobine vesaire baktım ateşleme düzgün kontakta temassızlık vardı arada elektrik kesiyordu onuda değiştirdim bugün devir saati düzeldi fakat halen stop ediyor bujiyi söküp baktığımda porselen kısmı turunculaşmış fakir karışım geliyor büyük ihtimal motor çekişten de düştü

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Motor 180 cc idi 150 mi oldu anlayamadım , ilk marşda rahatça çalışıp rölantide sorun yoksa kompresyonu iyi diyebiliriz , orta devirlerde çalışırken stop ediyorsa , ani gaz açınca boğuluyorsa karbüratör yakıt beslemede bir sorun vardır , buji turuncuya dönmüşse yanma odasında aşırı ısı oluştuğu akla gelir , bunun sebebide yanlış ateşleme zamanlaması yada karbüratör deki problemlerden kaynaklıdır , ateşleme kesintisiz sürdüğü sürece zamanlama hatasından dolayı motor stop etmez ama yetersiz benzinden yada tam tersi karbüratör taşırıyorsa fazla benzinden boğulup stop edebilir..

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 180 cc idi 150 mi oldu anlayamadım , ilk marşda rahatça çalışıp rölantide sorun yoksa kompresyonu iyi diyebiliriz , orta devirlerde çalışırken stop ediyorsa , ani gaz açınca boğuluyorsa karbüratör yakıt beslemede bir sorun vardır , buji turuncuya dönmüşse yanma odasında aşırı ısı oluştuğu akla gelir , bunun sebebide yanlış ateşleme zamanlaması yada karbüratör deki problemlerden kaynaklıdır , ateşleme kesintisiz sürdüğü sürece zamanlama hatasından dolayı motor stop etmez ama yetersiz benzinden yada tam tersi karbüratör taşırıyorsa fazla benzinden boğulup stop edebilir..
    motor orijinal 180r ruhsatta 189cc diye geçiyor ama ustalar 150lik blok olduğunu söylüyor devirlerde stop etme değil bazen dururken bazen tam kalkış yapacağım sırada stop ediyor bazen elektronik devir saati kendi kafasına göre çalışıyor bazen çalışmıyor hem stop etme sorunu var şuan hem isteksiz gaz yeme var acaba karburatör mi kalitesiz anlayamadım

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180R
    Arkadaşlar sorunu çözdüm başına gelen olursa cevaplayayım

1.karburatör değiştirmiştim karbüratör ayarlı geliyormuş zaten direkt aldığım gibi taktırdım tekte marş alıyor soğukta bile sorun olmuyor şimdi ayarlı geliyor fakat fazla benzin çekiyor bu da bazen ani stopa bazen de isteksiz çalışmaya meyilli oluyor çünkü gazı açtığımda anında tepki vermiyor da 1 2 sn gecikmeli tepki veriyor kontrol ettiğim yer igne ayarıydı igne ayarına baktığımda orta kademenin bir diş altındaydı ben bunu ortaya aldım tepkimesi değişti ama halen stop ediyordu en son bobini değiştirdim belki ağrızalı olabilir diye çünkü motorun yaşına göre yıpranma payı olduğunu düşündüm ama sorun gene devam ediyordu en son beyni değiştirdim sorun ortadan kalktı ışıklarda vesaire stop etme derdim bitti çok şükür sizlerde eleye eleye gidebilirsiniz veya oto elektrikçinize arızanın tespitini yaptırıp gerekli parçayı değiştirebilirsiniz(fakat arızalı parçayı değiştirdiğinizde sorun devam edebilir çünkü cgen varsa tesisat konusunda her şeye açık olmalısın)

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180R
    Alıntı suskun2oo4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sorunu çözdüm başına gelen olursa cevaplayayım

1.karburatör değiştirmiştim karbüratör ayarlı geliyormuş zaten direkt aldığım gibi taktırdım tekte marş alıyor soğukta bile sorun olmuyor şimdi ayarlı geliyor fakat fazla benzin çekiyor bu da bazen ani stopa bazen de isteksiz çalışmaya meyilli oluyor çünkü gazı açtığımda anında tepki vermiyor da 1 2 sn gecikmeli tepki veriyor kontrol ettiğim yer igne ayarıydı igne ayarına baktığımda orta kademenin bir diş altındaydı ben bunu ortaya aldım tepkimesi değişti ama halen stop ediyordu en son bobini değiştirdim belki ağrızalı olabilir diye çünkü motorun yaşına göre yıpranma payı olduğunu düşündüm ama sorun gene devam ediyordu en son beyni değiştirdim sorun ortadan kalktı ışıklarda vesaire stop etme derdim bitti çok şükür sizlerde eleye eleye gidebilirsiniz veya oto elektrikçinize arızanın tespitini yaptırıp gerekli parçayı değiştirebilirsiniz(fakat arızalı parçayı değiştirdiğinizde sorun devam edebilir çünkü cgen varsa tesisat konusunda her şeye açık olmalısın)
    Sorun halen devam etmekte benzin varken bile stop ediyor motorsiklette değişmesi geriye kalan parçalar akü konjektor elektrik tesisatı kaldı onlarda değişse motor fabrika çıkışı gibi olacak :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)