Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yağ değişimi sonrası debriyaj kaçırması

Motovento
    REKLAM ALANI

iyi günler. dün motosikletimin yağını değiştirdim. yağ olarak motul 3000 4t motosiklet yağı koydum. akşamına motoru en ufak zorlamada rampa çıkarken veya gaz açtığımda debriyaj kaçırma yapıyor. devir yükseliyor ama hız aynı kalıyor. herkes mineral yağ kullan yoksa debriyaj kaçırır dedi. yine kaçırdı. acaba sorun debriysjdamı yoksa yağ mı seçti makine?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motorunuz nedir?

pardon onu yazmayı unuttum. yuki gusto 50

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    İlk olarak kavrama ayarına baktırın eğer kavramada sıkıntı yoksa debriyaj değişimi gerekmektedir.
    face0067 bunu beğendi.

yağ değişimine kadar hiçbişey yoktu canavar gibiydi. yağı değiştim akşamına böyle olunca kafamda soru işareti oldu.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı face0067 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ değişimine kadar hiçbişey yoktu canavar gibiydi. yağı değiştim akşamına böyle olunca kafamda soru işareti oldu.
    Aldığınız yağ sahte olabilir belki bundan dolayıda olmuş olabilir.
    face0067 bunu beğendi.

haftaya bidaha bi yağ değiştireyim. herzaman gittiğim motorcu motul5100 kullanıyoruz motorlara dediydi. birde onu deneyeyim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motul 5100 kullanırken 5.viteste aynı sorunu yaşıyordum, castrol'a geçtim sorun düzeldi.
    face0067 bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Benim dominarda da oldu aynısı. Tam sentetik motul 7100 koyunca arada kaçırmaya başladı 6k devirden sonra. Debriyaj ayarıyla biraz toparladım . Sonraki yağ değişiminde tekrar 5100 koycam. Arkadaşlar söylemişti yağ seçiyor motor diye dinlemedik :D
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

bugün bp den castrol 10 40 aldım ve yağı değiştirdim. çekiş normale döndü.kaçırma bitti. çıkan yağ en fazla 200 km yapmıştır.çıkan yağ bildiğiniz pekmez gibi olmuş kıvam olarak. renk de zift gibi simsiyah olmuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)