Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

motosiklet artçı kol dayama yapımı :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    öncelikle tüm mt gönül dostlarını en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyor büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum

geçenlerde yine malzeme tedarikçim (hurdacı ) arkadaşın pires makinası bozulması üzerine beni çağırmasıyla başladı her şey

makinanın gereken tamiratını yaptıktan sonra şöyle bir kolaçan ettim ve elime resimlerdeki masa kolçakları ilişti , bunun üzerine yine her zamanki meraklı ve değerlendirmeci güdülerim gereği toklamda 5 adet yan kolçağı aldım, aslında kendi işime yarayacağını hiç düşünmemiştim

bir gün birine lazım olur ekmek istemez su istemez diyerekten römorkuma attım kol dayama kısımlarını (yumuşak materyal) olan kısmını arka top caselere sırt desteği olarak düşünmüştüm aslında kendim 60 euroya aldığımdan dolayı ve malzemenin bükülebiliyor olması artı avantajdı

neyse uzatmayayım, ordan burdan derken 8 saatlik üzerinde yoğun bir düşünme ölçme biçme avareliğinden sonra işe koyulup elimdeki başka parçalarıda birleştirerek,

foksiyonel bir artçı kolçak yada kol dayama diyelim yapmaya karar verdim toplamda 2 günümü aldı bu gün itibari ile montajını tamamladım ,

ve sizlerin eleştiri ve yorumlarıyla başbaşa bırakıyor hepinize selam ediyorum

mt iyidir

aslında yapı itibariyle tamda arka topcaseye sırt dayama olarak takılacak bir kolçak idi elimde bir adet daha var isteyen bana yakın arkadaşlara ücretsiz takabilirim

daha önceden motosiklet römorkundan arta kalan parçalar burada lazım oldu iyiki saklamışım

bu kilit mekanizmasının güzelliği şurada bir tıkla kolçakları yerine takıp çıkarmak mümkün olacak , aynı zamanda kilitlendiğinde taş gibi sert ve sağlam bir yapıya sahip kullanışlı olmalı her zaman kol dayama yı takmayı düşünmüyorum

bir takım kesme biçme işlemlerine tabi tuluyor ve uygun parçalar elde edilecek inşallah

ve kesilen parçaları kolçakların ayaklarına montaj ve kaynağı yapılıyor ama süreç devam ediyor ve olacak inşallah

yauu irfancım 8 saat üzerinde neyi düşündün diye düşünen dostlar için şöyle söylemem gerekli işlevsel olmalı, se sağlam olmalı , uygun malzemeleri düşünüp, doğru parçaları bir araya getirmek işi bitirmenin yarısı diyebilirim kafada pilanı projenin ilerisini gördüğünüz zaman işi bitmiş sayıyorum,

nitekim yeniden yenibaşına bir şey yapıyorsanız düşünmek zorundasınız bu bir gerçek , ve olması gereken gibi olmalı tabi buna sizler karar verin, bende kullandıkça yanlışmı düşünmüşüm yoksa doğru mu yapmışım göreyim bakalım zaman neyi gösterir , haaa oldumu ? her zamanki gibi olduğu kadar .....

kolçakların gereken işlemlerini hallettikten sonra motorumun üzerindeki bağlantı yerlerine sıra geldi , tabiki yarın bir gün bu kol dayamadan vazgeçtiğim anda söküp atabileceğim ve motorumda teknik aksaklık ve görselinide etkilememeli o yüzden kaynakla tutturmaktansa vidalamayı daha uygun olduğunu bildiğim için bağlantı yerlerini işaretleyip delmeyi uygun gördüm , tabi biraz pimpiriklilik te var o başka

istediğimde yan çantalar takılı değilken tamamen aşşağıya yatırabileceğim

yine istediğimde bir parmak hareketiyle kolçakları tamamen çıkartabileceğim

gerekirse ileri ve geri kayabilecekler

ve bitmiş yandan görünüm

önden görünüm

bu arada yine iş üzerindeyken sevindirici haberler alıyorum

sevgili (komutan logar)gunay abi, kardeşim uğur ve aykut kardeşim ziyaretime geliyorlar neyseki işide bitirmiştim hepsine teşekkür ediyorum güzel gündü , tekerinize sağlık ...

işte mt ye yakışır bir kare

diğer yandan geçenlerde açtığım( http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...rf-dan-11.html ) konusunda pc kaynaklı problemden dolayı yükleyemediğim rmork videosunuda bu arada yine yükleyebilirsem içimde kaldı onuda başka konu açmadan yükleyeyim paylaşım ve fikir olsun

umuyorum fikir olarak işinize yarar arkadaşlar

yorum yazan yazmayan tüm gönül dostlarına selamlar, kalın sağlıcakla ....

başka paylaşımlarda buluşmak ümidiyle
    sinanbicak, yasdal, Zodium ve 10 diğerleri bunu beğendiler..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    ellerine emeğine sağlık güzel olmuş

Motosikleti
    kanuni tiger
    emeğinize sağlık kurabiyeler çok güzel geldi gözüme be (=

Motosikleti
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerine emeğine sağlık güzel olmuş
    teşekkür ederim üstadım eksik olma

---------- Post added at 02:28 ---------- Previous post was at 02:26 ----------

Alıntı wxkare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emeğinize sağlık kurabiyeler çok güzel geldi gözüme be (=
    gönül dostları sağolsun allah eksikliğini göstermesin , her zaman acı kahvemiz hazırdır vesselam

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    yav helal olsun abi sana valla süpersin en ince ayrıntısına kadar düşünüşsün valla bu arada abbi aklında bulunsun hurdacı dediğin arkadaşına yada senin gözüne taklırısa cross için ön ve arka amartisör lazım patlak olması sorun değil
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav helal olsun abi sana valla süpersin en ince ayrıntısına kadar düşünüşsün valla bu arada abbi aklında bulunsun hurdacı dediğin arkadaşına yada senin gözüne taklırısa cross için ön ve arka amartisör lazım patlak olması sorun değil
    sağolasın berkçim fakat hurdacı dediğim mekana motosiklet çok nadiren düşer yalnız izmit yuvacıkta çok kapsamlı sadece motosiklet hurdalığı var orada kesin bir şeyler bulunur ama bana 35 km kadar uzak o tarafa yolum düşerse bakarım senin için

belki komple kazalı pert olmuş alet bile bulunur kim bilir ?

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vallahi budur sizinle hemşehri bi ilkokul öğretmenim vardı sizin gibi yaratıcı ve aklı çalışan bi insandı herhalde kanda var
    piyanist_irf bunu beğendi.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Şu motor ne zaman kanatlanıp uçacak merak ediyorum

Bu arada burada Custom bir HD kullanan, samimiyetimin de fena olmadığı bir amca var, onun motorunda kıvrılıp katlanarak ya bu hale gelebilen, ya çanta demiri olabilen bir sistem vardı. Kaç zamandır bir ara şunun fotoğraflarını çekip siteye falan koyarım derken, hazır yapılmışı gelmiş Eline sağlık demek kalmış bana da
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi budur sizinle hemşehri bi ilkokul öğretmenim vardı sizin gibi yaratıcı ve aklı çalışan bi insandı herhalde kanda var

olabilir doğrudur bu arada tuzladasınız sanırım , piyade okulunda çooookkk kalmışlığım var

---------- Post added at 03:07 ---------- Previous post was at 03:03 ----------

Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motor ne zaman kanatlanıp uçacak merak ediyorum

Bu arada burada Custom bir HD kullanan, samimiyetimin de fena olmadığı bir amca var, onun motorunda kıvrılıp katlanarak ya bu hale gelebilen, ya çanta demiri olabilen bir sistem vardı. Kaç zamandır bir ara şunun fotoğraflarını çekip siteye falan koyarım derken, hazır yapılmışı gelmiş Eline sağlık demek kalmış bana da
    olcancım hiç hesapta olmayan materyaller elime geçince malum bende değerlenir bir şekilde aslında benim motora değilde choper tarzı motorlara daha iyi gider bu tarz şeyler, zira bizim hanımda nadirende olsa artçım olur zaman zaman bazen firen yaptığımda koltuk yapısı itibari ile üzerime çullanıyor , hem yaslansın hemde bu aparatlara tutunsun işte

bu arada fuara görüşelim gari yahu canıma tak etti sende gelmez oldun bu taraflara

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet tuzla, sahil tarafı beğenmişsinizdir

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Ben de isterim fuara da yetişmek seninle de görüşebilmek ama, imkansız sanki biraz, kuş uçuşu 10000 km kadar var aramızda
    Bu yaz muhakkak ama, kaçırmam artık fırsatı
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de isterim fuara da yetişmek seninle de görüşebilmek ama, imkansız sanki biraz, kuş uçuşu 10000 km kadar var aramızda
    Bu yaz muhakkak ama, kaçırmam artık fırsatı

hıııııı yakınmış bi solukta gelirim sahi sen yurt dışındaydın değilmi ? yavvv uykum geldi af buyur , tühhh bende sevindim fuara gelirsin diye

---------- Post added at 03:18 ---------- Previous post was at 03:16 ----------

Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet tuzla, sahil tarafı beğenmişsinizdir
    tuzla sakin yer o konudan beğeniyorum ancak 16 ayım asker olarak geçtiği için aradığımı söyleyemem hatta hiiiç uğramam bile

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Adamın Ham Maddesi İrfan Ağabeyim döktürmüş yine, seninle gururlanıyor seninle övünüyoruz. İyi ki varsın İrfan ağabey. Bu yaratıcılığın bizlere büyük örnek oluyor. Allah Tekerine Taş, Gözüne çapak kaçırmasın. Ellerine kollarına sağlık Kolçak ta Römorkta harika...
    ....

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Harika düşünce..Tebrikler..

KomutanLogar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow 750 C4
    İrfan Ağa akşam güzeldi iyi muhabbet oldu. eve gidince yemek bulamadık tabiki haliyle.yumurtaya talip olduk diyecekken, hatun için verdiğim saat siparişi gelmiş sevinçliydi günü kurtardım.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Eline sağlık irfan aga, çok işlevsel olmuş...

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    eline sağlk irfan usta römork çok orjinal olmuş iyi çalısmalar
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

mates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    Abi keşke bu mucitliklerini karşılayacak sözcükler olsa biraz yazsak şimdi ne yazarsak beyhude emeğine eline koluna sağlık

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Eline koluna sağlık İrfan döktürmüşsün yine...
    Artçılar için kolçak güzel bir düşünce,yalnız bir de artçının yaslandığı topcaseler rahatsız oluyorlar;

Artçının yaslandığı yere yağmurdan falan etkilenmeyecek bir arkalık, minder gibi bir şey monte etmeyi düşünüyorum.
    Ayrıca uzun yolculuklarda sürücünün yaslanabileceği ileri geri gidebilen raylı sisybar da düşünmüyor değilim. Ne dersin
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Ellerine sağlık İrfan Usta.
    İşin ucunda İrfan usta varsa şaşırmamak imkansız
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)