Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun öksürüp stop etmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motorum soğuk yada sıcak, debriyaja basıp durunca adeta öhö dermiş gibi bi ses çıkartıp stop ediyor. Dur kalk trafikte yaparsa sıkıntı oluyor. Rölantiyi 1500 devire ayarladım. Rölanti motor sıcakken 2500 devirlerdeyken hiç böyle bi sorun yoktu. 100'lük çinli cup için ideal rölanti devri kaç olmalıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Bugün 2000km bakımında baya kafasını ütüledim servistekilerin bu sorun yüzünden, karbüratörü değiştirmeme rağmen aynı sorun var. Servisin dediğine göre sorun bu 100'lük motorların kronik sorunuymuş.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    öksürüyosa antibiyotik verseydin 500 mg lık
    şaka bi yana hava filtresine bujiye baktın mı?
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öksürüyosa antibiyotik verseydin 500 mg lık
    şaka bi yana hava filtresine bujiye baktın mı?
    Hava filtresini kendim temizledim, bakımda temizlemiyolar zahmet oluyo. Bujiyi de 3 gün önce taktım NGK rezistanslı buji.

Motosikleti
    Seger 125- 16 Ybrlerin Bir no'lu düşmanı ;)
    ateşleme, karburator, benzın ve hava bu 4'unde aramalısın sorunun cevabını..
    [B]Her motorcu birgün asfaltı tadacaktır [/B]:wiinkk:
    Ne manita ayrılığı ne de kavgası, hiç biri şanzıman indirme kadar yakmıyor canımı :cherry:
    [B][I]İletişim= http://www.facebook.com/Down.Corporation[/I][/B]

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    ben rölantiyi 2500 yaptım kışın

Motosikleti
    Alıntı marmarasiste adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben rölantiyi 2500 yaptım kışın
    Yağmurda, karda binersem o da fayda etmiyo, yatay motor yoldan gelen sulardan dolayı ısınmak bilmiyo anca yol boşsa tam gaz gidersen biraz ısınabiliyo, fakat boşa atınca rolantide 3-5 saniye çalışıp yine direk stop ediyor. Motordan inince bakıyorum, silindir kafasını silindiri falan değil elleyince elini yakmak elimi ısıtmıyor bile. o zaman da normal ne diyim, ısınamayan motor buz gibi havada düzgün çalışır mı hiç ...

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Honda spacy 110 ları tokatlayıp Lifan 3 sübaplara meydan okurken nazar olmuş motorun bence nefesi kuvvetli bi servise okutup üfletmen yerinde olur karbüratörün dibinde plastik bi kapak vardır o çatladı yada gevşediyse oradan hesapta olmayan şekilde hava alıyodur motorun karbüratörü iyice bi gözden geçirmelisin
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda spacy 110 ları tokatlayıp Lifan 3 sübaplara meydan okurken nazar olmuş motorun bence nefesi kuvvetli bi servise okutup üfletmen yerinde olur karbüratörün dibinde plastik bi kapak vardır o çatladı yada gevşediyse oradan hesapta olmayan şekilde hava alıyodur motorun karbüratörü iyice bi gözden geçirmelisin
    Valla bugün bile 80km hıza kadar CBF'lerin YBR'lerin 3-5 metre gerisinden takip ediyodum, hatta daha redline'a gelmemiştim ama yollar ıslak daha basmaya cesaret edemedim. tam gaz gidersem yine geçer honda spacy 110'u. Bu sorun scooter ve cup motorlarının farkından kaynaklanıyo sanırım çinli scooter'lar bu havada rahat çalışırken, çinli cuplar tekleye tekleye gidiyor. Dedim ya motor ısınamıyo, hazır koruma demiri alınıp takılabilseydi önden gelen havayı suyu engelleyecek bişeyler yapardım. ama bu ay için motora ayırdığım bütçeyi harcadım o yüzden şu anda sanayiye gidip demir yaptıracak yada hazır demiri motora uyduracak halim yok. zaten bu havada bi kere karda motora binmiş olmak için çıktım. Araziye çıkıp cross yapmadıkça, işi olmayan birinin karda motora binmesi çok gereksiz. Karbüratörü de 100KH karbüratörü ile değiştireli 2 hafta oldu, bakıma da 4 gün önce girdi. çok uğraştırdım servisi, mondial'e mail bile attım, 2 iş gününde geri dönüş yaptılar aradılar.

Motosikleti
    Bi tane en küçüğünden resim çantası aldım, motorun sakal grenajı civata yerine resim çantasını yanlamasına vidaladım, çantanın üstünü de kancalı lastikle motora tutturdum, hiç pencere bile açmadım gerekte yok, motorun çevresinde 10cm genişliğinde bir alan var, alttan üstten aldığı hava yeter bu soğuklarda. Kar çiseliyordu ama motor kısa sürede ısındı ve cuma günki teklemeleri yapmadı. Rölantiyle hiç oynamadan sadece motorun aşırı soğumasını engellemek sorunu halletti. Her durmada stop ediyordu şimdi rölantide durur hale geldi.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    çinli scooterlarda otomatik jikle olduğundan rahat çalışır. 1 aydır yatan zc motorum 2. marşta çalıştı. yalnız yakamadığı benzini siyah damlalar halinde atıyordu .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)