Merhabalar arkadaşlar. Kış başladığından beri motorum sorunlardan kurtulmuyor. Bir kaç kere ustaya gösterdim ilk başta sorunu anlayamadı sonra karbüratör değişecek dedi. Sonra başka ustaya götürdüm o da karbüratörde su vardı temizledim hava filtrelerini falan temizledim dedi. Buji kablolarını ve bujileri değiştirdi. İlk kullandığımda çok iyiydi. Sorun şuydu. Motor hareket halindeyken stop ediyordu. Gaz verdiğim halde gaz yemiyor ve yolda giderken birden stop ediyordu. Sonra egzos patlaması oluyordu ki bazen çok gürültülü patlıyordu. Her patladığında tabi çekişten düşüyordu. Özellikle yüksek devir yaptıktan sonra gaz kesince stop ediyordu. Gaz verdikçe yanmış yağ kokusu geliyordu ve jikle kapalı halde motor sıcakken yapıyordu. Bugün tamirden sonra 2. kez kullandığımda yine yüksek devirden sonra stop ettiğini gördüm. Patlamalar neredeyse bitmişti. Havanın soğukluğuna veriyorum stop etmesini ama motor ısındıktan sonra bile etmesi içime kurt düşürüyor. Sorun ne olabilir arkadaşlar? Şimdiden teşekkürler.