Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kask takılı iken müzik nasıl dinlerim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı alone base adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Profosyonel intercom lar ben onları tafsiye ederim hem müzik dinleme ve hemde gelen telefonda müzik kesilip telefon görüşmeni de yapabiliyorsun görüşme bitince müzik yayını devam ediyor.ama fiyat olarak öle 25,50 tl değilde biraz daha vermek gerekebiliyor böyle bir cihaz için.cihaz kaskın içine monte ediliyor ve çıkma derdi olmuyor dilerseniz gidon üzerine monte edilebilen uzaktan kumandası bile var.sadece uygun fiyatlı olanı araştırmak gerikiyor,istediğiniz bence tamda böyle bir şey
    ya devamlı uzun falan yol yapsam motor için acımam kıyarım paraya ıyısını alırım ama ayda 1 -2 kez cıkıyorum oyle vırajlara falan boyle uzun yola ondan pek pahalı cokta kalıtelı olması onemlı degıl kaskın ıcıne duyulabılır bı ses gelse yeter yanı tıkırdasın anlıyacagın kaskın ıcıne bıseyler ruzgar uğultusundan ıyıdır en azından bu yanı :D hem bendekı telefon bu bahsettın şeyi yapıyor yanı ıntercom gerek yok onun ıcın muzik calarken birisi arasın muzık kesıp telı kendısı otomatık acıyor sonra otomatık sonlardırıp kaldıgı yerden devam :D:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kulak içi kulaklık alıyorsun keyfine bakıyorsun..
    bende kaskı alırken oyle dıyordum keyfıme bakarım dıye ama ızdırap oldu kulaklığı takıyorum kulağıma tam kaskı takıyorum kask sıkı tabı bıraz gecerken kullaklığın kablosunu cekıyor kulaklık cıkıyor kullaktan cıldırma noktasına gelıyorum bıde durmadan aynı durup oluyor cıkar tak cıkar tak muzık keyfın kacıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar görüşler için teşekkur ederımde bana ürün ve nasıl bısey yapabılcegım hakkında yardım lazım bi zahmet kaskı ıcın boyle bısey yapan varsa paylasabılırmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

http://www.aliexpress.com/product-fm...olesalers.html
    arkadaşlar bu urunu buldum sızce nasıldır alcam 15 tl ye kargoda beleş zaten gelmesı bıraz uzun suruyor 10-15 gün arası ama olsun zaten motoru kullanmıyorum kenarda yatıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

bide ebayda buldum ama burdan hıc alışveriş yapmadım nasıl alınır bılmıyorum.
    http://www.ebay.com/itm/ATV-Motorcyc...item2a167edb11
    Arkadaşlar sanırım bu ürünler kaskın kulakları sıkıştırmasıyla kulak hizasında duruyo doğrumudur? Yani kulağa takılan bi kısmı yok? Bi ürün önercem sizlere birazdan önce bulmam lazım biraz bekletcem.

---------- Post added at 23:09 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

Uploaded with ImageShack.us

Valla bunlara ne deniyo bilmiyorum ama kulağın arkasına takılıyo duruyoda herhangi bi problem olmaz diye düşünüyorum. Kask kulağımı sıkıştırır acıtır vesaire diye düşünüyosanız bi denemek lazım derim. Ama en sağlıklı olanı bu gibime geliyor.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sanırım bu ürünler kaskın kulakları sıkıştırmasıyla kulak hizasında duruyo doğrumudur? Yani kulağa takılan bi kısmı yok? Bi ürün önercem sizlere birazdan önce bulmam lazım biraz bekletcem.
    aynen dedıgın gıbı kaskın ıcınde zaten benım kaskta yanı var kulaklık yerleri oraya yapıstırıyorsun.kaskta sabıt hep duruyor bu ama nasıl bi verimli ses verirmi bilmem denicez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

---------- Post added at 23:09 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

http://img802.imageshack.us/img802/3...nykulaklik.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Valla bunlara ne deniyo bilmiyorum ama kulağın arkasına takılıyo duruyoda herhangi bi problem olmaz diye düşünüyorum. Kask kulağımı sıkıştırır acıtır vesaire diye düşünüyosanız bi denemek lazım derim. Ama en sağlıklı olanı bu gibime geliyor.
    yok boylede denedım ben pek randıman alamıyorsun kulağında hafıf oynasın kulaklık ses gıdıyor cok kısık gelıyor o yuzden en son cozum o ebaydakı urun denemek kaldı.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    aynen dedıgın gıbı kaskın ıcınde zaten benım kaskta yanı var kulaklık yerleri oraya yapıstırıyorsun.kaskta sabıt hep duruyor bu ama nasıl bi verimli ses verirmi bilmem denicez.
    Verimli sesten ziyade kafanı sağa sola çevirdiğinde o kulaklık kulağından kayıp gitmesin. Bence sen yukarıda resimde gösterdiğimi önce dene Sony vesaire alırsan seside güzel çıkar diye düşünüyorum. Duyabilirsin.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Verimli sesten ziyade kafanı sağa sola çevirdiğinde o kulaklık kulağından kayıp gitmesin. Bence sen yukarıda resimde gösterdiğimi önce dene Sony vesaire alırsan seside güzel çıkar diye düşünüyorum. Duyabilirsin.
    kulaklık değil aldığım ürün zaten yapıştırıyorsun onu oraya sabıtlıyorsun yanı kayıp gıtme gıbı bı durum yok.ona benzer denedım sony gıbı ama yıne cıkıyor saga sol yaptıgında hafif kayması yetır kulağından ses kısılıyor hemen ondan en son cozum bu.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Hee yapışkanı varsa bence de sizin baktığınız daha uygundur. İnşallah istediğiniz verimi elde edersiniz. Kullandıktan sonraki deneyimlerinizi paylaşırsanız bizlerde faydalanalım.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ben istediğim şeyi elde edene kadar seçenekleri denemeye devam edicem sanırım En azından şimdilik en ucuzundan başladık. Deneyerek bulmak en güzeli

Alıntı alone base adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet başlı başlına masraflı iştir ve ucuz bir sor yada hobi asla olmadı ki gerçekten seviyorsanız motoru ve motor üstünde müzik dinlemyi öncelikleri sıraya dizip en iyisi olmasına özen göstermek gerek.her alanda kasta montta mantolonda ve diğer korumalarda hobiler son olmasın diye en azından shark vision dediğin kaskın sessizliğini duymadım ben hiç belki benim cahilliğim ama schubert S1 sessizliğiyle bilinen bir kask tır ama asla sıfır ses değil tabiki biraz ses duymakta fayda vardır her zaman yoksa hepimiz sağır olsak iyi olurmuydu ki :D ama inanıyorum ki istediğiniz buysa arayınca bulunuyor...
    Lidyalılar parayı bulmayaymış iyidi de... Yoksa kesinlikle katılıyorum, sanırım yine aynı şeyi söyledik. Buarada Shark'ı hiç duymadıysan pencereden atlıyorsun hemen (kafalara alınan darbelere karşı koruyucu özelliği vardır ) Shubert de çok iyi evet, denemedim ama öyle diyorlar...

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kulak içi kulaklık alıyorsun keyfine bakıyorsun..
    Kayıyor be hacım... Denedim, uğraşamadım daha fazla...
    #sürenadam

Motosikleti
    honda cbr 125
    http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=333 arkadaşım burdaki sistemi yapabilirsin.takıldığın yer olursa sorabilirsin

BrARES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Benım yazlık kaskımda bole bı calısmam olmustu kulaga gecen o kulaklıkları sıcak sılıkonla ıc kısıma yapıstrdım ve sabıtledım umarım ısıne yarar xD ama sesı fazla acma trafıkte dıkkatın dagılmasın https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Bu konuya yazmayacaktım ama dayanamadım
    600 tl lik profesyonel intercom alacak param olmadığından bunun dışında
    özellikle uzun yol olayını çok yapmış biri olarak söylüyorum ilk başta verilen o pamuklu 50 tl lik kulaklıklar sadece midland telsiz kulaklığıdır telsizin yoksa çalışmaz jackları uymaz
    2. olarak kesinlikle ve kesinlikle piyasada satılan kask içi kulaklıklar (genelde 29 tl veya 39 tl gibi bir fiyatı var) hiç bir işe yaramaz
    her türlüsünü yaptım her türlüsünü satın alıp denedim
    hatta kask içi kablolu intercomları bile denedim (hani şu artçıyla konuşulan 80 küsür tlden başlayanlar) hiç bir işe yaramıyor
    hepsinde 120 km ye kadar süper ses kalitesi diyor ama en iyisi 60 km den sonra duyulmaz oluyor
    şu an kulağın içine giren silikonlu telefon kulaklıklarından kullanıyorum
    kulaklıkları takıyorum üzerine balaklavayı yakıyorum ne kulağımdan çıkıyor nede kulağımı acıtıyor telefon çaldımı da rahat konuşuyorum
    (kurye bir arkaaş tavsiye etmişti harbiden ona teşekkür ederim)
    bunların dışında sana hazır olanlarından kendin yapmanı öneririm en fazla 5 tl masrafın olur
    nasıl mı?
    işte yapacakların elektronik eşya satan bir mağzaya gidiyorsun (karaköyde işhanı var orda çok rahat bulacağın malzamelerdir)
    2 adet slim 5 cm lik hoperlor teki 1 liradır 1 adet stereo mini jack geriside kablo
    rica edersin orada iki dakikada da lehimlerler gerisi kaska yanak pedlerin altına monte etmek o kadar
    yanlız yinede iyi sonuç vermez haberin olsun
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Ucuz urunler pratik olsada,kulagi rahatsiz etmesede ses kalitesi hem telefonla konusurken hemde muzik dinlerken kaliteli ses veremiyor.Artci ile konusma icin 39 tl civari bir urun kullaniyorum cok beklentim olmadigi icin memnunun.İnterkom diye aratinca sahibinden.com' da cikiyor.Hem artci kulakligi hemde telefon / mp3 baglanarak artci ile birlikte kullanilabiliyor.Ama benim tercihim telefonumun orjinal kulakligi.Zaten ic kulak oldugu icin rahatsizlikta vermiyor.Zaten ses kalitesi cok iyi oluyor.Ayrica ben aliskanlik olarak sadece sol kulakligi takiyorum ;)Hem komfor hemde kaliteli ses isterim diyen biraz odeme yapacak..
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    sehır ıcınde falan degıl uzun yolda dınlemek ıcın istiyorum o yuzden hıc bı tehlıkesı olmaz demirkoy iğneada yollarında o vırajlarda muzıksz olmuyor kım gelcekte arkama kornaya basıcak :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

sağolasın bak bu olabılır ama acaba kask taktıgımızda ses nasıl guzel verırmıkı ıcerıye ?
    valla arkadaş uzun yollar kısa yolların birleşmesinden oluşur ve o yolda yapacağın en ufak bi hata seni ebediyete götürür.en basitinden motordan arıza sesleri gelse duymazsın ve bu sana hem maddi hem manevi çok pahalıya patlayabilir.bence sen bu işi unut.eninde sonunda zarar göreceğin aşikar bu uygulamadan...

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    http://www.ebay.com/itm/2-BT-interph...#ht_5156wt_960

Bu ürünü aldım kullanıyorum. Çok memnunum 2 sı adrese teslim 79 dolara geldı. Ses canavar. Müzik ve telefonla konuşma işleri başarılı. 120 ile giderken de denedim merakımdan kulağına bağırıyorlar gibi iyi geliyor ses. Tavsiye ederim. Bir kaç arkadaş beraber verirseniz siparişi kargosu düşer de.
    Gökhan YAŞDAL

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Elektronikcilerden 50 wattlik pazarci anfisi al. 2 adet kaliteli hoparlör al. Aküden aldığın elektrik kablosuna 5 amper sigorta tak. Hoparlörleri anfiye bağla. Bir tarafı mikrofon jaki diğer ucu 3.5 luk kulaklık jaki olan hazır kablolardan al. Bu kabloya mp3 calarini monte edersen 90 km.hızla giderken bile bangır bangır müzik dinleyebileceğiniz bir sistem olur. Ben bir de aynaya sabitledigim bir potansiyometre ile sesi arttırıp azaltabiliyorum. Işığa yaklaşınca elimi gidondan cekmeden üstelik.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla ben kulak içi kulaklık kullanıyorum. Açıkçası insan monoton sürüşlerde ve uzun yolda hafif bir ezgi arıyor kulağında. Yüksek ses olmadan sadece monotonluğu bozacak güzel bir müzik hem morali yüksek tutar hem daha keyifli bir sürüş sağlar. Yüksek sesle kullanılmasına ben de karşıyım fakat yeterli ses seviyesinde kullanılmasının hiç bir sakıncasının olmadığını düşünüyorum.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaş uzun yollar kısa yolların birleşmesinden oluşur ve o yolda yapacağın en ufak bi hata seni ebediyete götürür.en basitinden motordan arıza sesleri gelse duymazsın ve bu sana hem maddi hem manevi çok pahalıya patlayabilir.bence sen bu işi unut.eninde sonunda zarar göreceğin aşikar bu uygulamadan...
    Öldürdün adamı 2 dakkada... Nereden aşikarmış zarar göreceği_ Yıllardır kullanıyorum diyenler var??
    #sürenadam

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öldürdün adamı 2 dakkada... Nereden aşikarmış zarar göreceği_ Yıllardır kullanıyorum diyenler var??
    burada fikirlerimizi paylaşmak için varız ve ben de sadece ve sadece bunu yaptım.inanman inanmaman ,diğerlerinin ne yaptığı nasıl yaptığı beni ilgilendirmez ama benim hayatta denemeyeceğim bişey.hem var mı eksoz sesinden güzeli motorcu adama!!!

Motosikleti
    bws 125
    İşine karışmak gibi olmasın ama Aynaları herzaman kulandığından daha fazla kulanmaya bak çünkü ehliyeti alan trafiğe çıkıyor çok çok dikkat et kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:38 ----------

Arkadaşlar ilk önce yeni kulancı olduğum için yaptığım hatalar varsa af ola. Bende rahat duramadım elimde olan bir kulaklığı kaska taktım arkasını söktüm sonra çift tarafı bantla yapıştırcağım için lehimli bölgelere zarar gelmesin diye kağıtla kapattım para bandıyla bantladıkdan sonra kabloları gizledim en sonra resimdeki kadar kablo çıkıntısı kaldı o kadar kulanmam diye uğraşmadım o kadar normalde ses gayet kuvvetli ama motor üstünde denemek lazım.. Sırf buraya resim koymak için ımag.. üye oldum onun üçün bir teşekürü eksik etmeyin.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, Yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.
    Bob marley

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yahu motorda muzik dinlenmez..
    Daha öncede yazmistim ama yine yazayim...

Zamaninda motosiklet diye birsey icat edilmis... Tek kisilik..
    Sonra artci (yolcu) diye birsey cikmis ortaya..
    Bakmislarki artci cok konusuyor...
    Bu artciyi nasil duymasak diye Kask diye birsey icat etmisler...
    Ilk baslarda Kask sadece tavsiye olarak kalmis ama bakmislarki olacagi yok bu isin...
    Takma zorunlulugu getirmisler bu merete...

Ben sadece bu iki sebepten Kask imi takarim..
    Yanlizsam ceza yememek icin..
    Artcim varsa onun sacmaliklarinini duymamak icin..

Saka bir yana....

Zaten o meretin üzerinde seidene faden de gidiyoruz..
    Hay anasini yaaaaaaaa..
    Bu seidene faden in türkcesi nasil ülem????
    Isi boka sardim simdi toparlamaya calisiyorum..
    Ipek iplikte gibi birsey Türkcesi yani...

Zaten her an tehlikedeyiz.
    Birde o meretin üzerinde muzik dinleyip...
    Dikkatimizin dagilmasi..
    Ve cevremizde olup bitenleri duymama...

Bu risk i cok cok daha yükseltir diyorum...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Yüksesk sesli müzikten bi şey anlmassın

Ne düşük ne yüksek sesle dinlersen hem trafikte dikkatin dağılmaz hemde kulakların işkence görmez
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)