Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

motosiklet römorku yapımı (piyanist_irf) dan. :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Evet sevgili gönül dostları , yine ayrı bir konu , siz değerli dostlarla bu konuda hem tartışacak, bilen üstadlardan bir şeyler öğrenecek , fakat bunu yaparkende bilmediğim noksanlarımı tamamlama düşüncesiyle zihni sinir procemle karşınızdayım

şimdi aramızdan , motosiklete römork takmak istemeyen, yada takılmasına karşı sıcak bakmayan, dostlarım olsada , ben yinede konuyu tepeden tırnağa bir okuyun ve inceleyin derim , evet römork olayına bende karşıyım-dım fakat kullandığım motosiklet ve bulunduğum çevre, ihtiyaç alanlarım dahilinde zamanla kafamda römork düşünceleri oluşmaya başladı ki tamemen ihtiyaçlar gereği ,

zira motosikletimi aldığım günden beri arabam neredeyse hiç kullanılmamakta ve aracımı satmayı kafama koyduğum için sattıktan sonra böyle bir römorkun şehir içinde , çarşı pazar alışverişleri yada ufak tefek eşya ve yük nakillerini gerçekleştirmek için bu römorkun bana çok fayda getireceğinden adım gibi eminim

bundan dolayı oturup bir romork yapmaya karar verdim .

fakat öyle bir römork olmalıki hem fazla abartı büyük , yada küçük, olmamalı, hem sürüşümü tehlikeye atmamalı,(güvenli olmalı) hem hafif olmalı, hemde çok sağlam olmalı, hemde başkalarının sürüşünü tehlikeye sokmamalı diye düşünürken , hatta bayağı bir düşünürken ,

kendimi römorku yapmış olarak buluverdim , üzerinde çok düşündüm sadece römorkum olsun mezusu değil önce güvenlik düşünceleriyle yola çıktımki , römorkumda ,otamatik firenleme sistemi , aydınlatma sistemleri,(sinyal,park,firen), ve esneme bükülme pozisyonlarında işlevsel olmalıydı ve olduda
    süspansiyon sistemine geleceğim ancak ,yalnız küçücük bir hatırlatma yapmak istiyorum maddi imkanlar kısıtlı elimdeki malzeme kısıtlı ve süspansiyon sistemine harcayacak param olmadığı için bundan vazgeçtim,

ve malzeme konusunda sadece bir atışlık hakkım varki aynı materyalerden bulmam neredeyse imkansız elimde ne varsa onu değerlendirme gibi bir sıkıntım vardı ,

havalar bozuk gidince bir yandan konuyu açayım diğer yandanda yaptıkça paylaşırım düşüncesiyle şu an aydınlatma sistemi üzerinde çalımaktayım, onun için bitmesini beklemeden konuyu açtım

fakat bittiğinde honda cbf nin fabrikadan römorklu çıkmış izlenimini vermesi gerekiyor bunada bittiğinde sizler karar vereceksiniz

neyse sizleri çokta sıkmadan resimlere geçiyorum ve anlatımlarım resimlerle devam edecek..

şimdiden tüm gönül dostlarına teşekkür ediyor , yeni yılınızı en içten duygularımla kutluyorum esen kalın...

Konumuzun baş kahramanı bir adet tam parçalanarak pirese atılacak olan , hurdalıktan temin ettiğim , güzellik manikür, pedikür salonlarında kullanılan işlevsel katlanır 2 mm et kalınlığına ve değişik yerleri 3 mm et kalınlığına kadar çıkan tabiri caizse taş gibi sağlam ve korom kaplı sandalye...

buda tekerleklerini ve bilimum yerlerini keserek kullandığım alman malı sağlam , yine hurdadan kurtarma özürlü sandalyesi, foto temsilidir orjinalini çekmek aklıma gelmedi

özürlü sandalyesinin teker göbeklerindeki rulmanlar yapılacak olan projenin bence uzun süre kullanılabilir olmasına işaret ediyorki, hem alman malı hemde rulman olması ayrı bir direnç , dayanıklılık demek , zaten dış lastiğini hiç sormayın fevkalade... sadece 2 tekere 150 kg taşıma iddiasına 100 dolar bahse girerim

buda özürlü sandalyemizin serial ceygen i carack ini birazdan atarım

alman malıda olsa yılların verdiği yorgunluktan olsa gerek tekerlerinde balanslar mevcuttu onlarıda yine zihni sinir bir edayla akort ettim

bu arada toplamda şayet hurdacı arkadaşlarım olmasa 5 adet bisiklet parçaladım, yani hurda olarak, kiminin ön düzenini kullandım, kiminin firen sistemini , kiminin gövdesini vs. vs.

ya olacak ya olacak bu römork başka altarnatif yok pilavdan dönenin gaşuğu gırılsun...

bu da ileride önüme çıkacak firen sistemi için gerekecek olan yine başka bir bisikletin kesilmiş ön düzeni , maşası , bundan bir adet daha var yine başka bir bisikletten kesilme ..

konu başlığındada belirttiğim gibi elimdeki materyal kısıtlı bisikletler dışında ve gerekli her detayı dikkatle analiz edip gerekebilecek her detayı, dizaynı düşünmem gerek , bu parçalarda belki ilerideki bir aşamaya geçtiğimde lazım olur düşüncesiyle kenara koyuyorum tek atışlık malzeme var ve yapılan işin orjinalitesi açısından araya yabancı malzeme sokmak demek bence bütün görselliği bozmuş olmak demek , öyleki bir çok yerde mecbur kalmadıkça kaynak kullanmak yerine vida kullanmayı yeğledim çünki kaynak kromajı öldürüyor ,yakıyor ve işin hiç bir anlamı kalmıyor maksat boruyu boyamaksa ,boru ganimet gibi her yerde ama iş o değil bana göre borudanda yapardım ama bunun meyvelerini ilerleyen aşamalarda göreceğiz ...

detaylardan sonra sandalyemizi parçaladım ve ufak çaplı evirip çevirme oprasyonlarına girdim öylemi yapsam, böylemi olsa , şu şekilde durursa nasıl görünür , nasıl daha işlevsel ve sağlam olur bir sürü soru işareti kafamda ????

karar verdikten sonra alt şasiyi kurmaya başlıyorum en az bende sizler kadar heyecanlıyım , sonuçta bir şeyler için uğraşıyorsam ortaya bir şeyler çıkmalı

alt şasiyi kurunca hemen firen tertibatına geçiyorum daha bi sürü iş var

ilk baştan bu şekilde firen olayını düşündümsede sonradan stabil çalışmayacağına karar vererek iptal edip başka bir formül üzerinde düşünmeye koyuldum , ve aklıma amörtüsörlü bisikletlerin ön maşası geldi

bu ön düzeni montajladım ancak bisiklet süspansiyonları öyle aman aman esnemiyor en fazla 3 cm esniyor buda firen olayını biraz riske atıyor o kadar uğraş sora firen tutmasın hiç kıymeti yok diye düşünüyorum

işe dalıyorum biraz zaman geçiyor (hızırmısın be adam) telefonum çalıyor ve siteden (zıpırman) nicli üye olan sevgili gürol ağabeyim telin diğer ucunda konuşuyoruz laf lafı açıyor napıyorsun ne ediyorsun sohbetinden sonra konuyu kendisine aynen resimlerdeki gibi izah ediyorum dilim döndüğünce , tecrübeli ve işin erbabı , makina müh. bir ağabeyim olarak beni biraz bilgilendiriyor ve uyandıryor o andan sonra aklıma , jimi jib için ayırdığım araba süspansiyonu geliyor bu fikrinden ve bilgisinden ötürü sevgili gürol ağabeyimin kulaklarını çınlatıyor kendisine sevgi selam ve teşekkürlerimi iletiyorum..

ellerinden öperim gürol abi

artık römorkumuz ruhunu kazanmaya ve şekli şemali belli olmaya başlayınca üzerimdeki tatlı yorgunluk sanki bir nebze olsun hafifliyor bir şeyler üretmek güzel şey be agalar .... insanın kendi yaptığı gibi olurmu hiç

aslında çekmeyi unuttum ama bu bisiklet süspansiyıonunu da iptal ederek daha sağlıklı sağlam, satabil çalışan araba sispansiyonu kulandım şimdi frenleme süper hassa ve tam istediğim gibi oldu orjinal olsa bu kadar olurdu bu sisteme göre tabi

burada kasayı, kaplamadan ve elektirik tesisatı yapılmadan önceki hali ancak , römorku yaptık ama motora takma, aparatları var daha dur bi kaç resimde onlardan koyayım

ve bunlar son hali aslında çok resim var ancak gereksiz kalabalık olmasın konunun özünü anlatmaya yemiştir sanırım

römorkun arka kısmına yine açılır kapanır kapak sistemi yapacağım hani içine sığmayan şeyleri arkadan doğru uzatma şansı olsun , elektirik tesisatı yapacaklarım arasında ve yan , alt ve arka tarafların kapatılması bunun için amerikan kontrapilağı 8diğer bildiğim adıyla) su kontrapilağı ile kapatıp, hondanın orjinal gövde rengi tonuyla boyayıp üzerine honda nın logo ve amleminide yapıştırdıkmıydı , cbf nin bir parçası gibi duracağını düşünüyorum ,

bu konuda yorum yaparken sadece bu son söylediğim şeyle alakalı fikirlerinizide söylerseniz sevinirim

her türlü değişik fikre , fikri olanlara açığım, irfan şurasını şöyle yap diyenler fikirlerini esirgemesinler lütfen

üst üste aynı resimden 2 tane yüklemiş olabilirim kusura bakmayın bazen karıştırıyorum, hep yaptığım harf yanlışlarım virgülleme arızalarım için özür,

şu an devam edemiyorum

çalışmam sırasında gözüme kaçan çapağın gözüme yapışmasından ötürü kendime mola verdim ve elektirik aksamlarını temin için izmite gitmem gerekiyor ,

zaman ayırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum , umarım sizlere bir fikir verip yardımcı olabilmişimdir konunun devamı ilerleyen günlerde gelecek ,

sürçü lisan ettimse affola diyor saygılar sunuyorum esen kalın...

her zaman MT.....
    cakturkc, c3nk, TheArcheus ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    ustacım uzun süredir elinin deydiği şeyleri inceliyorum :D hiç mi elin rahat durmuyor ya
    son derece teknik zekalı birisi olduğunuz belli. sizinle tanışıp birşeyler yapmak isterdim. ALLAH utandırmasın. çok güzel şık ve kullanışlı birşey olmuş. elinize sağlık.
    ALLAH kaza bela vermesin... saygılarr

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

yanlız birşey kafama takıldı. romork doldurulup ağırlaştığında frene bastığınızda romorkun frenleri çok çabuk ve sert bir şekilde tutacaktır. fren tutunca süspansiyon uzarken motor yükü çekmeyecek, sona dayandıktan sonra birden çekecek. birden fren yapacak vs vs. bu olay belirli bir hızdayken sürüşü zorlayacak diye tahmin ediyorum. acaba içine bir ağırlık koyup sürdünüz mü. sonuçları merak ettim.
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    İrfan kardeşim ellerine sağlık ulan hayabusa eline geçse kanat takar uçurursun senden korkulur.....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    "motosiklet yapımı (piyanist_irf) dan. " başlığı ne zaman gelecek ben onu bekliyorum.

Yaratıcılık bu olsa gerek. Tebrikler.

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Eline sağlık güzel olmuş, acaba süspansiyonda olsa daha iyi olmaz mıydı?
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    irfanım güzel olmuş işine çok yarayacak bişey olmuş,eline sağlık....
    Ama fren pedalını nereye takacaksın nasıl sıkacakasın merak ettim valla...
    Fren sıkmak için romorkta korayımı kiralayacaksın ,he bi deyiver annayalım daaa,kafa basmiyir

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Bi rahat dur be irfan bi sakin ol,bak çapak mapak gözden edicen kendini heyecan herşeye zarar.

Eline sağlık hepsi güzel olmuş

Motosikleti
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustacım uzun süredir elinin deydiği şeyleri inceliyorum :D hiç mi elin rahat durmuyor ya
    son derece teknik zekalı birisi olduğunuz belli. sizinle tanışıp birşeyler yapmak isterdim. ALLAH utandırmasın. çok güzel şık ve kullanışlı birşey olmuş. elinize sağlık.
    ALLAH kaza bela vermesin... saygılarr

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

yanlız birşey kafama takıldı. romork doldurulup ağırlaştığında frene bastığınızda romorkun frenleri çok çabuk ve sert bir şekilde tutacaktır. fren tutunca süspansiyon uzarken motor yükü çekmeyecek, sona dayandıktan sonra birden çekecek. birden fren yapacak vs vs. bu olay belirli bir hızdayken sürüşü zorlayacak diye tahmin ediyorum. acaba içine bir ağırlık koyup sürdünüz mü. sonuçları merak ettim.
    haklısın kardeşim sana katılıyorum öncelikle yorumun için teşekkür ederim biri 90 dğeri 60 kg 2 kişi ile test ettim eksikleri tespit edip önlemini aldım son şekli şöçyle oldu konuyu açarken koymamışım

bu arada yeni dostlar kazanmak ve tanımak çok güzel tanışıyoruz işte adanaya selam ederim ...

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Kullanınca eksiklikler ortaya çıkar, onları da halledersin...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan kardeşim ellerine sağlık ulan hayabusa eline geçse kanat takar uçurursun senden korkulur.....
    sağolasın tünal abim yok be abi kıyı kıyı takılıyoruz vakit boşa gitmesin diye hayabusaya kanat takıp aya mı çıkacan abi ? dünya darmı geldi 350 neyine yetmiyo allah gözünü doyursun

100 km giden var gidemeyen var çık çık çık çık

---------- Post added at 12:17 ---------- Previous post was at 12:08 ----------

Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "motosiklet yapımı (piyanist_irf) dan. " başlığı ne zaman gelecek ben onu bekliyorum.

Yaratıcılık bu olsa gerek. Tebrikler.
    teşekkür ederim yorum için eksik olma ardacım foçaya sevgiler...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...imi-buggy.html

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    kardeş ellerine saglık güzel olmuş

Motosikleti
    Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık güzel olmuş, acaba süspansiyonda olsa daha iyi olmaz mıydı?
    aynen içimde yara kaldı süspansiyon inşallah bir dahaki sefere teşekkür ederim

---------- Post added at 12:22 ---------- Previous post was at 12:19 ----------

Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanınca eksiklikler ortaya çıkar, onları da halledersin...
    evet yüce abi şu an gördüklerimi düzelttim daha yapılacaklar var üzerinde aslında bittikten sonra konuyu açacaktım ama burada belki daha güzel fikri olan üstadlar fikir veirirler babında bitmeden açtım ..

iyi seneler abi ellerinden öperim...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    irfan abi eline sağlık ama senin normal işin yok mu bakıyorum hep yeni şeyler yapıyorsun bunları yapacak vakti nerde buluyon :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfanım güzel olmuş işine çok yarayacak bişey olmuş,eline sağlık....
    Ama fren pedalını nereye takacaksın nasıl sıkacakasın merak ettim valla...
    Fren sıkmak için romorkta korayımı kiralayacaksın ,he bi deyiver annayalım daaa,kafa basmiyir
    yok be kanki ben motürle firen yapınca oda otomatikmak g kuvvetiyle firen yapıyor sistemi incelersen resimlerde anlarsın estağfurullah ne demek ulem kafam basmıyo zehir gibisinde senin haberin yok bilader

---------- Post added at 12:26 ---------- Previous post was at 12:24 ----------

Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi rahat dur be irfan bi sakin ol,bak çapak mapak gözden edicen kendini heyecan herşeye zarar.

Eline sağlık hepsi güzel olmuş
    sağol özer abi seni özledim yarın geliyon demi ?

---------- Post added at 13:00 ---------- Previous post was at 12:26 ----------

Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ellerine saglık güzel olmuş
    teşekkür ederim sağolasın... iyi seneler...

---------- Post added at 13:06 ---------- Previous post was at 13:00 ----------

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi eline sağlık ama senin normal işin yok mu bakıyorum hep yeni şeyler yapıyorsun bunları yapacak vakti nerde buluyon :D

sağolasın fatihim güzel soru sormuşsun evet bir işim var genelde gece çalışıyorum aç insanları doyuruyorum kalan zamanlarımdada bu tarz işlerle uğraşıyorum boş yok yani

bu arada yine yeni bir proce üstündeyim inceden cbf 150 far olayına kitlenmiş durumdayım hem ucuz hemde mantıklı bir pilanım var kafamda ama onu yaptığımda paylaşacağım şu an teknik eksikleri tamamlamaktayım ve 220--250 liraya satılan mercekli sis farlarının üzerine yoğunlaştım amacım uygun malzeme temini ve nasıl yapıldığını çözmek şu an ama olmayacak iş yok kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum farım zayıf yanıyorsa,

ve buna 220 lira para vermek şahsım adına bana fazla geliyor bütün mesele burada ..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Kardeş kolay gelsin

Yine Güzel şeyler peşindesin.

Elimde porsche boxter ın far merceği var. İşine yarayabilirse kargo adresini özelden gönder yarın verim kargoya

Bu römorku kendim için yapıcak olsaydım tekerlekleri 151 rs scooterların ön tekerleğinden(yada disk frenli cup larınkinden ) yapıp frenleride disk yapardım.
    Arka fren merkezinden t ile basınç alıp fren sistemini bu şekilde hallederdim. (tabi ayrıntılarını konuşup düşünüp taşınmak lazım ama çok zor bir mesele değil.)
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    huhuhuhu ..... irfan aga bensiz bitmesine izin veremem... en son gördüğümdeki römorkla , şimdi ki farklı olmuş..değiştirmişsin... fren sistemi en basit örneği...merakla bekliyorum.. bakalım ne olacak..ama fonksiyonel ve kullanışlı olacağı kesin.. merakla bekliyorum..hondanın orjinali gibi olacak demiştin..eğer işler yolunda giderse muhtemelen seri üretime geçersin

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş kolay gelsin

Yine Güzel şeyler peşindesin.

Elimde porsche boxter ın far merceği var. İşine yarayabilirse kargo adresini özelden gönder yarın verim kargoya

Bu römorku kendim için yapıcak olsaydım tekerlekleri 151 rs scooterların ön tekerleğinden(yada disk frenli cup larınkinden ) yapıp frenleride disk yapardım.
    Arka fren merkezinden t ile basınç alıp fren sistemini bu şekilde hallederdim. (tabi ayrıntılarını konuşup düşünüp taşınmak lazım ama çok zor bir mesele değil.)

aynen eyübüm ..... len scooter tekerine diskleriyle baraber kaç para istediklerini bi duysan dudakların uçuklar böyle fırsatçılıkmı olur yavvvv o paralara scooterin komplesini alırım çin

haklısın kankamda bütçe yok o kadar , o yüzden böyle oldu vakit geçiriyorum işte yoksa uygun malzeme toparladığımda bunda tecrübe edip onda dediğini yapmak zor değil

bu arada mercekmi dedin far mı dedin ciddimisin harbi yollasana yollasana

---------- Post added at 13:26 ---------- Previous post was at 13:21 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    huhuhuhu ..... irfan aga bensiz bitmesine izin veremem... en son gördüğümdeki römorkla , şimdi ki farklı olmuş..değiştirmişsin... fren sistemi en basit örneği...merakla bekliyorum.. bakalım ne olacak..ama fonksiyonel ve kullanışlı olacağı kesin.. merakla bekliyorum..hondanın orjinali gibi olacak demiştin..eğer işler yolunda giderse muhtemelen seri üretime geçersin
    senin gördğün halinden sonra 2 kere değişti koraycım kafama göre olana kadar devam bu arada izmite arabayla yada motorla gelmiyorum biz edirneye arkadaşın arabayla gidecekmişiz şekerim ben sabah 5 te minübüse binip izmite gideceğim ancak daha da erken yola koyulma durumları var istanbul trafiği belli olmaz deniyor özer abiyle görüştüm telden (speddy) bakacaz bi hal çaresine artık

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    tamam abi .. o halde yolunuz açık olsun .. sağ salim gidip gelin.. benim sen ve arkadaşın için yapabiliceğim bişey var mı

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yaw yokmu hurdacı kankaların ucuza versinler. (bu kadar zamanda kanka olmuşsundur hurdacılarla : )

Adres alim özelden. Merceğin üzerinde elektromanyetik bir sistem var onu ziyan etme. Ampülün önünü açıp kapatarak selektör yapmanı sağlıyor . (sanırım : ) değilsede sen ne işe yaradığını bulursun artıkın. Dış kasası yok mercek ve merceğin metal kasası var.
    Sağolsun bir arkadaş belediye otobüsüne kafa atmıştı boxterla farı bize kaldı yadigar
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam abi .. o halde yolunuz açık olsun .. sağ salim gidip gelin.. benim sen ve arkadaşın için yapabiliceğim bişey var mı
    sağol koray kendini üşütme de şu an için sıkıntı yok kardeşim ancak çok ısrar edecek olursan seni 4 saatliğine yerime bırakabilsem süper olurdu fırında biradere yardım için ciddiyim len kafa bulmuyorum yerime çalışan eleman su koyveriyor verilmiş sözüm var sen ne yaptın düzeldinmi ,

gelde sana çıraklık öğreteyim ekmek nasıl yapılıyor öğren biraz ben ciddiyim zaman kısa yerime bırakacak adam bulamıyorum istersen telden arayayım şimdi anlatayım

---------- Post added at 13:38 ---------- Previous post was at 13:34 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw yokmu hurdacı kankaların ucuza versinler. (bu kadar zamanda kanka olmuşsundur hurdacılarla : )

Adres alim özelden. Merceğin üzerinde elektromanyetik bir sistem var onu ziyan etme. Ampülün önünü açıp kapatarak selektör yapmanı sağlıyor . (sanırım : ) değilsede sen ne işe yaradığını bulursun artıkın. Dış kasası yok mercek ve merceğin metal kasası var.
    Sağolsun bir arkadaş belediye otobüsüne kafa atmıştı boxterla farı bize kaldı yadigar
    valla olur kanka muhakkak işime yarayacaktır bendede 3 adet ford cargonun farı var beliki fordla porsche boxter ı birleştirip bi melez far yapıp genleriyle mutasyona uğratıp yok ulem bu far orjinal böle üretildi diye yuttururuz millete

valla iyi olur eyüp du yazayım adresi irfan sever öle şeyleri bilirsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)