Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CBF 150 jıgle sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    çinli motorlarda bile otomatik jigle var kendim şahit oldum, arkadaşım dışarıda soğukta iki gün beklemiş çinli motorunu tek marşta çalıştırdı ve yüksek devri motor ısındıkça normal rolantiye geçti yavaş yavaş.
    cbf'deki bu jigle mantığının diğer motorlardaki gibi olması lazım ama malesef değil.metanecho'nun da bahsettiği gibi,jiglede gaza müdahale yok, kendimiz gaz vermeliyiz jigledeyken.. bu saçma durumu da honda artık 2012 modellerde çözüp yeni model cbf diyerekten satışa sunar!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinli motorlarda bile otomatik jigle var kendim şahit oldum, arkadaşım dışarıda soğukta iki gün beklemiş çinli motorunu tek marşta çalıştırdı ve yüksek devri motor ısındıkça normal rolantiye geçti yavaş yavaş.
    cbf'deki bu jigle mantığının diğer motorlardaki gibi olması lazım ama malesef değil.metanecho'nun da bahsettiği gibi,jiglede gaza müdahale yok, kendimiz gaz vermeliyiz jigledeyken.. bu saçma durumu da honda artık 2012 modellerde çözüp yeni model cbf diyerekten satışa sunar!!
    Yeni modellerde elle gaz verilmiyor sanırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    coşkun 8 km de o motor ısınmaz randıman alamazsın aslında ben senin yerinde olsam 8 km için hayatta motora binmezdim direk ya bisiklet yada yürüme

Motosikleti
    Comet
    Alıntı dersansport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coşkun 8 km de o motor ısınmaz randıman alamazsın aslında ben senin yerinde olsam 8 km için hayatta motora binmezdim direk ya bisiklet yada yürüme
    Yürüyorum arada tempolu yürüyüşle 1saat 25 dakika sürüyor bisiklet ile denemedim çünkü ümraniye altunizade arası iniş ve yokuştan ibaret.6 yıldır hiçbir zaman rölantide çalışır duruma gelmeden yola çıkmadım.

karbüratörünü temizlettir ve ayarlarını yaptır motorunun hiçbi problemi kalmıcak

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jikleyi çekip gaz vererek çalışan araçta ilk kez görüyorum.ybr de açardım jikleyi basardım marşa o ısınana kadar ben üstümü giyinirdim.cbf te elimi bırakamıyorumki üstümü giyeyim.
    ah ybr nin jikle koluna kurban olayım harbi teknolojik bi alet aç jikle yi çeketi dizlikleri takana kadar ısınır sende üzerine biner vitese takarsın devam
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    jikleyi çekip gaz vererek çalışan araçta ilk kez görüyorum.ybr de açardım jikleyi basardım marşa o ısınana kadar ben üstümü giyinirdim.cbf te elimi bırakamıyorumki üstümü giyeyim.
    +1 .
    jikle ve gazı bir arada kullanarak çalıştırmak ve ısıtmak gereken tek makina millet basıyor maşa giyiniyor ben önce giyiniyorum, jiklede basıp yavaş yavaş ayağımla geri manevra vs. derken yarım jikleyle yola çıkıyorum 500mt sonra ışıklara gelince onuda kapatıyorum, kim bekleyecek her sabah paşanın keyfini 500mt yarım jikle gitsin 2.-3. viteste 2000d/d

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yürüyorum arada tempolu yürüyüşle 1saat 25 dakika sürüyor bisiklet ile denemedim çünkü ümraniye altunizade arası iniş ve yokuştan ibaret.6 yıldır hiçbir zaman rölantide çalışır duruma gelmeden yola çıkmadım.
    usta ben caddebostn seyrantepe yapıyorum bisikletle balboros yokuşunu tırmanıyorum oranın yokuşları hiçbirşey bence dene çok daha yi hissediceksin endini 8 km yol için motor değmez praya yazık diyorum hatta sana örnek olsun diyebir haftasonu gelim sana beraber gidelim o yolu eminin ol bir daha bırakamazsın

bu cbf 150 lerde bir motor diğer motora uymuyor.
    2011 cbf 150 de bu güne kadar bir kez jiikle kullanmadım. tek marşla çalıştı ve bir iki dk kendi halinde rolantada çalıştırıp hemen işime baktım.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu cbf 150 lerde bir motor diğer motora uymuyor.
    2011 cbf 150 de bu güne kadar bir kez jiikle kullanmadım. tek marşla çalıştı ve bir iki dk kendi halinde rolantada çalıştırıp hemen işime baktım.
    2011 lerin jikle olayı farklı,öncekiler gibi değil.çek jikleyi bas marşa kendisi çalışıyor.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Arkadaşlar Motor 2 saaat kadar çalışsa bile jigleyi kapattıgımda istop ediyor. Şuan servise gidemiyorum sanırım büyük bir problem cıkıcak
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    2011 lerin jikle olayı farklı,öncekiler gibi değil.çek jikleyi bas marşa kendisi çalışıyor.
    coşkun abi aslında 2011 model cbflere hiç bakmadığımdan dolayı o modeldeki jikle mantığının değişip değiştirilmediğini bilmiyorum açıkcası.Ben 2010 ve öncesi modellerde,jigle kullanımının malesef anlattığım şekilde olduğu biliyorum .. şunu belirtmeliyimki cbf150 kullanan bazı arkadaşlarımız o jiglenin hala nasıl çalıştığını bilmiyor. motor çalıştırılırken problemle karşılaşmalarının sebebi bu.çünkü dediğim gibi jiglede otomatik gaz yok malesef.(eski model için konuşuyorum)
    herkese iyi seneler bu arada

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yenisindede yok 2012 model var bende

Motosikleti
    Comet
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coşkun abi aslında 2011 model cbflere hiç bakmadığımdan dolayı o modeldeki jikle mantığının değişip değiştirilmediğini bilmiyorum açıkcası.Ben 2010 ve öncesi modellerde,jigle kullanımının malesef anlattığım şekilde olduğu biliyorum .. şunu belirtmeliyimki cbf150 kullanan bazı arkadaşlarımız o jiglenin hala nasıl çalıştığını bilmiyor. motor çalıştırılırken problemle karşılaşmalarının sebebi bu.çünkü dediğim gibi jiglede otomatik gaz yok malesef.(eski model için konuşuyorum)
    herkese iyi seneler bu arada
    yine üyelerimizden celil isimli bir delikanlıda var,çalıştığım dershanede öğrenci,motoruyla gelip gidiyor.şeffaf sinyalli,sol kütüklüğünde start-stop düğmesi olmayanlardan sanırım yeni model dedikleri cbf.ona anlatmıştım jiklenin ne kadar saçma çalıştığını....yoo abi benimki öyle değil çekip çalıştırıyorum dediydi.bende hemen denemiştim.dediği gibi jikleyi çekip marşa basıp bıraktım,kendi kendine baara baara çalıştı
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Sele altındaki hava filtre emiş ağzına bez vs orayı tıkayacak mahiyette bişey kaçarak tıkamış, hava emişini zayıflatmış olmasın. Kontrol ettin mi =? Veya hava filtresi temizmi vs ? Jikleyi kapatınca keyifsiz ve çekişten düşüyor ve gazı bırakınca rölantide kalmayıp stop ediyorsa böyle bişey olmuş olabilir. Karbratör ve hava filtresi hava girişlerini kontrol et veya kontrol ettir bence.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Jigle olayına çözüm buldum,jiglyi sonuna kadar çekiyorum gaz ile marş düğmesinin arasına gazı sbit tutmak için plastik bir takoz yaptım,hafif gaz vererek plastik takozu sıkıştırıyorum elle gaz vermeye gerek kalmıyo.Sonra marşa basıyorum motor kendi kendine 1 dk isindıktan sonra jigleyi kapatıp aradaki plastik parçayı alıyorum otomatik jigle gibi oldu fotolarını koyarım daha sonra.
    babaçi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)