Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

100kmde 7 lıtre

Motovento
    REKLAM ALANI
    _w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Jigle açık olabilır mi ki ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Bende bir ara takmıştım bu yakıta,

20 TL ile 150 KM yapıyorum, emekli sürüşü ile, ayarlarını kontrol ettir abi.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    evet biraz fazla yakıyor ama tas gibi motor sürmeside çok zevkli diyorlar motorunuzun kıymetini bilin

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık olarak kilometrede 28 kuruş eder az daha yakarsa 600 cc racing motor kadar yakacak
    20 kuruşu geçmemesi idealdir bence karbüratör ayarına bir baktırın
    en az 1000 lik kadar yakıyor
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    vay anam vay ben de son defa yaptığım ölçümde 1 lt ile niye 50 km yi geçemedim diyodum 48.5 ta kaldı çünkü.ilk aldığımda 62 km yapmıştım 300 bakımında servis şerefsizi benzin otomatiğini değiştirdiğini söyledi.ondan sonra da hem çok yakmaya başladı hem de tek basmada çalışan motor 3. 4. basmada çalışmaya başladı.neyse de eniştenin q7 ile memlekete giderken 90 ı aşmadan 7.9 mazot ortalamasını yakalamıştım zamanında.farklı araçlar ama bi anormallik olduğunu da vurgulamak istedim...

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ER-6F de yukarıdaki rakamlarda... çooook devirli kullanırsan 6 lt olur. Kesin bir problem var.

Problem motosiklette, benzinde veya pompada olabilir...
    gt650 ile er6'lar dışında ekonomik yakan pek 600 üstü motor olmasa da, ben mondial 250mct'nin aşırı yakmasını mantıklı buluyorum.

şöyle ki, 250 cc ama 16nm torku var. beygir gücü hakkında bir bilgi bulamadım.

52 - 53 mm çapında pistonu var, ancak sıkıştırma oranı 9.2

nerdeyse 160 kg ağırlığında, ağırlık merkezi yere oldukça yakın, tekerler arası mesafe fazla.

zincir'in gövde üzerinde bağlandığı nokta, arka maşanın gövde üzerinde bağlandığı nokta ve ağırlık merkezi, motorun çekiş gücünü yere ne kadar verimli aktardığını ifade eder. motora şöyle mühendislik gözüyle bakınca, çekiş gücünün aktarımı pek verimsiz ve özentisiz görünüyor.

kısacası, 250 cc, çift pistonlu olmasına rağmen düşük sıkıştırma oranı yüzünden torku düşük. zaten düşük olan tork, verimsiz bir şasi tasarımı ile yere yeterince doğru aktarılamayınca, daha hızlı gidebilmek için daha çok basmak gerektiriyor.

ben de gt650 kullanıyorum. fişi kopartırsam belki 7 litre yaktırmayı başarabilirim 100 km de....

250cc bir motosiklet tercih ederken, mümkünse V motor olmasına, sıkıştırma oranının yüksek olmasına ve torkunun da yüksek olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim...

ki, ben 250mct'nin 16 newton tork üretebildiğinden de şüpheliyim
    !?

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Ben 19 beygir diye biliyorum.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    karbüratörüne hava filtrene fln baktır benzin deponda delki falanmı var one ya:D 650lik gibi yakıyo benim arabamdan cok yakıyo:D bi kac kere daha mct nin benzininden şikayet eden görmüştüm enteresan bi sorun kronik falanmı acaba motoru yeni falan aldıysan belki devrini ayarlıyamıyosundur yani bilemicem o kadar yakması zor
    Motosiklet mucidi

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Günaydın....Benzin yakışınız 250cc bir motor için çok çok fazla...Bu motorda ciddi bir ayarsızlığın habercisidir. Sadece supap ayarı ile ilgili değildir. bujilerin sökülüp bakılması neticesinde, bujilerde kurum yada ıslanma kontrolü yapılmalıdır. Zira 7 litre yakıtı yakabilecek kadar yeterli hacim motor içinde mevcut değildir. Bu yakıtı ya çiğ olarak egsozdan atarsınız, yada deponuzda yada motorun yakıt sistemi üzerinde var olan bir kaçaktan dolayı boşa atarsınız. İhtiyacı dışında motora verilen yakıt, motorun boğulmasına neden olur. Sizde boğulma yada tekleme var mı? Bence öncelikle motorunuzun bujisini kontrol ederek ön tespitte bulunun. Ayrıca motor orta sehpahada iken motora gaz verdiğinizde, egsozdan çiğ gaz yada duman atıp atmadığına bakın. Muhtemelen ya kaçağınız var, ya bujiniz arızalı ya filtre yanlış takılı, yada karbüratör şamandrası takılı kaldı (ki kuvvetli ihtimal) motorunuza karbüratörden fazlaca benzin geliyor...
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)