Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hava filtresi kutusunda biriken yağ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihanne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Classic
    Arkadaşlar,

Havalar soğudu ve motorsikletle gezmek hastalık nedeni oldu benim için. Bende motorsikletimi güzelce temizleyip kış için kapalı bir yerde saklama kararı verdim. Motorsikleti güzelce yıkattım. Sonrasında aldım elime bezi başladım kurulamaya.. Birde ne göreyim hava filtresinin kutusunun kenarından yağ sızıyor. Hemen hava filtresinin dört köşesindeki vidaları söktüm ve kapağı açtım. Açmamla beraber yaklaşık 1 litre simsiyah ve koyu bir yağ yere boşaldı. Hava filtresi yağdan dolayı simsiyah olmuştu. Motorum MCT 250. Hava filtresinden karbüratörlere giden ana deliğin altında, birde ince bir boru var. Bu boru arkadan hava filtresine takılıyor. Hava filtresinin önünde de bir küçük kutu var. Ve bu küçük kutunun altından yere uzanan bir boru var. Sanırım bu boru o kutuya gelen yağı yere damlatmaya yarıyor ancak benim motorumda bu borunun ucunda tıpa olduğundan yağ boruda birikmiş birikmiş ve hava filtresi kutusuna dolmuş.

Sizce hava filtresine yağ neden dolar, sistemde bir sızıntı mı var yoksa bu normal mi? Lütfen acilen cevap veriniz..

Teşekkürler şimdiden.
    CİHAN ÜRÜT / BURSA / B Rh + ** YAMAHA DRAGSTAR CLASSIC 650 cc. **
    BURSA CHOPPERS CLUB ASSOCIATION
    http://www.facebook.com/BursaChoppers / www.bursachoppersclub.com.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    motorun hava almasını sağlayan tahliye hortumunu genelde hava filtresinin içine verirler buda uzun yolda genelde ısınana yağ buharlaşma yapar ve hava filtresine gider orada da birikmiş olabilir ara ara temzilemek gerek sen bayadır sökmemişsin anlaşılan oraları eğer dediğim gibi ise korkmaya gerek yok ama ekstra bir sorun varsa ona birşey diyemem servisine sor istersen
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Motoruna olması gerekenden çok fazla yağ koyulmuş.

Motosikleti
    xciting250i
    motorun devrildiyse eğer yağ hava filtresine doluyor. Normalde olmaması lazım

cihanne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Classic
    Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.
    MCT kullanan ve hava filtresinin önündeki kutunun, hava filtresinden motora bağlantı yapan hortumun vs. çalışma mantığını bilen ve açıklayabilecek var mı acaba?
    CİHAN ÜRÜT / BURSA / B Rh + ** YAMAHA DRAGSTAR CLASSIC 650 cc. **
    BURSA CHOPPERS CLUB ASSOCIATION
    http://www.facebook.com/BursaChoppers / www.bursachoppersclub.com.tr

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)