Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ Miktarını Kaçırdım Sanırım-Bakarmısınız

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    merhaba arkadaşlar ,motoruma her zaman ki gibi 1litre 10 40 yağ koymak üzere yağını boşalttım ancak doldururken birazı yere döküldüğü için eski yağdan biraz takviye yaptım.Ama takviyeyi bbiraz fazla kaçırmış olabilirim.eğer böyle ise tahliyeden kendi atarmı,bir sıkıntı oluştururmu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    eski yağdan takviye yapman olmamış.. geri çekmek istersen yağı. ilk seçenek, alta temiz bir kap koy, yağı ona boşalt,tekrar doldur. 2 ci seçenek büyük boy şırınga ucuna akvaryum hortumu tak. yağ koyduğun yerden fazla yağı geri çek...
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    yağ tahliyesi var diye biliyorum akıtmaz mı peki fazlalığı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kullanılmış yagı bir daha kullanma yagı boşalt alttaki tıpadan çok az sonra seviyeyi ontrol et eğer normalse kullan azsa yukardan ekle ama eski yagı değil yeni yağğğğ

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Eski yağı koyduğunda yeni yağın tüm özelliği gider, doğru olanı yağı tamamen boşaltman ve tekrardan sıfırdan yağ koyman olacaktır.
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bboy_iced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski yağı koyduğunda yeni yağın tüm özelliği gider, doğru olanı yağı tamamen boşaltman ve tekrardan sıfırdan yağ koyman olacaktır.
    aynen.....
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Alıntı bboy_iced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de arkadaşın tavsıyesıne katılıyorum.Çok fazla abartmadıysan sorun olmaz.Ancak keçeleri patlatır diye biliyorum.Dobloya aldığı yağın 2katını koymuş tamircim yanlıslıkla.Motorda değişik bir güvenlik önlemi varmış.Araba stop etti ve yağ süzülünce herşey anlaşıldı.Hiç zarar vermedi.Şans. .

Motosikleti
    anlaşıldı arkadaşlar kaçış yolum yok çok üşeniyordum ama ben yağ almaya çıkıyorum şmdi teşekkürler hoşçakalın sağolun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)