Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sabahları zor çalışıyor jikle işe yaramıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    2000 de cup motorum var ve bazı sabahlar çalıştırıyorum gazı bırakınça hemen istop ediyor bazende hava soğuk olsa bile tek marşta alıyor saat gibi sayıyor ama ilk başta gaz yemiyor gazı yarım a kadar aniden açınca boğuluyor bazen ışıklarda durunca 1 viteste kalkarkende bi an boğulup tekrar toparlıyor bunun sebebi nedir birde motor soğokken bile jikleyi açınca motor istop ediyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125CC
    hava ayarı

Motosikleti
    ATV
    Alıntı gokmenkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava ayarı
    arkadaşa katılıyorum benim motorda da buna benzer sorunlar vardı hava ayarını ve rölantiyi ayarladı düzeldi

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı tezcan23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 de cup motorum var ve bazı sabahlar çalıştırıyorum gazı bırakınça hemen istop ediyor bazende hava soğuk olsa bile tek marşta alıyor saat gibi sayıyor ama ilk başta gaz yemiyor gazı yarım a kadar aniden açınca boğuluyor bazen ışıklarda durunca 1 viteste kalkarkende bi an boğulup tekrar toparlıyor bunun sebebi nedir birde motor soğokken bile jikleyi açınca motor istop ediyor
    cup un markası ne ? yuki mi?
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cup un markası ne ? yuki mi?
    hayır kuba leopar 100

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hava filtresi biraz tıkalı olabilir, direk hava ayarı yaptırman gerekiyordur. Büyük ihtimalle bu sebepler ile alakalı. Benzer sorunu bende yaşıyorum, seninki kadar olmasa da. 7~8 km yol gitmeme rağmen yavaşlarken debriyajı sıktığımda arasıra istop ediyor kerata. Kırmızı ışık kalkışlarında da, özellikle yeni çalıştırdıysam motoru, hava güzel bile olsa istop edebiliyor. Ne ustaya götürmeye ne de kendim bakmaya fırsatım olmadı doğrusu...
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)