Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kh 125 mekanik sorun

Motovento
    REKLAM ALANI

slm arkadaşlar aranıza yenı katıldım .bugun 2011 model 6.ay trafik çıkşlı bir kh 125 aldım...almasınada motoru muğladan bodruma getiriyordum ki motor 100 km yolun 60.kmde şişti ve anormal bir motor sesi gelmeye başladı..bende hemen stop edip bodrum servisini aradım ve onlarda atladı geldiler baktılar servise ötürmemiz lazım dediler...motor 2000km bakımı yapılmış serviste 4000 bakımı daha yeni gelmişti.aradan 2/3 saat geçti motoru parçalamışlar motor yağsız kalmış dediler...nasıl olurda 4000 km deki bir motorun bakımları serviste yapılmasına rahmen bir sonrakı bakımına kadar yağı bitiyor..buğarlaştımı acaba diyorum..herhangi bir yağ kaçağıda yok motorda..garantiden yaptırmaya çalışıyoruz diyor servis..kullanıcı hatası asla olamaz bir morun yağı bırak 2000 km de bıtmeyı 10000 km de gıtsen asla bıtmez..nasıl bır mordur kı boyle sorun çokardı...bu arada motorun grank silindir piston gitmiş diyor usta neiştir anlamadım lütfen fir fikir veriniz:jocolor:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bırak garantiden yapsınlar. Nasıl bakım yapmışlar bu motora? Arkadaşım sende yola çıkmadan bi baksaydın yağına be yav.

ya kardeşim 2000 km deki motorun nedıye bakacaksın ki....ne motorlar var senelerdır yağı suyu dehişmemiş....servis hatası dedım bende inş.ggarantıden yaparlar değilse bayağı bır para tutar gıbime geliyor...gerçi sonuna kadar hakkımı ararım olmaz ise şahayet

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı alibodrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kardeşim 2000 km deki motorun nedıye bakacaksın ki....
    siz de haklısınız da gene de kimseye güvenmemek lazım...
    0 km hayabusa da alsam toplam agırlıgı 5-10 kg olan anahtar takımımı her zaman yanıma alırım...
    her gunde binmeden önce motorun yagına bakarım...
    cok zor bi iş olmasa gerek...düz tutup çubugunu çekeceksin yada penceresi varsa (o daha iyi) bakıp yoluna devam edeceksin...
    sonucda kul yapısı bir alet...
    neyse geçmiş olsun...

senelerdir vitesli motor kullanırım hiç böyle birşeyle karşılaşmadım...zamanında yağını değiştirmeden bindiğim olmuştur ama yağın bitme olayı ki yenibır motorda halen enterasan geliyor bana...bir hevesle aldım dakika bir kübadan gol bir oldu

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    haklısın ama garantiden yağ koyan usta içine en dandik scoot marka en ucuz yağı kakalamıştır içine bırak 2000 km yi 200 km de buhar olup uçuyor be yağ. Denenmiştir yani. O yağa ne koyuyorlarsa fazla devir, uzun yolda uçup gidiyo. Castrollerde öyle bi sorun yok. Genede uzun yolda en az 250 km de bir kontrol gerektirir. Benim gibi dip gaz gidersen şayet. Veya sıkmadan 80 le gitsen bile en az 500 km de bir yağ kontrolü. Yeni olup olmaması farketmez. İnşallah garantiden değişir. Motorunun ustası her zaman sahibir bunu unutma.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın ama garantiden yağ koyan usta içine en dandik scoot marka en ucuz yağı kakalamıştır içine bırak 2000 km yi 200 km de buhar olup uçuyor be yağ. Denenmiştir yani. O yağa ne koyuyorlarsa fazla devir, uzun yolda uçup gidiyo. Castrollerde öyle bi sorun yok. Genede uzun yolda en az 250 km de bir kontrol gerektirir. Benim gibi dip gaz gidersen şayet. Veya sıkmadan 80 le gitsen bile en az 500 km de bir yağ kontrolü. Yeni olup olmaması farketmez. İnşallah garantiden değişir. Motorunun ustası her zaman sahibir bunu unutma.
    adem adam küba markadan bahsediyor gördüğün gibi ve honda hariç ben yağ yakan motor görmedim
    hatta bizim bi arkadaşta cg 125 var HONDA o bile uzun yolda yağ eksiltiyor
    bence garanti işi bi işe yaramaz cebinden yaptırırsın gibi me geliyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ya kardeşim 2000 km deki motorun nedıye bakacaksın ki....ne motorlar var senelerdır yağı suyu dehişmemiş....servis hatası dedım bende inş.ggarantıden yaparlar değilse bayağı bır para tutar gıbime geliyor...gerçi sonuna kadar hakkımı ararım olmaz ise şahayet
    Sizi ilk defa gördüm bu formda. Ben bodrumluyum. Nick ismindede geçiyo. Bodrumlumusun? Ben 1000 km de yağ değiştiririm sen 2000 km de motorun yağınamı bakılır diyosun. Bakmazsan aynı sekil A daki gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sevgiler bodrumdan.

kardeş cebden inş olmaz yoksa vay halıme..azda tutmazkı o malzemeler

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem adam küba markadan bahsediyor gördüğün gibi ve honda hariç ben yağ yakan motor görmedim
    hatta bizim bi arkadaşta cg 125 var HONDA o bile uzun yolda yağ eksiltiyor
    bence garanti işi bi işe yaramaz cebinden yaptırırsın gibi me geliyor
    Motorun kübası,hondası,yamahası,mondialimi kaldı artık? Motor motordur arkadaşım. Nede olsa hepsinde MADE İN CHANNA yazıyor

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    inşallah cepden ödemezsinde...
    eğerki öyle bir durum olursa...
    motoru yaptırmadan önce değişecek parçaların fiyat lisetesini al...
    sonra aynı parçaların fiyatlarına rialli motorun sitesinden bak...servis ile arasında eminimki bayagı fiyat farkı olur...
    aklının bir köşesin de bulunsun...

ok dostum olursa bakarım...osmaniyelıyım buarada

bugün antep fabrikayla görüşecek servistekiler bakalım inş.parçaları gönderirler..servistekiler biz senin tarafındayız diyorlar sonuna kadar zorlayacağız dediler olmaz ise diye fabrikayı...bende aradın dün antep i satş sonrası müşteri tem.görüştüm..ilgileneceğiz dediler ama hayırlısı bakalım

Motosikleti
    Dominar 400 (satıldı)
    Umarım tez zamanda cepten birşey çıkmadan sorunun çözülür. Daha sonraki kullanımlar içinde tedbirli olursun.
    BE

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla skut mukut marka bilmem ama dediğin gibi serviste koydukları yağın yarısı 300 km de uçtu benim de .castrol koydum 400 km dir gram eksilmedi.bi de servis castrol mobil hiç farketmez bizim yağ da süper demişti ...evet tereyağ...

parçaları garantiden gönderiyorlar çok çükür..kullanıcı hatası olmadığı ve granktan kaynaklanan sorun sonucu silindir sekman piston çizilmiş ve sıfırları fabrıkadan göderilme kararı alındı

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hadi gözün aydın .

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    senelerdir vitesli motor kullanırım hiç böyle birşeyle karşılaşmadım...zamanında yağını değiştirmeden bindiğim olmuştur ama yağın bitme olayı ki yenibır motorda halen enterasan geliyor bana...bir hevesle aldım dakika bir kübadan gol bir oldu
    kardeşim tek golle kalsa iyi handikap yapar ...dua et 7+ olmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

hendikapa koymadan ben sahibinden.com a koyarak berabere yaparım durumu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)