Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha ybr 125 esd xenon farım çok göz alıyor,çaresini bilen?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fehmizcan107 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Anastasia(2010 YAMAHA YBR 125 ESD);MONDIAL 151 RS
    Arkadaşlar ybr 125esd 2011 motosikletime xenon far taktım fakat taktıktan sonra çok şikayet aldım göz alması sebebiyle.gece neredeyse ışıksız gidesim geliyor,o kadar sellektör yiyorum ki.farı olabildiğince eğdim ama hala rahatsız ediyor.daha fazla da eğilmiyor yuvarlak far olmadığı için.kafalıktan da xenondan da diğer sürücülere saygımdan da vazgeçmek istemiyorum.tavsiyesi olan var mı?

---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

MT 17 ÇANAKKALE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    yapabileceğin 2 şey var ya mercekli zenon veya normal ampul
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    mercelkli xenon nedir tam olarak?

MT 17 ÇANAKKALE

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı fehmizcan107 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mercelkli xenon nedir tam olarak?
    megane2lerde passatrlarda görmüşsündür, lamba aynaya yansıdıktan sonra direk yola değil, yarım küre şeklinde bir cam parçası sayesinde havayı değil de yeri aydınlatır. havaya yani boşa giden ışık yere düşer ve daha iyi aydınlatır. fizik dersinde optik konusunu biliyorsanız ince kenarlı mercek kalın kenarlı mercek dersem hatırlarsınız.

otomobil hurdacılarında otomobil farlarından çıkan uzun, kısa ve her ikisini yapabilen mercekler mevcut. 10 lira ile 30 lira arasında değişen fiyatları var.

Motosikleti
    yani bir nevi ışığı odaklıyor.temin edebilirsem aradığım sonuç bu sanırım..hurdacıda bulamazsam 0 alabileceğim noktalar var mı?ve 0 fiyatları hakkında bilgin var mı?

MT 17 ÇANAKKALE

Motosikleti
    Alıntı fehmizcan107 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani bir nevi ışığı odaklıyor.temin edebilirsem aradığım sonuç bu sanırım..hurdacıda bulamazsam 0 alabileceğim noktalar var mı?ve 0 fiyatları hakkında bilgin var mı?
    forumda mercekli far diye aratırsan yapan arkadaşlar çoktu. ben telefona baktım ama bulamadım. onlardan alırsın. anadolu yakası greenpark otelin oradaki sanayide ismi ilyas mıydı neydi öyle bi farcı var. ondan almıştım ben.

Motosikleti
    tamam.çok teşekkür ederim.bir mercek bulacağız artık..

MT 17 ÇANAKKALE

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    usta bana kızmada bu motorlara neden xenon takılır hiç anlamam hayır güzelde gözükmüyor bu uygulamayı yapan arkadaşlarda fark edilmek için diye bir affa sığınıyorya hiç anlamam:S

bencede çıkart normalde beyaz ışık sarı ışığa göre siyah asfaltı çok zor aydınlatır bunun üstesinden gelmek içinse bu güçlü uygulama yapılır ancak öylede buda gerçekten göz alıyor çevrede yapanları görüyorum olmuyor

ne gerek var vede orginalinde adamlar 200tl kısırgandığı için mi üretim hatası etmişler?

mercekte yoksa xenonda çok bela göz alır

tekeriniz düs bassın o bize yeter
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    açıkçası görünülürlük gibi bir özre sığınmıyorum.sadece güzel göründüğünü düşündüğüm için taktım.daha motosikleti bile almadan kafamda planlamıştım xenon almayı.zevk meselesi biraz,ben bayılırım sen beğenmezsin.normaldir.zaten en kısa zamanda mercek ekleyeceğim.yoksa bu şekilde olmaz,kimseyi rahatsız etme hakkımız yok
    crxforever bunu beğendi.

MT 17 ÇANAKKALE

Motosikleti
    motorun gayet şık bence ben yeni ybr125 çok beğeniyorum özellikle boya kalitesi çok iyi atılmış
    xenon bana kalırsa bozuyo ybr yi tabi dediğin gibi zevk meselesi
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    uzun yolda s2 tip ampülle yol almadınız mı? ben selektöre basılı halde (yani uzun 35w + kısa 35w) gittiğim halde 5 metre önümü göremeden şerit çizgilerini izliyordum. h4 55w denedim gene olmadı. h4 osram nightbreaker denedim gene istediğim gibi değildi. şimdi uzun yolda xenonla kısalarla bile 50 metre önümü rahatça görüyorum. uzuna alınca 3. kilometre taşına kadar tüm çukurlar ve yol bozuklukları gözüküyor.

benim gibi ayda 2 kere gece 2de şehirlerarası yol yapan biri için xenon bir nimettir.

Motosikleti
    s2 tip ampulden kastınız bildiğimiz armut ampul mü?
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s2 tip ampulden kastınız bildiğimiz armut ampul mü?
    gavurlar armut ampüle s2 diyor.

Motosikleti
    hehe gavurcası he xD
    valla holojenlerde hiç bi sıkıntı yok be hocam
    Mustafa Kemal Atatürk

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu ampülden nerde buluruz arkadaşlar? yolda görünmek adına güzel bi icat bence geçen yalova gezisinde bi ybr ye takmışlar sanki arkadan uzunları yakmış araba gibi görünüyor du hoşuma gitti bi de mercek çalışması eklediğimiz zaman daha da güzel olur
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ampülden nerde buluruz arkadaşlar? yolda görünmek adına güzel bi icat bence geçen yalova gezisinde bi ybr ye takmışlar sanki arkadan uzunları yakmış araba gibi görünüyor du hoşuma gitti bi de mercek çalışması eklediğimiz zaman daha da güzel olur
    hacı sedatın motordu o...
    saolasun kardeşim göz alıyor diye farları kapalı geldi çoğu zaman bilgin olsun...
    seninki yuvarlak fardı hatırladığım kadarıyla ırmak pazarında hazır mercekli far satılıyor onun için...

Motosikleti
    evet,yuvarlak kafa ybr için komple merceği falan dahil satılanı var ırmakpazarında..ve gece kara asfaltı göstermeme gibi bir problem xenonda kesinlikle yok.o olay 2 tlye satılan beyaz ampullerde(zehirli ampul diye geçiyor) var.şu an tek sıkıntısı göz alması bence ve onu da mercekle halletmeye çalışacağım..ben ilçemdeki motor parçaları satan küçük dükkandan almıştım.ama yuvarlak kafa olsa bunu alırdım herhalde.komple set sonuçta

http://www.rialli.com/urunler/190_ya...00k-ybr-125cc/

MT 17 ÇANAKKALE

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    esd ye yuvarlak farda güzel gidiyor...
    ama zenon takmak için o kadar uğraşmaya değer mi?
    o senin vereceğin karar....

Motosikleti
    ben F54e tavsiye için koydum linki.zaten xenon taktım tekrar komple set alacak kadar akılsız ve zengin değilim mercek alıp uygulamaya çalışacağım.olmazsa aklımdaki diğer düşünce farı daha da eğmek.ama bu şu haliyle mümkün değil.kafalığın üst bağlantı noktası ile bağlandığı demirin arasına elde yapılmış iki ucu delikli 3-5 cmlik metal eklerle daha da eğebileceğimi düşünüyorum farı.yoksa kendi far ayarını sona dayadım ama hala yetersiz...alttaki resimde sarı ile işaretli vidayı söküp farı öne eğsem ve araya da diğer resimdeki gibi bir parça eklesem,parçanın bir ucunu kafalığa bir ucunu da demire bağlasam orijinalinin imkan verdiğinden daha fazla eğebilirim.tabii parça uzadıkça eğiklik artar.ama önceliğim mercekte.

MT 17 ÇANAKKALE

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    17 KK 908 Çanakkale Biga plaka

Ben olsam direk xenon değil holojen ampul takardım hem maliyeti ucuz hemde xenon kadar güzel.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)