Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

jawa 250 elektrik sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Jawa 250+LEDOW 250
    arkadaşlar benim 74 model bir jawa 250 motorum var motosikletin herşeyini yaptım paramparça ettim boyadım topladım taktım motoru ölüydü rektefe ettirdim piston aldım topladım elktiriğinide bağladım ama dinamanon uçlarını bilemedim nasıl olacaksa bağlıyorum dinomayı 60 70 v elektrik üretiuo normalde 6 olmalı aküyü takınca dinaonun ucuna 6v a kendısı ındırıyo ama akü doğru akımla dolar motor altarnatif elektrik üretir onu çevirmek için kaç tane diyor taktım ama diyot aküden önce takıldıgı ıcın malesef siyotu 60 70 volt oldugundan patlatıyo bu dinamoyu nasıl bağlıyacaz iki tane yastıktanlardan kablo cıkıyo 1 kömürden + cıkıyo bide - oda şase lütfen yardım edin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

ya 1 tane cevap veren olsun lütfen yha motor yatıyo aşağıda binemiyomda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Hocam aynısının 73'ü var bende. 6 voltluk sistemle çok uğraşırsın. Adamı kanser eder.
    Bir tane ogar jawa sağ motor kapağı ve 12'lik varyatör buluyorsun. Sonra 12 volta dönüyorsun.
    Mevki olarak nerelerdesin bilmiyorum. Yakınsan veya ege civarındaysan, yardımcı olurum...
    100 TL ye hepsi hallolur.. 12 voltluk sistem hiç üzmez adamı.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    Jawa 250+LEDOW 250
    blader ben para harcamayım diye uraşıyom yoksa ben bilmemmi bi köprü diyot alıp 5 liraya bağlayıp fıstık gibi olsun motosiklete pistonu bile çin malı aldım adi bişey 15 liraya şimdi canavar ama ilgilendiğin için çok saol bi abimiz var o 6v şemasını vericek saolsun o halledecekte ben bu konuyu nasıl kapatacamki

Böyle bir şemaya benim de ihtiyacım var. Yardım edebilecek arkadaş var mı?

ARKADASLAR EL YAPIMI BUGGY YAPIYORUM AMA ELEKTRİK TESİSATINI PEK ÇÖZEMEDİM MOTOR DA SORUN YOK SIMDI KONJEKTOR BEYİN CDI VE MOTORDAN GELEN KABLOLAR VAR MOTORUM MONDİAL 250 MCT BUNLARIN SEMASI OLAN VARMI YADA KABLOLARI NASIL BAGLARIZ ATESLEMEYI VS İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADIM YARDIMIZNI BEKLIYORUM IYI GUNLER

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)