Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

benzın muslugu

Motovento
    REKLAM ALANI
    orkunn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway supershadow 250
    Merhaba arkadaslar
    Motorum 1996 kawasakı en500 un benzın muslugundan benzın kacırıyor, servıse sordum 200 kusur lıra parca dedı ve ben bu parayı vermek ıstemıyorum bunun tamırı mumkunmudur acaba neler yapabılırız sımdıden tesekkurler yardmlarınız ıcın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    dostum en 500 kulanıcısıyım musluktan sorun yaşamadım depo dibindenmi kacırıyor musluk vanosundanmı kacırıyor

Motosikleti
    nx4 falkon
    Benzin musluğunu sök parçacılardan bak.Bulamazsan en kötü ihtimal uymayan bi musluğa redüksiyon takarak uydurabilirsin.Redüksiyon dediğimiz dış dişli tarafı depoya uyacak iç dişli tarafı musluğa takılacak bi tarafı iç dişli diğer tarafı dış dişli bulamazsan onuda tornada 15 veya 20 liraya yaptırırsın.Sakın servise o paraları verme bişekilde uydurulabilir.

Motosikleti
    keeway supershadow 250
    hocam dediklerinizi yapmaya çalışıcam bu akşam kafayı bozdum kendim söküp bakıcam ustalara para kaptırmak istemiyorum
    Alıntı sozyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin musluğunu sök parçacılardan bak.Bulamazsan en kötü ihtimal uymayan bi musluğa redüksiyon takarak uydurabilirsin.Redüksiyon dediğimiz dış dişli tarafı depoya uyacak iç dişli tarafı musluğa takılacak bi tarafı iç dişli diğer tarafı dış dişli bulamazsan onuda tornada 15 veya 20 liraya yaptırırsın.Sakın servise o paraları verme bişekilde uydurulabilir.
    ustanın demesine göre musluktanmış problem benim pek teknik bilgim olmadığı için ona karar veremedim ama dediğim gibi bu akşam halledicem kısmetse bu işi arıza neredeymiş bide kendim emin olarak bakmak istiyorum
    Alıntı cenkşenver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum en 500 kulanıcısıyım musluktan sorun yaşamadım depo dibindenmi kacırıyor musluk vanosundanmı kacırıyor
    SS250

Motosikleti
    nx4 falkon
    Bi tavsiyede bulundum ama merakta ettim açıkçası musluk ne gibi bi probleme sebep oldu.Benzinmi yetiştiremiyor tıkalımı açma işlemini yapamıyormu yada benzinmi kaçırıyor.

Motosikleti
    keeway supershadow 250
    Benzın kacırıyor ayrıca yakıt sarfıyatıda arttı cenksenver arkadasım senın ne kadar yakıyor makına

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Bence de sozyurt un dedigi gibi muslugu sok.Bi kontrol et belki conta falan gitmistir.1-2 liraya yenisini alip degistirirsin,veya gevsek bi parca vardir sikarsin duzelir.Buyuk bir ihtimalle de oyle oldugunu saniyorum.A hic olmadi hurdacilari gezip eskisine uygun bi musluk alirsin.200 lira vermenin bi anlami yok.
    RIDE or DIE

benzin muslugu 200 liramı hemde en 500
    kafamı buluyorlar

baglantıya bak
    sıfır muslukta var tamir kit'ide
    ortalama
    35$+(20$)'de nakliye tutar

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from...All-Categories

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Kawas...9#ht_500wt_956

bir fikir daha vereyim
    tamir edemez
    ve yurtdısından'da alamazsan
    benzer bir musluk takabilirsin
    ornek vermek gerekırse honda rebel'e, honda cgl 125 muslugu taktım
    ustelık 5lıraya mal oldu.hıcbır sorunda yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

unutuyordum.benzin muslugunun vakumlu olup, olmadıgınıda ogrenmen lazım

Motosikleti
    keeway supershadow 250
    Evet sorunu cozdum arkadaslar,
    Bende nasıl oldu bılmıyorum ama once depoyu soktum ve sonrada benzın muslugunu soktum depodan. Benzın muslugunun ıcını actım ve contalarını kontrol ettım, musluk acma kapama yerını cıkarttım zannedersem ordakı conta dısarı cıkmıs onu ıcıne soktum ve gerı topladım motoru, ve sonuc: motorum bı harıka ) sımdı ıyıkı yazmısım bu foruma dıyorum yoksa enayı gıbı ustaya sadece musluk 255 lıra + ıscılık verıcektım... Tesekkurler

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    sorunun cozuldugune sevindim kardesim
    RIDE or DIE

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    benim er-5 varken bu tip sorunla karşılaştım. fakat benim hatam musluğu pri denen konumda unutmamdı. 1-2 saat içinde depodaki benzini hava filtresi kabına, ordanda motor havalandırma kanalından motorun içine doldurdu. ben ilk başta karbüratör sorunu olduğunu düşünüp karbüratörü motordan söküp yetkili servise temizletip ayarlattım. motorun yağını filtresinide değiştirdim. karbüratörü servisten alıyorken musluk konumunun pri de kalmış olduğunu söylediğimde onunda sebep olabileceğini söylediler. sitede araştırma yaptığımda öğrendimki musluğun pri konumu depodaki benzinin direk karbüratöre akmasına olanak tanıyor. yani musluk on ve res konumunda motor çalışmadığı sürece (vakum oluşmadıkça) benzin vermiyorken pri de iken her koşulda direk benzin geçişine olanak tanıyor.

senin muslukta er-5 ile aynı ise, ki muhtemelen aynı. tamir takımıda mevcut. direk komple musluk almaya gerek yok. ayrıca çıkma parça seçeneğide er-5 ve kle 500 ile motor aksamında ortak olduğundan bulmakta zorlanılmayacağını tahmin ediyorum.

Motosikleti
    nx4 falkon
    vlad1462 kardeş bilgilenme amacıyla soruyorum o konum neden var muslukta.Yani bu soruna yol açan bi sistem ne işe yarıyor.Rica etsem açıklayabilirmisiniz.

Motosikleti
    keeway supershadow 250
    Benm muslukta on-off-res konumları var sadece (en500)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)