Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karbon Kaplama

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Arkadaşlar arandım ettim internette..
    Forumda da baktım... pek böyle ihtiyacımı karşılayacak şeyler bulamadım.

Benim motora carbon sticker uygulamak istiyorum...
    Bu nane sadece plastik yüzeylere mi uygulanır? metal de olur mu?
    fiyatları ne durumdadır? kendim yapabilir miyim bir bilene mi gitmeliyim?
    Nedir ne değildir carbon kaplama konusunda fikri olan...

not: carbon desenli stickerlardan bahsediyorum.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İndirimli öğrenci akbili
    Metale yapılır. Fiyatlarını bilmiyorum ama kendiniz fön makinesiyle kolayca yapabilirsiniz
    Biz ne tavşanlar gördük... ::gazla::

Motosikleti
    BMW F650 ST
    az önce edindiğim yeni bir bilgiye göre, (evet araştırmaya devam ediyorum bir yandan) motosikletlerde karbon kaplama uygulamasının pek sağlıklı olmadığı yönünde.
    Özellikle kıvrımlı bölgelerde veyahut ısıya maruz kalan yerlerde, çok çabuk atma yapabiliyormuş.

Onun yerine fiyatları ve uygulama zahmeti hemen hemen aynı olan mat boya uygulamasını tavsiye ettiler.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce edindiğim yeni bir bilgiye göre, (evet araştırmaya devam ediyorum bir yandan) motosikletlerde karbon kaplama uygulamasının pek sağlıklı olmadığı yönünde.
    Özellikle kıvrımlı bölgelerde veyahut ısıya maruz kalan yerlerde, çok çabuk atma yapabiliyormuş.

Onun yerine fiyatları ve uygulama zahmeti hemen hemen aynı olan mat boya uygulamasını tavsiye ettiler.
    mat boya mı mat sticker mi? mat genelde sticker yapıp kaplıyorlar benim bildiğim ama?Sen motorun nerelerini kaplamayı düşünüyorsun birde hocam?
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mat boya mı mat sticker mi? mat genelde sticker yapıp kaplıyorlar benim bildiğim ama?Sen motorun nerelerini kaplamayı düşünüyorsun birde hocam?
    Hocam bahsettiğim mat boya. Benim makina F650 ST, kaplatmak veya boyatmak istediğim kısım, Kafa karenajı, depo, ve arka yanda bulunan ki ufak karenaj. Fotolarına bakarsanız motorun belli oluyor. Koruma demirini de farklı bir renk boyatacağım, plastik çamurluk parçalarını boyatacağım. Metal kısımlarında da bakacağım artık...

En son konuştuğum kişi, İzmirden bu işleri yapan bir firmanı sahibiydi direk. Motoru sökme takma, boyama komple temizlik hepsi 400-450 tutar dedi. Motoru burada görünce net bir fiyat veririm dedi.
    MAT BOYA bu arada.. istediğin renk. Yarı mat oluyor, tam mat oluyor. veya metalik boya da oluyor. 5 yıl garanti veriyor boyasına, hiç bakım yapılmaması halinde tabi bu.
    Her yıl düzenli boya koruma yaptırırsanız 10 yıl dedi ömrü.

Motosikleti
    hocam yapıldıktan sonra birde fotoğraf istiyorum bilginize
    ANGARAJ

Motosikleti
    cbr 125r - Hysoung 250R
    Boya ve sticker bambaşka seyler boya ister mat olsun ister parlak olsun her türlü carbon kaplamadan daha uzun süre dayanıklı olur zaten mıllet carbon kaplama dıyerek ismine aldanıyor fakat kapladığınız şey alt tarafı yapışkanlı bir kagıt olarak düşünün. Benim motosiklettede carbon kaplama var ve bi dunya reklamcı arkadasım oldugundan onlara yaptırmıstım herhangıbı kalkma kabarma gibi bir şey söz konusu değil yalnız tazzikli su ile yıkamamaya özen gösteriyorum hepsi bu fakat senin uygulamak istediğin bölümlerde kıvrımlar daha fazla olacağı için bence bir reklamcıya gidip yaptırmanı öneririm sonuçta tamamen el becerisi isteyen bir iş eğer oda sende yoksa hem vaktine hem emeğine yazık olmasın.
    [B]Pırasanın piştiği günlerde masada 3 kişi olurduk çocukken. ben, annem bir de oklavası.[/B]

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Ok hocam.. yaptırdıktan sonra fotoları paylaşırım.

Alıntı BiZO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boya ve sticker bambaşka seyler boya ister mat olsun ister parlak olsun her türlü carbon kaplamadan daha uzun süre dayanıklı olur zaten mıllet carbon kaplama dıyerek ismine aldanıyor fakat kapladığınız şey alt tarafı yapışkanlı bir kagıt olarak düşünün. Benim motosiklettede carbon kaplama var ve bi dunya reklamcı arkadasım oldugundan onlara yaptırmıstım herhangıbı kalkma kabarma gibi bir şey söz konusu değil yalnız tazzikli su ile yıkamamaya özen gösteriyorum hepsi bu fakat senin uygulamak istediğin bölümlerde kıvrımlar daha fazla olacağı için bence bir reklamcıya gidip yaptırmanı öneririm sonuçta tamamen el becerisi isteyen bir iş eğer oda sende yoksa hem vaktine hem emeğine yazık olmasın.
    Hocam sticker işinden vazgeçti. Fiyat olarak resmen boya ile aynı paraya geliyor.
    %100 MAT yaptıracam motoru. Kendi orjinal renginden biraz daha koyusuna... Parliament Mavisi denen renge.
    Koruma demirini ise pembe-turucun-civciv sarısı gibi abuk bir renk yaptırmayı düşünüyorum.
    Çamurlukları da mat siyah.. bilmiyorum daha zaman var.. karar verdim sayılır ama.. düşünmeye devam

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Ok hocam.. yaptırdıktan sonra fotoları paylaşırım.

Alıntı BiZO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sticker işinden vazgeçti. Fiyat olarak resmen boya ile aynı paraya geliyor.
    %100 MAT yaptıracam motoru. Kendi orjinal renginden biraz daha koyusuna... Parliament Mavisi denen renge.
    Koruma demirini ise pembe-turucun-civciv sarısı gibi abuk bir renk yaptırmayı düşünüyorum.
    Çamurlukları da mat siyah.. bilmiyorum daha zaman var.. karar verdim sayılır ama.. düşünmeye devam

Motosikleti
    Benim motorun rengi bildiğim kadarıyla Parliament mavisi resmide koyayım ama parliament mavisinin matı nasıl oluyor ki

ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F650 ST
    çok bi güzel oluyo... ben gördüm...
    bu arada senin f650 mavisi parliament mavisi değil.. çok accık açık bi tonu onun..
    bende var ordan bildim

Motosikleti
    o resimde hava biraz kapalı ondan biraz koyu çıkmış ama rengi biraz daha açık normalde hatta biraz simli gibi parlak :S
    benim profilde var fotoları ya orda daha iyi anlaşılır galiba.belkide ben yanlış biliyorum rengini.
    ANGARAJ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    o resimde hava biraz kapalı ondan biraz koyu çıkmış ama rengi biraz daha açık normalde hatta biraz simli gibi parlak :S
    benim profilde var fotoları ya orda daha iyi anlaşılır galiba.belkide ben yanlış biliyorum rengini.
    arkadaslar kymco grand dink 250 ye karbon kaplama nasil olur son zamanlarda cok aklimi celiyor karbon olayi.

zeko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt660r yamaha
    [/QUOTE]
    bu benim makina komle kaplamadır eksozun üstü mat siyah kaplamadır karbon uygulamasın fotoda sadece ön camda vardır şimdi ise eksoz zincir koruması ve arka maşaya uyguladım bizim komsu dukkan arac kaplama işi yapıyo uygulaması tamamen senin el becerine ve malzemenin kalıtesine kalmış kalitesiz malzeme kıvrım bolgelerinde atıyo fiyatları malzemesine gore degişiyo metresi yani 1 m ye 120cm 20 tl var 50 tl var tabi fazla alımlarda bu dusuyo ama o kaplamacı bu fiyatlara satıyo benim makinayı kaç paraya korbon kaplar dersen komlesine 750 tl alır en az normal renge kaplatmak istersen senin motoru 400 le 500 tl arası alır çünkü motosiklet işcilik bakımından cok ugrastırıcı onu yapana kadar 2 arac kaplarlar maslak sanideki cogu kaplamacı ugraşmaz motosiklet kaplamaya anca iş olmadıgı zaman yaparlar

http://www.facebook.com/folyogarage....aplama?sk=wall

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    altın elbiseli adam bölüm 4de evde yapılmaması gerektiği söyleniyordu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)