Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100cc çelik cup 1. vites dişlisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Merhaba bugün arkadaşın cupıyla gezerken 1. viteste kalkışta küt diye bir ses geldi zincir attı onu taktık sonra çalıştırdık kalkıcaz 1 e taktık motor kalkmıyo boşta gibi 2. 3. 4. vitesler sorunsuz ustayı aradım dedi 1.vites dişlisi kırılmıştır onun için motoru parçalamak lazım dedi şanzımana ulaşabilmek için 1.5-2 günlük iş var dedi normalde 150-170 ytlye yapıyorum ama dedi 125 ytye yapabilirim dedi. Bunlar doğrumu bir şanzıman dişlisi için motor parçalanırmı? bizikilerde hemen yan kapakta nasıl bir şanzıman varmış bu motorlarda fiyat yağ(15ytl) + conta + dişli(25ytl)+işçilik=125 ytl uygun mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    İşçiliği biraz düşürmeye bakın. Eğer ustanız tanıdıksa anlaşmanız daha kolay olur. tabii hangi taraf kazanır bilemem. 1. viteste hareket etmiyorsa, kırılmış veya sıyırmış ola bilir. Dişliyide değişmeniz gerekecek büyük ihtimal...
    Geçmiş olsun kolay gelsin.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    dişli zaten değişecekte adam diyor ki 2 günlük işi var bana 170 ytl mdedi 120 ye üştü toplam maliyet doğrumu bu işin 2 gün süreceği? hiç kfama yatmadı :(

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    2 güne rahat yapar. Tabi parça, malzeme vb. hazırsa. Fiyata gelince fiyetına bir şey diyemeyecem. Genelde fiyat ustadan ustaya fark eder. Kendi ustanızamı götüreceksiniz, servisine mi götüreceksiniz. Servislerde belki sabit fiyat vardır. Eğer kendi ustanıza götüreceksenizde yüz yüze görüşün yinede. Olmadı başka ustalardan fiyat alın. Daha sonra işinize gelen hangisi ise oraya gidin. Eğer ustanız iyi usta ve diğerlerinden biraz yüksek fiyat çekmişse paraya kıyın derim.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    2 gün tutar yani bu iş 2 gün tutarsa o para adamın hakkı saten

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    kardeşim motor indirmek başlı başına dert zaten onunda bir bedeli var eğer senin motor cup değilde 650 cc lik honda olsaydıda görseydin kaça iniyor motor fiatı normal 100-150 civarında elinde işi yoksa en fazla 6-7 saatte indirir bindirir motoru fazla teferruat yok çünkü,bu tip motorlarda iki kişi binersen kalkışı sert yapma debriyajı yumuşak kullan yoksa tekrar dişliyi yersin hadi kolay gelsin
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor şuan kaç km de?

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Motosikleti
    NS300 Forza
    Bir zamanlar bende mondial 110 ft motorumun 3. vites dişlisinde yasadım bu problemi. Benimki arada bir kacırıyordu. Motor tamamen indirildi bu yüzden. o zamanlar 150 ytl para vermiştim.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim motor indirmek başlı başına dert zaten onunda bir bedeli var eğer senin motor cup değilde 650 cc lik honda olsaydıda görseydin kaça iniyor motor fiatı normal 100-150 civarında elinde işi yoksa en fazla 6-7 saatte indirir bindirir motoru fazla teferruat yok çünkü,bu tip motorlarda iki kişi binersen kalkışı sert yapma debriyajı yumuşak kullan yoksa tekrar dişliyi yersin hadi kolay gelsin
    hemşerim dikkatl,i okursan motor benim deil yakın bir arkadaşımın bencede fiyat normal fakat adam illa tutturdu foruma yaz yaz bende yazdım ama bi dişli için motor indirmeye gerek varmış bunu ilk defa duyuyorum

Hepinize tşk ederim arkadaşlar. Kazasız sürüşler

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    darjeling motorun senin yada başkasının olması önemli değil arkadaşım bu kadar tutarmı bir dişli için şanzuman parçalanırmı demişsin bende ona cevap olsun diye yazdım aktarma dişlileri için motor iner zaten ustalar ondan kazanıyor parça 25-ytl motor indirme 150 ytl, paylaşmak ilgilenmek bilgilenmek her zaman güzeldir.
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

benim arkadaşımında 100 lük cup vardı o daha hızlı gitmesi için dişlileri değiştirdi 25 liraya taktırmasıyla 50 lira olsun hem 3-4 saatte falan takıldı

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    SELAM arkadasım ,motorun sadece 1.vıtes dıslısını degıstırmeyı dusunuyorsanız şayet ileriki zaman için kesın çözüm olmak kaydıyla vites ve aktarma dişli setinin tamamen değişmesını onerırım ,ustanın ıstedıgı fıyat normal bır fıyat çünki motor indirmek o kadar kolay bir iş oladığı gibi dikkat ve titizlik isteyen bir iştir,kolay gelsin

komple şanzıman 35,00
    conta takımı:7.5
    po 15/40 4t:7.5
    işçilik:insafına ve muhabbetine kalmış :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)