Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklete carbon clean

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    merhaba arkadaşlar kawasaki er 6n motosikletim var, carbon clean yaptirmak istiyorum ama olurmu olmazmi bir bilgim yok, bilen yaptiran arkadaşlar varsa yardimci olurmusunuz, tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bildigim kadarıyla her motora oluo ama tuzluymuş biraz

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    Alıntı serhan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildigim kadarıyla her motora oluo ama tuzluymuş biraz
    normal arabadakilerle aynı sistemmi acaba, aynı şeyimi yapıyolar biliyomusun

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    aynen arabalara yapılan türden oluyor.bir ara bende yaptırmayı düşünüyordum.aracın yakıt beslemesini kesiyorlar onun yerine carbon clean gazını veriyorlar,gaz bitene kadar araç rolantide çalışıyor ara sıra hafif gaz açıyorlar gaz açımlarında egzoz'dan gözle görülür şekilde siyah duman (kurum) atıyor.işlem bittikten sonra yakıtta düşme-çekişte artma oluyor.fiyat geçen sene 50 tl idi İstanbul Bostancı sanayi sitesinde.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bir işe yarayacağını düşünmüyorum...
    ben olsam;
    çoook gerekliyse üst kapağı söküp mekanik temizliği tercih ederdim...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selülozik tiner bu işi çözer...

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    carbon clean olayı çamaşır suyu ile temizlik yapmaya benziyor.
    sibopları ,enjektörleri ve yanma odasınındaki kurumları temizler.
    ben kullandıgım araçlarda çekiş düşüklüğü ve yakıt artışı oldugunda solugu dogruca İstanbul Bostancı sanayi sitesindeki Soner arkadaşımın yanında alırım.aracı test cihazına bağlar sonuçlara bakar eger gerekliyse carbon clean yapar gerek yoksa ,arızanın sebebi başka elamanlarda ise onu söyler ister orda yaptırırım isterse başka yerde ama genelde senelerdir hep ona yaptırmaktayım.
    ve kullandıgım araçlar hep kitap verilerine yakın yakıt harcamakta.
    carbon clean olayı motoru dağıtmadan başımıza başka sorunlar açmadan yapılan basit ve etkili bir yöntem ben şahsen çok faydasını gördüm bu zaman kadar.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    motosikletten bahsetmiştim...

tabi birazda kendim olarak....sök-tak gibi..işçilik beleşşş..

arabalarda işe yarayanı gördüğüm gibi hiç değişiklik göstermeyenide gördüm...
    malesef...onda da işini hakkı'yla yapanı bulmalı..arzu'yla oya'nın selamından bahseden hiçbir ustaya gidilmemeli...

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    herkes senin gibi işi bilse vay servislerin haline ,yolunu kesip sopayla kovalarlar seni valla samet

Motosikleti
    aslında belki abartı gelebilir ama çook büyük ve karmaşık motoru olmayan her motorcunun, motorun birçok yerini söküp takmayı (en azından mekanik olarak)bilme,bakım yapabilme zorunluluğu var gibi geliyor bana...

yoksa servis usta derken öpülmek mecburi yön oluyor birazda...

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında belki abartı gelebilir ama çook büyük ve karmaşık motoru olmayan her motorcunun, motorun birçok yerini söküp takmayı (en azından mekanik olarak)bilme,bakım yapabilme zorunluluğu var gibi geliyor bana...

yoksa servis usta derken öpülmek mecburi yön oluyor birazda...
    samet usta sana aynen katiliyorum.aslinda bir kullanicinin bu tur bakim ve tamir islerini kendi yapmasi pek dogru gibi gorulmuyor ama zorunlu hallerde bilmek cok faydali oluyor.ben sahsen motorumu hicbir zaman servise goturmem cumartesi pazar gunleri fazlasiyla yetiyor her turlu bakimi yamak icin iki tane periyodik bakimi yaptiracak bir paraya anahtar takimlarinin hepsi alinir cektirmeden iskencesine matkabindan lokma takimina sente cakisina kadar ondan sonra al kitabi eline kitap ne diyorsa onu yap servisin yaptigindan daha iyi olmazsa dahada birsey demiyorum..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Motosikleti
    yani....
    tamam motorunuzun krankını değiştirivermeyin ama (gerçi basitlikte görecelidir ama) basit şeyleri kendiniz yapın...
    ne bileyim yağ,balata,gaz-fren teli değiştirme,lastik tamiri,zircir dişli bakım onarımı,karbüratör temizleme filan falan feşmekan.....

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    valla doğru söylüyorsunuz arkadaşlar bazı şeyleri insan kendisi yapmalı, yalnız ben şu carbon clean olayını yaptırmak istiyorum ama ıspartada bu işi yaptıracağım bi yer yok, ama o ilacı depoya benzine karıştırıp temizleme işlemini o şekildede yapabiliyormuşuz bu konu hakkında bişey biliyomusunuz?teşekkür ederim arkadaşlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)