Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Ehliyetsiz motor kullanırsak ne olur ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Ehliyetsiz olmaaaaaaaaaaaaaz. Kardeşler ehliyetimizi alalım b ehliyetim vardı, 33 yaşından sonra hayallerimi gerçekleştirmişim motoruma biniyorum. Hayalimin gerçekleşmesi uğruna 300-500 ytl vermişim çok mu? Doya doya rahat rahat biniyorum... Ehliyet şaaaaaart.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    eğitim şart....

Bokee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Ama Temmuz Gibi Deer 152 :D
    3 Nisanda yazılıyorum valla ehliyete :d
    BokEé

sertan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    Evet benim başımada geçen sene cok kötü bir olay gelmişti. Sizlerle paylaşmak isterim. İstanbul'u bilenler bilir. E5 Avcılar istikametine giderken. Küçükçekmecede shell var onun az ilerisinde köprünün altında uygunsuz sohpet ve pazarlıkların olduğu bir yervarmış... Bende motorumla Beylükdüzüne doğru giderken telefonum çalmaya başladı. Bizim hatunda bi hayli kıskanç olduğundan telefonumu açmadığım için başımın etini yer biliyorum. Bende olacaklardan habersiz motorumu kenarı çektim ve telefonla konuşmaya başladık bi süre sonra polis baskın yaptı ve benide oraya uygunsuz işler peşinde koştuğumu sandı... Sonrasın anlatmasam iyi olur... O günden sonra hemen kursa yazıldım. İyikide almışım. Valla bana bin nasihattan iyi geldi...

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskı tak polis molis çevirmıyo hatta altında ki racing yada soğle sekil bişeyse durdurup kaça aldın özellık lerını felan soruyolar o yuzden salla ehlıyetı ama alın
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

ehliyetsiz yakalanınca kısaca Öpüyorlar adamı yani

DKLG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nasıl olacak?

Ehliyet tamam bastır 250 ytl al
    ama ben malesef: :utangac: motor kullanma konusunda da deneyimsizim
    şimdi hemen bi motor almak da kolay değil malumunuz,
    ayrıca hemen motoru alıpda öğrenirken haşat etmek ya da 600 ytl gibi cezalar ödemek de istemiyorum.
    şimdi öğrenmek istediğim şudur ki ehliyet alana kadar hem motor sürüşü konusunda deneyim elde etmemi sağlayacak hem de ehliyet almamda yardımcı olacak önerileriniz var mı?
    Fazla yüksek maliyetli olmaması da tercih sebebidir tabii
    bana kiralık motor olabilir gibi geliyor ama kim motorunu bana kiralar ki acemiliğimi atmam için
    Rasyonel önerileriniz varsa sevinirim, şimdiden teşekkür ederim

bu arada BMW F 650GS hakkında yorumlarınız varsa yeni başlayan benim gibi bi çömez açısından değerlendirirseniz sevinirim

kabil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Ciddi bir sürüş eğitimi almadan F650GS almak ve ehliyetsiz trafiğe yakalanmak aynı kapıya çıkan şeyler.
    Sonuç ikisi için de büyük ihtimalle hüsran olur.

Sürüş eğitimi konusunda keşke daha fazla çalışma yapılsa ve maliyetleri bu kadar yüksek olmasa ama ne yazık ki oldukça maliyetli.
    Örnek olarak Honda'nın sürüş eğitimi; 2 günlük eğitim 200ytl. Oldukça yüksek bir rakam.
    2 kur alındığı düşünülürse, eğitimin toplam rakamı 400ytl'yi buluyor.
    Çok daha düşük maliyetli bir eğitim için özel hoca tutmak (bulunabilirse) veya eşten dosttan yardım istemek düşünülebilir. (bu eş dost mümkünse, uzun yolda ve büyük hacimli makinelerde oldukça tecrübeli olmalı)
    Four wheels good , two wheels better...

DKLG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tavsiyeler için sağol :]

Motosikleti
    MCT 250
    ben korktum arkadaş..ya bu yeni trafik kanunu ne zaman çıkacak..B sınıfına serbest olacakmış..onu bekliyorum.

LowRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JL 250-5
    Arkadaşlar geçen yaz ehliyetsiz olarak Boğaziçi köprüsünde yakalandım.Motoru bağladılar...Tam tamına 750 milyonuma mal oldu bu iş...aman diyorum ehliyetsiz sakın binmeyelim...
    [B]Salih "Lowrider"
    Kadıköy-İstanbul[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlasmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
    T.C. veya uluslararası yasalara aykırı eylemleri haber veya duyuru olarak yazmak, eylem tür ve türevlerini öğreti olarak anlatmak, terör olaylarında kullanılabilecek bomba veya benzeri maddelerin yapım ve
    temini hakkında bilgi vermek, suçluların hırsızlık veya benzeri yasadışı olaylarda kullandıkları ve herkes tarafından bilinmeyen yöntemleri ve/veya aletleri kullanma ve temini hakkında bilgi vermek.
    Forum içerisinde illegal oyun, film, mp3, warez, crack vermek, bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır ! (PM dahil)

Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: BBRR **************

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    Alıntı brock adlı üyeden alıntı
    yasalara uyalım, uymayanları uyaralım..... abi iyi yazmıssın ama yinede ehliyetsiz kullanımın önüne gecilemez. herkes bana bise olmaz, ben yakalanmam der bi yakalanır görür.... ama bu topic site içinde ehliyetsiz kullanıcı varsa korkutmaya yeter gibi.
    korktum walla
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

ya ben 16 ımdayım haziranda 17 olup hemen başvurucam ama bir kaç ay ehliyetsiz gezmek zorundayım bu cezaları görünce çok kötü oldum :(d

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ay sonunda vergi iadesini aliyorum o parayi aynen ehliyet kursuna yatiriyorum ve yazilacam bu korku bana cok , her seferinde polislerin hos gorusunu guvenemem ve hataliyiz bu konuda. Alacam taksitle ehliyetimi ve bu yaz pasalar gibi binecem motoruma.Tavsiye ederim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    NS300 Forza
    B sınıfı ehliyetim var ama A2 yok işte. Ehliyet kac lira olursa olsun hemen kaydolamak istiyorum ama ne yazıkki nisandaki sınav kayıt dönemini kaçırdım vede en yakın teorik sınav 1 temmuzda. direksiyon sınavıda temmuzun sonunda. Bu da hersey yolunda giderse A2 ehliyeti Agustos bası alacagız demektir. Ama tam olarak 3 aydan fazla var. Ne yapacagım bilmiyorum. Ötv yüzünden acele ettim motor alma konusunda ama ehliyet dönemini kacırdık. İstanbulda ehliyetsiz nasıl kullanacagım bilmiyorum. Belkide ehliyeti alana kadar cok sık kullanmamak en iyisi.

bu motor ehliyet kursları hakında bilgi sahibi olan v armı ortalama ne kadar fiyatı var ve ne gibi aşamalardan geçiliyor?

kazkesmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 mondial 150 zat
    beni geceg yeşil vadi gezısınde polis durdurdu önce bı durakladım sonra baktım kımse durmuyo tam yanıma geldi basyım gittim plakamı almıs olabılırmı bısey cıkarmı bu olaydan ...
    ağzınla yaktığın ateşi kıçınla söndüremezsin

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı
    bu motor ehliyet kursları hakında bilgi sahibi olan v armı ortalama ne kadar fiyatı var ve ne gibi aşamalardan geçiliyor?
    Merhaba,
    Aradığınız tüm bilgiye buradan ulaşabilirsiniz..

http://www.motosiklet.net/forum/show...326#post212326
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

bjk206 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

asya motor

arkadaşlar asya motor aldım yeni ...sizce nasıldır...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler