Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

dragstar yakıt tüketimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    geronimo0680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson sportster xl 883 custom
    herkese merhabalar;
    arkadaşlar benim 650 lik classic dragstar en son ölçümüme göre şehiriçi 95 km. de 7 lt. benzin tüketti. bu bana fazla geldi. sizce de öyle değil mi? öyleyse sebebi ne olabilir? fikri olanlar paylaşırsa çok sevinirim.
    iyi geceler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    toprağım(boyabatlıyım ) Dragstar topicinde bunu dile getirebilirisn. sana yardımcı olabileceklerdir. Dragstarda tüketimin bu civarda olduğunu duymuştum (6-7 lt) Ben şahsen 5,5 lt yakıyorum karışık kullanımda. Bence çift karbüratör ve şaft buna etken olabilir.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bende ortlama 4,5 lt tüketim var, filtren temiz mi, balatalar kaçırıyor mu, bujilerin temiz ve yeni mi (ben splitfire platinium öneririm) bunların hepsi etkilidir. Ama tapa gaz 160-170 gitmedikçe ben hiç 7 lt yakmadım
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

geronimo0680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson sportster xl 883 custom
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ortlama 4,5 lt tüketim var, filtren temiz mi, balatalar kaçırıyor mu, bujilerin temiz ve yeni mi (ben splitfire platinium öneririm) bunların hepsi etkilidir. Ama tapa gaz 160-170 gitmedikçe ben hiç 7 lt yakmadım
    teşekkür ederim draggy, peki bu bujileri nereden alabilirimy bir de hangi yağı tavsiye edersin?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Bujileri ebaydan aldım, yağ olarak yamalube yarı sentetik öneririm. Bu arada İstanbul Edirne arası 140 ın altına hiç düşmedim 6 lt yaktı, basıyorsan yakıyor, 110 u geçmezsen çok daha iyi verim sağlıyor.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben şehir içi 5lt. yakıyorum. Uzun yolda 4lt.nin altına iniyorum. Yalnız şunu söyleyeyim çoğu insana gına getirecek derecede efendi (efendi = sakin = yavaş ) kullanırım.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şehir içi 5lt. yakıyorum. Uzun yolda 4lt.nin altına iniyorum. Yalnız şunu söyleyeyim çoğu insana gına getirecek derecede efendi (efendi = sakin = yavaş ) kullanırım.
    Sende de hatun yavaşlatma sistemi var mı Bende var, şehir içi 100 üzerine hayatta izin vermiyor

hocam tavsiyem , sibob ayarı , karbüratör temizliği ve ayarı , bujilerin kontrolu ,yağ kontrolü ve yağ filtresi temizliği son olarakta yakıt hortumlarında bir kaçak varmı diye bak.Sorunun %99 cözülür.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende de hatun yavaşlatma sistemi var mı Bende var, şehir içi 100 üzerine hayatta izin vermiyor
    Yok bro be, ben fabrika çıkışı arızalıyım Zaten makineyi solo yaptım, hatunsal sorunlara iyi geliyor
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)