Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150cc gy6 scooter sübap ayar değerleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar,

2 gündür girmediğim aramadığım site kalmadı bu konuda..150cc mondial RF motor için emme ve eksoz sübap değerleri nedir?bilen,yapan varsa beni bu eziyetten kurtarsın rica ediyorum

servis 0.5 diyor her iki sübap için,forumlarda 0.5 emme 0.10 eksoz diyen var,kimisi 0.60'a 10-12 diyor..kimisi de sentile gerek yok el yordamıyla ayarlayın çok iyi oluyor diyor..
    nedir bu motorların değerleri??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Sentil kullanılmadan subap ayarı yapılmaz. Ben emme 0.8 egsoz 0.10 yapıyorum,super oluyor.,
    Kolaygelsin.

Motosikleti
    PCX

150_engine_service_manual.pdf

Dışı farklı olsada içi hemen hemen hepsinde aynı.
    Nereden indirdiğimi unutmuşum ama mail atarım istersen.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:33 ----------

Başka buldum.
    Buyrun

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    OLD ve Faruk07 cevaplarınız için çok teşekkür ederim..

OLD abicim,emme için 0.8mm eksoz 0.10mm demişsiniz..lakin kataloğunu dün gece geç saatlere kadar araştırıp yabancı bir forumda buldum GY6 serisinin ve emme ve eksoz için her ikisi de 0.5mm yazıyor..faruk arkadaşımın gönderdiği linkte de aynı motor için 0.5mm deniyor her ikisi için..fabrika verisi 0.5mm demekki.ama siz 0.8 ve 0.10 mm yaptım iyi oldu dediniz..bu durumda vuruntu yapıyor olması gerekir bildiğim kadarı ile..Tecrübeniz şu an için daha önemli benim için,hangi ayarı uygulamamı tavsiye edersiniz denemiş biri olarak..

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OLD ve Faruk07 cevaplarınız için çok teşekkür ederim..

OLD abicim,emme için 0.8mm eksoz 0.10mm demişsiniz..lakin kataloğunu dün gece geç saatlere kadar araştırıp yabancı bir forumda buldum GY6 serisinin ve emme ve eksoz için her ikisi de 0.5mm yazıyor..faruk arkadaşımın gönderdiği linkte de aynı motor için 0.5mm deniyor her ikisi için..fabrika verisi 0.5mm demekki.ama siz 0.8 ve 0.10 mm yaptım iyi oldu dediniz..bu durumda vuruntu yapıyor olması gerekir bildiğim kadarı ile..Tecrübeniz şu an için daha önemli benim için,hangi ayarı uygulamamı tavsiye edersiniz denemiş biri olarak..
    dostum, bende şu an kymco like 125 kullanıyorum. yurtdışından gy6 125-150 cc motor kullanan scooter lar için varyatör ve debriyaj parçaları sipriş edeceğim fakat like 125 gy6 motorumu kullanıyor bir türlü emin olamadım. like 125 in gy6 motor kullanıp kullanmadığını nasıl anlarım acaba?

bu arada satın alacağım ürünlerin linkini yolluyorum.

http://www.buggypartsnw.com/home?pag...product_id=184

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum, bende şu an kymco like 125 kullanıyorum. yurtdışından gy6 125-150 cc motor kullanan scooter lar için varyatör ve debriyaj parçaları sipriş edeceğim fakat like 125 gy6 motorumu kullanıyor bir türlü emin olamadım. like 125 in gy6 motor kullanıp kullanmadığını nasıl anlarım acaba?

bu arada satın alacağım ürünlerin linkini yolluyorum.

http://www.buggypartsnw.com/home?pag...product_id=184
    Slm twona..senin kullanmış olduğun motorun kodu GY6 değil..GY6 motorlar genelde bizim çinlilerin üzerinde gelen motorlardır..yağ tapasının yanına eğilip bakarsan bloğun köşesinde o kodu görürsün bizim çinlilerde yağ çubugunun yanında bloğun alt kısmında GY6 diye yazıyor..

parça konusuna gelince 125-150cc birçok scooter motoru benzerlik gösteriyor parça konusunda..emin olmamakla birlikte muhtemelen getirteceğin parçaların bazıları dışında uyum sağlayacaktır..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)