Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Boyama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Shadow 750

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Selam Arkadaşlar...

Hem yardımınızı alayım ..Hemde boyatmak isteyenlere rehber olsun...

Geçen yıl aldığım motosikletimi boyatmak istiyorum..Bir kaç yere sordum ..Boya bedeli olarak 100 lira istediler..Ve 2 günlük bir iş olduğunu söylediler..
    Merakım acaba bunlar doğrumudur..?

Yani gerçekten yukarıdaki motorun aşağıdakine benzeme bedeli gerçekten bu kadarmıdır..? Ütülmeyelim ...

Yada hiç gerek yoktur belki..
    Alternatif olarak...
    Kaplama yapılır mı ?
    Nerede yapılır...?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    ünal abi nerelerdesin sen ?

100 TL ye bu işlem olamaz , kaplama ise boyadan pahalı ve dayanıklı değil diyorlar gerçi benim kaplatıp sattığım motor hala mis gibi

boya rengini değiştirmek işçiliği bol bir işlem bu nedenle parça başı 100 TL gibi deseydin daha gerçekçi gelirdi
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    öncelikle Ünal adında biri bulunur..kaç zamandır neredesin üleyn diye bi güzel dövülür.............

bahsettiğin 3 parçayı (depo, ön ve arka çamurluk) 100 tl ye boyayan varsa (nalbur sprey boyası haricinde tabi) kaçırma..
    ama ruhsata renk değişikliğinide işletmeyi unuma...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ünal abi nerelerdesin sen ?

100 TL ye bu işlem olamaz , kaplama ise boyadan pahalı ve dayanıklı değil diyorlar gerçi benim kaplatıp sattığım motor hala mis gibi

boya rengini değiştirmek işçiliği bol bir işlem bu nedenle parça başı 100 TL gibi deseydin daha gerçekçi gelirdi
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle Ünal adında biri bulunur..kaç zamandır neredesin üleyn diye bi güzel dövülür.............

bahsettiğin 3 parçayı (depo, ön ve arka çamurluk) 100 tl ye boyayan varsa (nalbur sprey boyası haricinde tabi) kaçırma..
    ama ruhsata renk değişikliğinide işletmeyi unuma...
    İkinizde cansınız ..Bunu biliyorsunuz dimi..
    Affınıza sığınıyorum..Bir süredir yoktum evet...İş-güç..
    Birde şu "tatlı su motorcusu" dediğimiz şey var ya..
    İşte o benim...

Aralık ayında bir bineyim dedim ..Bi yerlerim üşüyünce..Yok dedim bana göre değil bu...

Mevzuuya gelicek olursak..
    Bu fiyat az demek...Şimdi kıllandım ...Adam bide beter etmesin motoru...
    Hiç girişmesem mi acaba ??

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence motor hala üstteki resim gibi fuşya renk te ise çok güzel fakat tercih senin ama koyu renkten koyuya geçerken fazla işçilik olacağını sanmam o yüzden fiyat normal sadece bi kat astar atar sonra da boya temizlemeye uğraşmazsa pahalı bile bu fiyat
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    evet çok az hemde...eğer adam gibi bir iş olacaksa en azından Oğuzun dediği gibi parça başı 100 tl yada en babasının promosyonundan depo ve arka çamurluk 200 tl ön çamurluk bizden ama sök getir sökmeye takmaya karışmam... gibi bişey olabilirdi....

birde adamın daha önceden yaptığı işleri görme imkanınn varsa görmeye çalış...

motoru gözden çıkarma hemen...

ucuz etin yahnisi tatsız olur..ithal et çıkabilir...hatta et bile çıkmayabilir...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    şu an boya piyasası ne kadardır bilmiyorum ama 2007 yılında sadece depoyu boyatmak için 100TL istemişlerdi birkaç yere sormuştum ve en uygunu buydu aralarında ve şimdinin 100 lirası da değil. Amatör işi değil bu boya işi profesyonel insanların yapması lazım. yoksa alırız nalburdan boyarız abi.. boya tabancamızı boyamızı zımparamızı alırız sanayiye gideriz ufak bir torna atölyesinin basınçlı havasını kullanarak kendimiz boyarız sonra bir boyacının fırınını kullanırız tanıdık ya da rica ile olmadı 3 - 5 bişiler vererek.

Motosikleti
    Bmw F650
    Bende alıcağım motoru boyatmak için fiyat teklifi aldım bugun 5 parça grenaj için 700 TL maliyet istendi bence hiç kaçırma yaptır derim hemen..

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    http://www.motorgrenajboya.com/
    geçenlerde sitede konusu açılmıştı oradan aklımda kalmış
    %10 indirim kuponu alabiliyorsunuz hala
    fiyat araştırması için seçenek olabilir en azından

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)